Filtracja czy to sump czy kaseciak same w sobie nie rozwiązują problemu NO3. NO3 trzeba usuwać za pomocą: podmian, żywic lub polimerów. Poza tymi dwoma formami filtracji stosowane są w malawi także filtry narurowe.
Zamiast "kaseciaka na zewnątrz " możesz zlecić wklejenie filtra ze szkła na krótszym boku https://www.google.pl/search?q=kammer+filter&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjpidCj6-rOAhUCbxQKHYX1BrUQ_AUICCgB&biw=1366&bih=608#tbm=isch&q=3kammer+filter+malawi
Zajmie prawdopodobnie tyle samo miejsca co komin.
Parametry wody dla tych 3 gatunków są różne choćby PH:
Zbrojnik " Należy je trzymać w wodzie kwaśnej lub lekko-kwaśnej (5.0 – 6.5 pH) "
Kirys "PH 6"
Pyszczaki Malawi " 7,6 do 8,8. "
Dlatego nie powinny być trzymane razem.
Czy większy kubełek będzie także miał większy przepływ? Jeżeli tak to będzie bardziej przydatny jako mechanik. Kwestia tylko doboru mediów filtracyjnych.
Sf miało być,jak dla mnie jest zupełnie nienaturalnie niezależnie od grupy jaka ma tam zamieszkać. Dla non mbuna ladnie by wyglądały duże głazy . Jest kilka dużych baniaków w galerii jak choćby Stana, na których warto się wzorować.
Nie wiem jakie ryby chcesz tam trzymać ale ja mam skojarzenia z filmami fx a nie jeziorem. Przestrzenie to jest np. https://www.google.pl/search?q=tanganika+atar&oq=tanganika+atar&aqs=chrome..69i57.8390j0j4&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
Obsadę masz do wymiany. To już wiesz. Zastamów się nad wystrojem . Może nowy temat w podstawach gdzie podasz : wymiary , filtrację, parametry wody itd.
Możesz podać źródło tych informacji. To bardzo ciekawy temat. U ptaków sposób przyjścia na świat ( inkubator, lęgi naturalne ) i odchowu, nie maja większego wpływu na instynkt wysiadywania i opiekowania się potomstwem.
http://www.einrichtungsbeispiele.de/index.php?sortierung=aender&page=1&typ=5000&suchbegriff=&minsearchsize=0&maxsearchsize=20000
Zobacz też inne projekty z tego co pamiętam bylo tam coś wrtego skopiowania.
Jeżeli te dwie ścianki przymocujesz do do szyb to masz gotowy filtr "kasetowy". Dałabym kratkę na na otwór wlotowy i dwie plastikowe kratki pomiędzy które wsuniesz gąbkę. Wylot zostaw tak jak był. Ale jak pisali koledzy zrobisz jak zechcesz.