Skocz do zawartości

MatiK

Użytkownik
  • Postów

    4 328
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MatiK

  1. Hmm, a nie ma możliwości, że to próbujące się wybarwić, kolejne samce Saulosi...? Wrzucaj te zdjęcia, bo mnie zaciekawiłeś
  2. Kolego, nie chcę Cię martwić, ale za akwamonety jedzenia tam nie kupisz pokarmy drogie, ale nie kupujesz tego co tydzień, tylko starcza Ci na kilka miesięcy, więc jakoś się to rozkłada. Jeśli Dainichi jest za drogie to kup NatureFood Premium Color plus, albo Premium Cichlid, najmniejsze puszki mają 45g, na pewno starczy Ci na więcej niż miesiąc, chyba że będziesz karmił tylko tym, to już gorzej. Ja mam 6 różnych pokarmów i dopiero po 3 miesiącach mi się kończą.
  3. No tak, doskonale to rozumiem z akwarystyką dopiero zaczynam, może dlatego jeszcze niektóre rzeczy nie sprawiają mi "problemu", ale pewnie już nedługo...
  4. Bez przesady z tą zabawą, nabierasz wody z akwa do szklanki, wsypujesz pokarm, chwilę sobie stoi i wlewasz do baniaka, żaden dodatkowy problem ale bez wątpienia, pokarmy podane przez Marcina są jednak lepszej jakości i nie potrzebują namaczania, przez które wypłukuje się niektóre, potrzebne składniki...
  5. Ja na Twoim miejscu do takiego baniaka, przygarnąłbym jakieś większe ryby niż Saulosi. Uważam też, tak jak napisał Marcin, że Yellow z Saulosi to będzie za dużo żółtego, przejrzyj propozycje obsad i jak będziesz miał ewentualnie wątpliwości to pytaj dalej.
  6. Kurde, mam ten sam problem w eheimie ustawiłem już grzałkę na 24 stopnie bo właśnie oświetlenie nagrzewa mi wodę do 27 stopni w dzień, a grzałka mimo wszystko się włącza... Co prawda za chwilę się wyłącza i nie podnosi temperatury jakoś drastycznie (max. 1 st.) no i w nocy się przydaje bo utrzymuje wodę w okolicach 26 stopni, ale mówicie żeby dla bezpieczeństwa wymienić?
  7. MatiK

    Problem

    Właśnie a propo kciuka, myślałem sobie ostatnio, że czasem bywa używany jako taki like, jak na facebook'u, za śmieszny tekst, albo jakiś żart... Może można by to rozdzielić i zrobić opcję tego właśnie like'a, żeby podziękowanie za post, który coś wnosi było rzeczywistym podziękowaniem?
  8. To witamy na forum, od siebie życzę miłej lektury, słusznych wniosków, czekam na zdjęcia/relację i życzę powodzenia!
  9. Z tego co podałeś, niewiele. Idź w tą obsadę, którą już zatwierdziłeś. Dopiero zaczynasz z Malawi, ja też zresztą i uwierz, naprawdę na początku trzeba się z tymi rybami oswoić bo neonki to to nie są. Zachowania co bardziej agresywnych, co za tym idzie wybijanie innych ryb w akwarium może Cię solidnie zniechęcić do tego biotopu, a szkoda by było bo środowisko niezwykle ciekawe. Już przy Maingano (teraz to Pseudotropheus, nie Melanochromis) będziesz miał prawdopodobnie próbkę możliwości. Ewentualnie do Yellow (de facto to 7 z Twojej listy czyli Labidochromis Caeruleus) możesz dodać swoją 3 czyli Cynotilapię Zebroides (teraz już nie Afra i wg mnie nie warto bo samice są nijakie), ale moim zdaniem nie masz co kombinować. Yellow + Maingano to będzie bardzo ciekawe połączenie wizualne. Domyślam się, że masz chrapkę na jak największe, najbardziej kolorowe i groźne ryby, bo też tysiące obsad i kilka nowych zbiorników mi się marzy, ale wytrzymaj i na początek postąp rozsądnie
  10. Ok, dobrze wiedzieć na przyszłość, dzięki
  11. Czyli Aulonocarom, w ogóle nie dajemy pokarmów roślinnych? (przepraszam za OT)
  12. Tak z czystej ciekawości, czemu Acei nie mogą być z Aulonocarami?
  13. No teraz to już w ogóle petarda, jak dla mnie czekam na zdjęcia z rybami!
  14. Maingano są trochę agresywne wewnątrzgatunkowo więc może być tak, że to one same ułożą sobie taki układ jaki będzie pasował samcowi alfa jeśli się tak nie stanie to proponuję żebyś zostawił po 6 sztuk z każdego gatunku w układach 1+5 (jeśli Ci się uda, bo Maingano bardzo trudno odróżnić).
  15. Może chcą mieć z Tobą bardziej bezpośredni kontakt
  16. A jesteś pewien, że masz samice? Jak duże są te ryby, może te samiczki z oskubanymi płetwami, to jednak zdominowane samce i masz zestaw 4+0? Na jednego samca powinny przypadać 3-4 samice, chociaż jak masz takiego terrorystę, to może spróbuj go odłowić i zobaczysz jak zmieni się zachowanie pozostałych członków ekipy...
  17. Dobry wybór pokarm tropicala jest średiej jakości, nie miałem z nim styczności, więc czy trzeba namaczać, nie wiem. Popatrz w działach z pożywieniem co mógłbyś dokupić. Zawsze możesz zamówić ze sklepu internetowego (np. akwarystyczny24.pl) z dostawą pod drzwi
  18. Z Twojej dodatkowej obsady wybrałbym Labidochromis Caeruleus Yellow i do tego pozycję zaproponowaną przez Andrzeja, czyli Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano, bo rozumiem, że chciałbyś mieć kolorowo, więc tutaj przepiękna żółć i cudowny granat/czerń. Albo z Maingano dać Sprengerae, są świetne i też by fajnie kontrastowały.
  19. Oj tam, od razu zagruzuj ja tylko bym dorzucił coś większego/wyższego na tą lewą stronę, a resztę piaskownicy zostawił bo wygląda czadowo
  20. Dorzuciłbym trochę tych kamieni, przynajmniej po lewej stronie żeby nie było tak płasko, ale i tak zazdroszczę takiego startu
  21. Jak dla mnie to normalny glon, który przychodzi po okrzemkach, raczej nie ma się czym martwić
  22. Faktycznie, nie doczytałem to rzeczywiście trochę komplikuje sprawę
  23. Olo, sprawdź w tan-malu. Takich ryb nie warto kupować w pierwszym lepszym zoologu, a z hodowli będziesz miał pewność, co do ekipy
  24. MatiK

    woda w baniaku 240l

    Ale co ma pH do twardości, bo nie rozumiem Andrzeju? pH, owszem, jest bardzo dobre, ale twardości, jakby się bawić w odtwarzanie biotopu, powinny być niższe (nie mówię, że trzeba się bawić - ja mam na poziomie 10/11 i wygląda na to, że ryby czują się dobrze).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.