Skocz do zawartości

suricade

Użytkownik
  • Postów

    2 758
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez suricade

  1. suricade

    Malawii od początku

    Problemem jest NO3 zastanów się nad zastosowaniem Purolite a520e. Przy jej pomocy możesz usuwać NO3 już na etapie dolewania wody do akwa http://forum.klub-malawi.pl/ustrojstwo-nalewania-kranowy-zestawy-t27211.html zastosować w kubełku http://forum.klub-malawi.pl/test-purolite-a520e-kubelku-t27265.html lub w bloku z rury http://forum.klub-malawi.pl/blok-absorbera-azotanow-no3-purolite-a520e-t23348.html Ale zanim zaczniesz działać postaraj się o dokładniejszy test na NO3 ( JBL lub Salifert). KH i GH mam w kranie podobne a w akwarium znacznie spada za to PH się podnosi. Więc tych parametrów bym nie ruszała. Na forum są też tematy traktujące o użyciu wody demineralizowanej. Tu http://forum.klub-malawi.pl/faq.php są odpowiedzi na większość pytań.
  2. Czwarty tydzień nie przyniósł żadnych zmian. NO3 na poziomie 2-5 . Eksperyment uważam za udany.
  3. U mnie nadal ten sam poziom mimo przekarmiania ryb ( teraz koniec przekarmianiem wracam do normalnego żywienia).
  4. Plezi ładnie zastosował łupek http://forum.klub-malawi.pl/malawi-280l-t26430.html Nie wszystkie baniaki w galerii są warte naśladowania raczej trzeba się sugerować opiniami pod zdjęciem.
  5. Poproś moderatorów o wydzielenie tematu teraz piszesz w temacie Luka. Wszystkie kamienne wieże do wymiany na normalne kamienie.
  6. suricade

    Filtracja Juwel Trigon 190

    Jako biologiczny wystarczy. Potrzeby będzie jeszcze mechaniczny, może być kubełek, kaseciak itd. poczytaj na forum. Fx6 dedykowany jest do dużo większych akwariów http://www.nemo-sklep.pl/filtr-kanistrowy-fluval-fx6-1500l-p-1309.html "Nadfiltracja" z tego co podają źródła to pojemność akwarium X10. Np. u mnie przy 160 l objętości akwarium jako mechanik wystarcza pompa 1500 l/h a biolog ma deklarowany przepływ 700l/h. Prawdopodobnie przy takim kształcie będziesz potrzebował falowników żeby ustawić prawidłową cyrkulację. I jedna ogromna pompa z ogromnym wiadrem-Fx się nie sprawdzi ale mogę się mylić.
  7. Jeżeli chcesz osiągnąć efekt "kawałka jeziora" w akwarium to :tło jest fajne , niestety reszta do niego nie pasuje.
  8. suricade

    Filtracja Juwel Trigon 190

    Masz już ten zbiornik czy planujesz zakup? Raczej mało praktyczny pod malawi. Juwel bioflow 3.0 mógłby zostać jako filtr biologiczny. FX będzie za mocny .
  9. Przepływ też mam podobny. Teoretyczny 700 l/h. Może główna różnica jest w testach a nie w wynikach.
  10. Jak oświetlisz pród nie będzie nic widać.
  11. Jeżeli chcesz dać np. 1l Purolite, to chwilowo zostaw kosze puste jak biologia będzie stabilna, włożysz do nich własnie tę żywicę.
  12. suricade

    Drobny pokarm

    Takt niektóre inkubujące samice pobierają pokarm płatkowy. Ale jako podstawę można podawać granulat a uzupełniać płatkami.
  13. suricade

    Drobny pokarm

    Zakup granulatu eliminuje problem.
  14. Egon poco kombinujesz u mnie są 2 woreczki, wystarczy lekko je rozsunąć na środku tam gdzie jest rurka.
  15. U mnie to wygląda tak. Warstwa do 3 cm.
  16. U mnie po 2 tygodniech i wymianie 10 l wody NO3 na poziomie 2,5-5 .
  17. Fajnie wyszło. Braki w odlewach możesz uzupełnić teraz bardzo rzadką zaprawą i będzie ładnie. Możesz nie malować lub lekko pociągnąć rozcieńczoną farba akrylową.
  18. Zawsze możesz zrobić postumencik pod kaseciaka.
  19. Potwierdzam przezroczystość wody jest lepsza niż przy purigenie.
  20. Luźno na całej powierzchni koszyka.
  21. suricade

    Pokarm dla Saulosi

    Niektórzy karmią wyłącznie tym New Life Spectrum CICHLID Formula New Life Spectrum CICHLID Formula 250g - NAJTANIEJ (6191366812) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
  22. Co zdecydowała, że przeprowadziłeś regenerację ? NO3 się podniosło czy były jakieś inne objawy?
  23. Przystaw z tyłu styropian wysokości akwarium będzie wydać czy nie za nisko.
  24. Po 7 dniach, od zamontowania w kubełku i bez podmiany, NO3 nadal poniżej 5 . Na upartego około 2,5 według skali saliferta.
  25. Ja to lekko przysypałam ceramiką, bez ceramiki cała "skarpeta" wypełniała się powietrzem i wypływała, był problem z zamontowaniem kosza na miejscu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.