Skocz do zawartości

JBL e1501 Czy tak powinien pracować?


richelieu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy filtr JBL e1501 powinien tak pracować jak na niżej załączonym filmiku.

Chodzi mi o to, iż przeglądając to forum często czytałem, że jest bezszelestny, że można przy nim spać. Jednak mój egzemplarz trochę buczy (można się przyzwyczaić) oraz słychać "chlupot" wody, dodam, że nic z niego nie cieknie, był odpowietrzony i pracuje już prawie 4 tygodnie. Patrzyłem na wnętrze i jedyny mankament uszczelka pod głowicą, która jest trochę za duża jak na te ramki i przez to nie do końca jest spasowana, wirnik jest bez zarysowań.

Jest to mój pierwszy filtr zewnętrzny i nie miałem porównania z innymi kubłami.

Jak myślicie czy to jest normalne, czy kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej?

Czy można coś jeszcze z tym pokombinować?


[ame]www.youtube.com/watch?v=uMFJuBtSDYg[/ame]

Link: www.youtube.com/watch?v=uMFJuBtSDYg]


a teraz działa?

------------

Akwarium 240l

bez obsady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno potrzasnij nim kilkanaście razy. Sprawdz czy to cos pomoże. Jezeli nie to proponuje wyjac wirnik i włożyć go jeszcze raz. Mam nadzieje ze to ci pomoze. Moja e901 chodzi idealnie.


Wysłane z LG L9



Trząsłem nim kilka razy w tygodniu, naprawdę długo, przechylałem, kładłem, wyciągałem wirnik kilka razy, i nic... węże sprawdzone, szczelne

- to bulgotanie przycichnie jeśli wajchę przepływu ustawię w połowie, a buczenie trwa nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem z bradzo miłym panem z ZOOLOGA we Wrocławiu, dostanę nowe uszczelki i wtedy spróbuję. On wg mnie jest odpowietrzony jak należy - dostałem instrukcję by przechylić go raz w lewo raz w prawo na ok 30 sek. - bąbelków nie było, lecz cały czas słychać było ten bulgot. No i ogólnie buczenie. Bardzo bym chciał usłyszeć te wasze ciche jbl 1501 :) bo chyba pojęcie "bezszelestne" jest szeroko interpretowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz , chłopka co piszą ( też posiadam jbl1501) ten filtr jest naprawdę cichutki i prawie bezszelestny !

Dziwi mnie fakt ,że się jeszcze nie odpowietrzył. U mnie długo się odpowietrzał po podpięciu prefiltra hw603 , trwało to kilka dni ale w końcu sam się odpowietrzył. Ciekawe co ma wspólnego z odpowietrzeniem i głośną pracą uszczelka, przecież jakby była ,,walnięta" to by filtr przeciekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr mam już prawie miesiąc i mimo, że bąbelki uszły po wytrząsaniu i przechylaniu i czekaniu, bulgot pozostał. Co do uszczelki to jedyna rzecz jaka jest niesprawna ( jest za duża co powoduje skręcanie się i podwijanie się jej na koszu) i nijak się nie da jej ułożyć. Może oprócz odpowietrzania, które już próbuję kilka razy dziennie :) coś da się zrobić z buczeniem i bulgotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.