Skocz do zawartości

eljot

Użytkownik
  • Postów

    11 545
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez eljot

  1. pewnie kiedyś się zabiorę ale to chyba jak mi się znudzi to co mam i będę robił totalną rewolucję a u mnie to przychodzi niespodziewanie
  2. T8 wiem że T5 są lepsze ale nie chce mi się przerabiać obudowy, lenistwo
  3. a jaka jest barwa dopełniająca np do niebieskiego Bawiłem się trochę świetlówkami i zaobserwowałem że najlepiej wybarwia ryby widmo w takim samym kolorze ale podczas łączenia świetlówek widma się nakładają i wykresy jakie podają producenci można sobie .... dodatkowo dochodzi jeszcze wygląd wystroju przy różnym oświetleniu wszystko to rzecz gustu.
  4. eljot

    Testy Tropicala

    Ale jeśli nie wie to zawsze lepiej sprawdzić
  5. Chodzi mi o to że wszędzie pisze że aby mieć stabilne ph trzeba podnosić kh powyżej 10 i to dla mnie jest zrozumiałe jeśli ktoś ma niskie ph w kranówce to podnosi chemicznie te parametry ale w moim przypadku w kranie jest ph 7,5. Wiem że zmiany ph mogą spowodować gnijące rośliny lub zalegający na dnie pokarm lub korzenie. Ale jeśli np. nie ma roślin korzeni a karmienie jest ok to czy istnieje niebezpieczeństwo skoków ph :?: Dodam że nie chcę podnosić kh powyżej 10 bo czytałem że takie kh bardzo lubią krasnorosty a ja ich nie lubię Aktualnie mam kh 7 gh 13 ph w okolicach 8 stabilne. Tylko nie piszcie że pecha albo się ma albo nie
  6. eljot

    Testy Tropicala

    OK jeszcze raz sorry
  7. ja odczytuję ten wykres tak samo
  8. eljot

    Testy Tropicala

    Chodzi mi o to że wszędzie pisze że aby mieć stabilne ph trzeba podnosić kh i to dla mnie jest zrozumiałe jeśli ktoś ma niskie ph w kranówce to podnosi chemicznie te parametry ale w moim przypadku w kranie jest 7,5. Wiem że zmiany ph mogą spowodować gnijące rośliny lub zalegający na dnie pokarm lub korzenie. Ale jeśli np. nie ma roślin korzeni a karmienie jest ok to czy istnieje jakieś niebezpieczeństwo skoków ph :?:
  9. eljot

    Testy Tropicala

    ale ja mam stabilne ph moje pytanie jest na wszelki wypadek jakie czynniki mogą wpłynąć na spadek ph, przy kh niższym niż 10
  10. eljot

    Testy Tropicala

    ja bym dorzucił jeszcze gh/kh
  11. samic katale nie widziałem a membe deep są raczej pomarańczowe (zobacz ostatnie zdjęcia w galerii samiczki koteczka555)
  12. eljot

    Testy Tropicala

    Ja nie chcę obniżać tylko zastanawiam się jakie czynniki mogą samoistnie spowodować jego spadek tak jak pisałem nie chcę podnosić sztucznie kh które jest jak piszecie buforem ph
  13. eljot

    Testy Tropicala

    Sorry że się podłączam ale mam pytanie co może spowodować spadek ph w akwa? W kranie mam 7,5 w akwa ok 8, kh 7, nie chcę podnosić sztucznie kh bo czytałem że wysoki poziom tegoż sprzyja rozwojowi krasnorostów a ja ich nie lubię
  14. U mnie napowietrza wylot z wewnętrznego skierowany tak aby mieszał lustrem wody oraz wylot z kubła który jest lekko nad powierzchnią tak aby spadająca woda rozbijała delikatnie taflę; jest cicho i ok (druga połówka ma bardzo wrażliwy słuch )
  15. Jak myślisz o napowietrzaniu bąblami to też będziesz miał głośno
  16. eljot

    Czyszczenie wapieni

    Na twoim miejscu polałbym je wrzątkiem w wsadził do akwarium
  17. eljot

    Diody

    Wystarczy ci papier ścierny chodzi o to żeby powierzchnia diody była matowa
  18. Jak to nie ślady po silikonie to powinno wystarczyć przetarcie zalanego akwa od środka zwykłą gąbką do mycia naczyń
  19. A mnie przyszło coś do głowy może keramzyt z hydro był z jakimś nawozem :?: i spróbuj puścić jakieś bąble dodatkowe napowietrzanie na pewno nie zaszkodzi a moim zdaniem może pomóc. Z opinią Draka też się zgadzam tyle że czas jest różny dla różnych litraży (pomijając inne czynniki)
  20. eljot

    Wakacje

    Spokojnie wytrzymają mnie ostatnio nie było przez 5 dni i nawet nie schudły
  21. eljot

    650 literkow

    Trochę za niebiesko :wink:
  22. Teraz o niebo lepiej i fotka lepsza :)
  23. Dzięki za radę pewnie spróbuję bo opti jest kiepskie jakościowo po 3 miesiącach już inaczej świeci
  24. Do pozbycia się roślinek chyba muszę jeszcze dojrzeć :) no chyba że ryby za mnie to załatwią :wink: jak na razie fajnie porastają je zielenice i podczas 5 dniowej głodówki (krótki wyjazd) pyśki miały co obgryzać :)
  25. To ja dorzucę swoją jak w temacie kolorowo 240l Labidochromis Caeruleus Ps. Saulosi coral Metriaclima callainos
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.