Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Właśnie miałem pisać :) Dla wszystkich którzy obserwowali ten temat.

Filtr po wymianie trzpienia i wirnika początkowo chodził głośno, a na chwilę obecną wydobywa się z niego szum - coś jak laptop na większym obciążeniu - już spokojnie przy nim zasypiam :P. Nie jest to jednak super cisza. Za dnia oczywiście nie daje się we znaki. Jakoś po 1,5 tyg. od wymiany zaczął puszczać powietrzne bąki (oczywiście musiał robić to nocą :P) ale problem był błahy. Używałem PhosEx - na sinice i mimo prefiltra w kuble też tego syfu zostało - najnormalniej się zatkał, po przepłukaniu, odpukać chodzi nienagannie.


ALE: Dalej będę twierdził że bezszelestna praca w przypadku takich filtrów i o takiej przepustowości jest nie do końca trafionym spostrzeżeniem.


PS. Jak będę miał chwilę wrzucę filmik z obecnej pracy. Sami zobaczycie czy jest różnica czy coś mi się wydaje :P

Oto i nagranie:

[ame]

[/ame]
Opublikowano

Trzeba mieć dobre ucho żeby uchwycić dźwięk filtra :) swoją drogą dopiero teraz usłyszałem mój zegar (jest dość głośny)

Jak by się wycięło zegar i to syczenie tła to pozostały dźwięk to dźwięk filtra :) A specjalnie nagrywałem w HD chyba za dobra jakość:P

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Post pod postem, ale trzeba to wyróżnić, gdyż sporo już wody przeleciało przez filtr.


Żeby kompleksowo zakończyć rozważania nt JBL e1501 poniżej zamieszczam film po 8 miesiącach nieprzerwanej pracy filtra. I od razu usprawiedliwię się, że ciężko odzwierciedlić rzeczywisty hałas urządzenia, mając w komórce mikrofon HD, który wychwyci nawet kaszel muchy :) .

Dlatego powiem obiektywnie i musicie mi wierzyć na słowo - Filtr chodzi płynnie i nie jest głośny, a delikatne buczenie, porównywalne jest do odgłosu wiatraczka komputerowego (bez obciążenia).

Więc nie pozostaje mi nic innego jak polecić ten właśnie filtr dodając do uwag: - cierpliwość użytkownika mile widziana.

AMEN.


Filtr JBL e1501 po 8 m-cach użytkowania - YouTube

Opublikowano

Widzisz to dobrze że tak jest u Ciebie.Ja u mnie też nie narzekam na pracę filtra ale spotkasz się z opiniami negatywnymi , masz przykład w temacie http://forum.klub-malawi.pl/jbl-e901-300-l-t21709.html co napisał kolega Misiek. Także możemy się cieszyć że na razie chodzi bez zarzutów. Jak finanse pozwolą to też kupuję JBL e1501 niebawem ;)Osobiście też polecam JBL.



[102] Malawi

Opublikowano

Witam,

Ja też pozwolę sobie wyrazić opinie na temat filtra jbl z seri E901.

Jestem jego posiadaczem od jakiegoś czasu około 4-5 miesięcy i też zaobserwowałem, a raczej usłyszałem jego głośną pracę. Dźwięk w postaci delikatnego buczenia oraz delikatne wibracje które przenoszą się na szafkę.

Masakra denerwuje mnie to strasznie żona mówi, że to jest do przyzwyczajenia i ja się wkurzam. Zauważyłem też, że po ostatnim otwarciu i czyszczeniu gąbki w pierwszym koszu jakby buczenie się nasiliło. Sam nie wiem co o tym myśleć.


Jeżeli zaś chodzi o wydajność to dobrze radzi sobie jako biolog i mechanik w moim akwarium 112l.


Pozdrawiam,

Krzysiek

Opublikowano

Taki hałas o jakim wspominasz zdarza mi się czasem właśnie w e901, ale odpowiednie potrzepanie kubłem (czasem i kilkanaście razy), czasem zostawienie go na chwile w pozycji pochylonej (opierając o szafkę) pomaga w szybszym wyeliminowanie tego dźwięku. Jestem przekonany, że winne jest pojawiające się w kuble powietrze. Pamiętajcie, że fajnie byłoby co jakiś czas kubłem wstrząsnąć. W mediach filtracyjnych potrafi gromadzić się powietrze, a poprzez potrząsanie pomagamy mu wylecieć z kubła.

Jedna rzecz to prawdopodobnie występujący efekt kawitacji ( jak kawitacją w śrubie - http://pl.wikipedia.org/wiki/Kawitacja), zwłaszcza jak wlot nam się przytłumi poprzez użycie filtra wstępnego do wyłapania większych zanieczyszczeń mechanicznych .Do tego z wodą kubełek zasysa też drobinki powietrza.


Jeśli komuś kubeł hałasuje to najczęściej jest to powietrze, trzeba trochę potrząsnąć sprzętem i problem powinien znikać. Ponad to należy pamiętać, że warto raz na kilka dni wstrząsnąć kubłem by pozbyć się zalegającego w nim powietrza.


Poza tym, nie wyrażałem się negatywnie o JBLach, a jedynie porównałem do chińczyków. Gdybym teraz miał kupić kolejny kubeł, byłby nim HW nie JBL za przeszło 4 stówy :) Za tą cenę wymagałbym od niego ciut więcej.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wiem, że temat dotyczy filtra JBL e1501, ale piszecie też o e901 więc aby nie zakładać nowego tematu opiszę problem z moim filtrem.

Dwa dni temu myłam mój kubełek JBL e901. Cały zasypany jest ceramiką (rurki i kulki). Wypłukałam kosze w wodzie z akwarium, zalałam filtr do pełna, tak że przy zamykaniu wylewała się woda i od tamtej pory ciągle puszcza bąbelki.

Próbowałam go odpowietrzać, tak jak to opisywaliście: przechylałam, trzesłam nim i nic.

Dziwi mnie to, że "puszczanie bąbli" odbywa się systematycznie. Dodam jeszcze, że zanim go wymyłam pracował bardzo cicho. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.