-
Postów
1 129 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez marcin1ja1
-
Wszystko zależy od wielkości Twojego portfela. Według mnie OW daje fenomenalne rezultaty. Ja nie wyobrażam dla siebie kupna baniaka bez przynajmniej przedniej szyby z OW.
-
Rybą mogą chorować nie przez bakterie lub grzyby a przez wysoki NO2 (spodziewam się, że amoniak też może być wysoki). Inną rzeczą jest to, że przy takich warunkach ryby mogą zarazić się wtórnie. Pomijam fakt, że przy takich warunkach w akwarium ryby moga nie przeżyć leczenia.
-
NO2 na poziomie 1! Przecież tu leczenie nie pomoże jeżeli NO2 jest na poziomie, który jest toksyczne dla ryb.
-
Powtórzę się po eljocie . NO3 i Ph to za mało. NO3 nawet w dość dużej ilości nie jest szkodliwe tak jak w niewielkiej ilości NO2 lub NH4.
-
ktore lepsze dla Electric Yellow Lab
marcin1ja1 odpowiedział(a) na arekkowal666 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Ewentualnie może spróbować z I. Sprengerae. Dietą można bardzo dobrze pogodzić. Innym wyjściem jest zrezygnowanie z L. Caeruleus i dać jednogatunkowe P. Saulosi (samce niebieskie i samice żółte) w haremie 1+3 lub zaryzykować z 2+5. -
ktore lepsze dla Electric Yellow Lab
marcin1ja1 odpowiedział(a) na arekkowal666 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
80/35/45 125L - informacja z profilu użytkownika. Dno bardzo małe 80x35 więc terytorialny maingano może się nie nadawać. -
ktore lepsze dla Electric Yellow Lab
marcin1ja1 odpowiedział(a) na arekkowal666 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Jakiej wielkości będzie to akwarium? -
-- dołączony post: Rano pisałem, wróciłem z pracy i maingano pływa jak nowo narodzony Zakupiłem Tropical CMF, rozpocznę walkę z kulorzęskami... Masz już odpowiedź dlaczego ryby mogą się zachowywać nieswojo. Walka z ospą jest dość wyczerpująco opisana na naszym forum. Są dwa sposoby podwyższenie temp do 30 stopni lub lanie lekarstw.
-
Według mnie jest to typowy przykład sinic. Ekspozycja na słońce jest za krótka aby powstała taka kolonia zielonych glonów. Sinice to zmora części nowo zakładanych baniaków albo baniaków po restarcie.
-
Część tego zielonego nalotu może być zielonym glonem. Napisz może czy na tą szybę bezpośrednio nie padają promienie słoneczne.
-
filtry kubelkowe polaczone szeregowo
marcin1ja1 odpowiedział(a) na Siwy1973 temat w Osprzęt do akwarium
Nadciśnienie to jest ciśnienie a już podciśnienie to nie ciśnienie według ciebie. Zarówno jedno jak i drugie może uszkodzić (rozszczelnić) kubeł. Dlatego nie chciało mi się tłumaczyć tobie, ponieważ w twoim świecie istnieją inne prawa fizyki. Jeszcze raz powtarzam, nie warto mocować silnej pompy do kubła, którego konstrukcja może być nie przygotowana do takiej pracy. Dla mnie EOT. -
filtry kubelkowe polaczone szeregowo
marcin1ja1 odpowiedział(a) na Siwy1973 temat w Osprzęt do akwarium
Nie będzie się tworzyło ciśnienie, a podciśnienie - masło maślane. A tu napisałem mu, że wywalanie pompy (wirnika) na zewnątrz kubła nie zmniejszy ryzyka rozszczelnienia kubła, a zamontowanie dużo mocniejszej pompy na zewnątrz zwiększy wielokrotnie możliwość rozszczelnienia kubła. Jeżeli chce się bawić w zewnętrzne pompy to tylko narurowce, które dostosowane są technicznie do takiego typu pomp. -
filtry kubelkowe polaczone szeregowo
marcin1ja1 odpowiedział(a) na Siwy1973 temat w Osprzęt do akwarium
To pytanie powinieneś zadać sobie. Po co zabierasz głos wprowadzając ludzi w błąd gadając takie pierdoły. -
filtry kubelkowe polaczone szeregowo
marcin1ja1 odpowiedział(a) na Siwy1973 temat w Osprzęt do akwarium
Prawa fizyki się kłaniają. Ale szkoda mi czasu i chęci na tłumaczenie. -
filtry kubelkowe polaczone szeregowo
marcin1ja1 odpowiedział(a) na Siwy1973 temat w Osprzęt do akwarium
W filtrach ( w kubłach) dalej będzie tworzyło się ciśnienie. Wyrzucenie na zewnątrz źródła przepływu nic nie da. Dodatkowo jeżeli zamontujesz wydajną pompę (dającą duży przepływ i ciśnienie) to może doprowadzić do rozszczelnienia kubłów (ich konstruktorzy mogli nie przewidzieć tak dużego przepływu). -
Pyszczaki pływające przy powierzchni
marcin1ja1 odpowiedział(a) na Wieslaw730 temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
witam, piękna konserwa rybna. Jedyne co możesz to dokroić pomidorów i cebulki. Przykro mi ale nie zajmujemy się tutaj taką obsadą. Poczytaj FAQ a w szczególności o filtracji biologicznej, następnie poszukaj preferencji jeżeli chodzi o wodę dla pyśków oraz dla skalarów i mieczyków. Życzę przyjemnej lektury. -
U mnie film bakteryjny najlepiej rozbijają bąble powietrza. Nawet przy łamaniu tafli wody zawsze gdzieś się znajdzie miejsce gdzie będzie się tworzył.
