stan Opublikowano 9 Października 2013 Autor #141 Opublikowano 9 Października 2013 To fakt różnie są nazywane, a to naświetlacze, a to halogeny jak zawał tak zawał. Ja pisze o tym ( tylko jak dla mnie powinno być 6500K) ; HALOGEN LAMPA NAŚWIETLACZ LED 10W = 100W COB 27 (3583173973) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img06.allegroimg.pl/photos/400x300/35/83/17/39/3583173973@@AMEPARAM@@06@@AMEPARAM@@35/83/17/39@@AMEPARAM@@3583173973 A z tego co pamiętam to firefighter ma bodajże listwę z diodami.
lukaszra Opublikowano 9 Października 2013 #142 Opublikowano 9 Października 2013 No no ja tez wlssnie o takim mysle tylko wlasnie nie wiem ile i o jakij mocy
stan Opublikowano 9 Października 2013 Autor #143 Opublikowano 9 Października 2013 No to Ci już napisałem powyżej ! Dwie sztuki daj i w zupełności ci wystarczy. No chyba że chcesz bardziej prześwietlony zbiornik to daj 3 sztuki. 1
firefighter1 Opublikowano 9 Października 2013 #145 Opublikowano 9 Października 2013 Ja miałem to w 200l 5x3W 6500K (180lm/szt.). Teraz będę montować w 600l 5x3W 6500K + 5x3W Niebieskie. 1
lukaszra Opublikowano 9 Października 2013 #146 Opublikowano 9 Października 2013 chillli 200 litrow 15 W 600 litrow 30 W ja potrzebuje do 360 chilli cos kolo 20 W:) tak jak ktos wyzej pisal
cmyk Opublikowano 10 Października 2013 #147 Opublikowano 10 Października 2013 Nie wiem czy przegladałeś inne wątki ja zakupiłem do 600 l 3 naświetlacze typu slim i wymieniłem w nich diody na mocniejsze temperaturowo czyli z 4500 przeszedłem na 12000K i strumieniu swietlnym z 700 na 1000 lm. Zmuszony byłem takie zakupić lub paski ledowe ze wzgledu na pokrywę pod którą nie zmieściłyby się zwykłe naświetlacze z dużą d..pą. Diody zakupiłem na innej aukcji i polutowałem od nowa koszt naświetlaczy 29,99 i koszt nowych diód 14 zł sztuka i mam takie światło jakie chciałem lekko niebieskie. # naświetlacze na szybach nakrywowych dają mozliwośc ciągłej regulacji światła przez ich odrebne ustawinie w dowolnych punktach. Jedyne ryzyko że szyba pęknie jakimś cudem i naswietlacz wpadnie do wody i przetestuje IP67 tak wyglada naświetlacz 10 W światło zimne typu slim Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us 2
Bialy73 Opublikowano 10 Października 2013 #148 Opublikowano 10 Października 2013 Jak możesz to podaj link do aukcji z diodami. Też kupiłem te naświetlacze i chciałbym wymienić diody na takie jak Twoje.
cmyk Opublikowano 11 Października 2013 #149 Opublikowano 11 Października 2013 aukcja bez linku ale z numerem Dioda LED 10W biała 12000K / 14000K (do akwarium) (numer 3602364952) teraz jest pod numerem Dioda LED 10W biała 12000K / 14000K (do akwarium) (3614998164) tylko bierzemy te 12000 bo 14000 K bedzie za niebieska mozna tez pomieszac np do 3 halogenów włozyc jedna 6500 K i dwie 12000 K i nie zapomnieć o paście termoprzewodzącej jedna porcja na jedna diode przy oszczednosci może wystarczyc 1 na 2 diody ale to 1 zł od porcji więc nie ma co oszczędzać
Bialy73 Opublikowano 11 Października 2013 #150 Opublikowano 11 Października 2013 Dzięki już zamówiłem 12000k mam nadzieję, że sobie poradzę z lutowaniem zamówiłem 2 szt do 300l chyba będzie ok.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się