-
Bez mięska się nie obędzie. Polecam mrożone pokarmy ze względu na większe bezpieczeństwo. Najlepiej używać te mniej kaloryczne - artemia, wodzień, czarny komar. Dietę można uzupełnić o uniwersalny pokarm dla pyśków. Ja osobiście korzystam z miesznki Hikari Gold, Stamle i Excel (mieszam z sobą te 3 pokarmy). Rano zazwyczaj daję mieszankę Hikarii a wieczorem mrożonki na przemian Wodzień, Artemia i Czarny Komar.
-
Kupiłeś ryby do niedojrzałej wody a wiesz, że za miesiąc będzie przeprowadzka z akwarium. Akwarystyka jest dla ludzi cierpliwych. Większość osób dobrze Ci doradza a ty i tak po części robisz po swojemu. Przy takiej ilości błędów to już nic nie pomoże poza wlewaniem biostartera oraz częstej podmianie wody. A z takim wypoziomowaniem szafki to przy 300kg obciążeniu nie wróżę długiej przygody z pyśkami.
-
Jeżeli nie będziesz chciał mieć narybku i nie będziesz odławiał inkubującej samicy to mogą się krzyżować. Cały narybek zostanie i tak bardzo szybko skonsumowany przez wybraną przez Ciebię obsadę. Osobiście uważam, że bardzo fajną obsadę wybrałeś dla swojego baniaka. Jeżeli chcesz docelowo (bez redukcji) to musisz celować w ryby powyżej 7-8 cm. Wtedy masz już na 99% pewność czy to samiec czy samica.
-
Zebra Red i Metriaclima Red Red - to jest jedno i to samo (nazwa zwyczajowa bardzo myląca). Proponuje na przyszłość używać nazw łacińskich. Żywienio będzie to trochę kulało. Są tu typowi roślinożercy (Demasoni) jak i mięchożercy (tzw. Yellow). Skorzystaj z propozycji Meszka. Dość ciekawie u niego wygląda podobna obsada.
-
Zgadzam się. Kup P. Soulosi 6-7 sztuk tak aby końcowo stworzyć harem 1+3. Będzie to dobry start na początek.
-
Rzeczywiście. Z tymi zwyczajowymi nazwami to jest nie raz lekkie przegięcie. Najbezpieczniej posługiwać się nazwami zwyczajowymi i wtedy nie będzie nieporozumień. Samiec Acei potrafi osiągnąć nawet do 16cm. Sam chciałem mieć odmianę Ngara, ale na mój baniak 240l (120cm) byłaby za mały.
-
Napewno nie przy 160l o Acei. Prawdopodobnie chodziło Ci o P. Saulosi
-
Tu się w 100% zgadzam. Zachwianie chemii w wodzie może spowodować pojawienie się rudzielców w baniaku. Jestem tego żywym przykładem. Raz przy dołożeniu kamienia, drugi raz przy dosypaniu piasku pojawiły się chwilowo w moim akwarium. Wracając do tematu, ocieranie się ryb i wzdęcie może świadczyć o złej kondycji ryb. Wpuściłeś ryby do niedojrzałego akwarium. W tej chwili robisz ciągłę podmiany, które pośrednio zaburzają biologię w akwarium. Jeżeli kupiłeś ryby z dobrego źródła to odchorują i wrócą do zdrowia a jeżeli są z zoologicznego (malawi-mix) to część może Ci paść. W tej chwili okrzemki są Twoim najmniejszym zmartwieniem.
