Skocz do zawartości

marcin1ja1

Użytkownik
  • Postów

    1 129
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marcin1ja1

  1. Wszystko zależy od wielkości Twojego portfela. Według mnie OW daje fenomenalne rezultaty. Ja nie wyobrażam dla siebie kupna baniaka bez przynajmniej przedniej szyby z OW.
  2. Rybą mogą chorować nie przez bakterie lub grzyby a przez wysoki NO2 (spodziewam się, że amoniak też może być wysoki). Inną rzeczą jest to, że przy takich warunkach ryby mogą zarazić się wtórnie. Pomijam fakt, że przy takich warunkach w akwarium ryby moga nie przeżyć leczenia.
  3. NO2 na poziomie 1! Przecież tu leczenie nie pomoże jeżeli NO2 jest na poziomie, który jest toksyczne dla ryb.
  4. Powtórzę się po eljocie . NO3 i Ph to za mało. NO3 nawet w dość dużej ilości nie jest szkodliwe tak jak w niewielkiej ilości NO2 lub NH4.
  5. Ewentualnie może spróbować z I. Sprengerae. Dietą można bardzo dobrze pogodzić. Innym wyjściem jest zrezygnowanie z L. Caeruleus i dać jednogatunkowe P. Saulosi (samce niebieskie i samice żółte) w haremie 1+3 lub zaryzykować z 2+5.
  6. 80/35/45 125L - informacja z profilu użytkownika. Dno bardzo małe 80x35 więc terytorialny maingano może się nie nadawać.
  7. Jakiej wielkości będzie to akwarium?
  8. -- dołączony post: Rano pisałem, wróciłem z pracy i maingano pływa jak nowo narodzony Zakupiłem Tropical CMF, rozpocznę walkę z kulorzęskami... Masz już odpowiedź dlaczego ryby mogą się zachowywać nieswojo. Walka z ospą jest dość wyczerpująco opisana na naszym forum. Są dwa sposoby podwyższenie temp do 30 stopni lub lanie lekarstw.
  9. marcin1ja1

    Co siedzi w piasku?

    Według mnie jest to typowy przykład sinic. Ekspozycja na słońce jest za krótka aby powstała taka kolonia zielonych glonów. Sinice to zmora części nowo zakładanych baniaków albo baniaków po restarcie.
  10. marcin1ja1

    Co siedzi w piasku?

    Część tego zielonego nalotu może być zielonym glonem. Napisz może czy na tą szybę bezpośrednio nie padają promienie słoneczne.
  11. Nadciśnienie to jest ciśnienie a już podciśnienie to nie ciśnienie według ciebie. Zarówno jedno jak i drugie może uszkodzić (rozszczelnić) kubeł. Dlatego nie chciało mi się tłumaczyć tobie, ponieważ w twoim świecie istnieją inne prawa fizyki. Jeszcze raz powtarzam, nie warto mocować silnej pompy do kubła, którego konstrukcja może być nie przygotowana do takiej pracy. Dla mnie EOT.
  12. Nie będzie się tworzyło ciśnienie, a podciśnienie - masło maślane. A tu napisałem mu, że wywalanie pompy (wirnika) na zewnątrz kubła nie zmniejszy ryzyka rozszczelnienia kubła, a zamontowanie dużo mocniejszej pompy na zewnątrz zwiększy wielokrotnie możliwość rozszczelnienia kubła. Jeżeli chce się bawić w zewnętrzne pompy to tylko narurowce, które dostosowane są technicznie do takiego typu pomp.
  13. To pytanie powinieneś zadać sobie. Po co zabierasz głos wprowadzając ludzi w błąd gadając takie pierdoły.
  14. Prawa fizyki się kłaniają. Ale szkoda mi czasu i chęci na tłumaczenie.
  15. W filtrach ( w kubłach) dalej będzie tworzyło się ciśnienie. Wyrzucenie na zewnątrz źródła przepływu nic nie da. Dodatkowo jeżeli zamontujesz wydajną pompę (dającą duży przepływ i ciśnienie) to może doprowadzić do rozszczelnienia kubłów (ich konstruktorzy mogli nie przewidzieć tak dużego przepływu).
  16. witam, piękna konserwa rybna. Jedyne co możesz to dokroić pomidorów i cebulki. Przykro mi ale nie zajmujemy się tutaj taką obsadą. Poczytaj FAQ a w szczególności o filtracji biologicznej, następnie poszukaj preferencji jeżeli chodzi o wodę dla pyśków oraz dla skalarów i mieczyków. Życzę przyjemnej lektury.
  17. marcin1ja1

    Film bakteryjny?

    U mnie film bakteryjny najlepiej rozbijają bąble powietrza. Nawet przy łamaniu tafli wody zawsze gdzieś się znajdzie miejsce gdzie będzie się tworzył.
  18. Bez mięska się nie obędzie. Polecam mrożone pokarmy ze względu na większe bezpieczeństwo. Najlepiej używać te mniej kaloryczne - artemia, wodzień, czarny komar. Dietę można uzupełnić o uniwersalny pokarm dla pyśków. Ja osobiście korzystam z miesznki Hikari Gold, Stamle i Excel (mieszam z sobą te 3 pokarmy). Rano zazwyczaj daję mieszankę Hikarii a wieczorem mrożonki na przemian Wodzień, Artemia i Czarny Komar.
  19. marcin1ja1

    Patryk Malawi 240l

    Kupiłeś ryby do niedojrzałej wody a wiesz, że za miesiąc będzie przeprowadzka z akwarium. Akwarystyka jest dla ludzi cierpliwych. Większość osób dobrze Ci doradza a ty i tak po części robisz po swojemu. Przy takiej ilości błędów to już nic nie pomoże poza wlewaniem biostartera oraz częstej podmianie wody. A z takim wypoziomowaniem szafki to przy 300kg obciążeniu nie wróżę długiej przygody z pyśkami.
  20. Jeżeli nie będziesz chciał mieć narybku i nie będziesz odławiał inkubującej samicy to mogą się krzyżować. Cały narybek zostanie i tak bardzo szybko skonsumowany przez wybraną przez Ciebię obsadę. Osobiście uważam, że bardzo fajną obsadę wybrałeś dla swojego baniaka. Jeżeli chcesz docelowo (bez redukcji) to musisz celować w ryby powyżej 7-8 cm. Wtedy masz już na 99% pewność czy to samiec czy samica.
  21. Zebra Red i Metriaclima Red Red - to jest jedno i to samo (nazwa zwyczajowa bardzo myląca). Proponuje na przyszłość używać nazw łacińskich. Żywienio będzie to trochę kulało. Są tu typowi roślinożercy (Demasoni) jak i mięchożercy (tzw. Yellow). Skorzystaj z propozycji Meszka. Dość ciekawie u niego wygląda podobna obsada.
  22. Zgadzam się. Kup P. Soulosi 6-7 sztuk tak aby końcowo stworzyć harem 1+3. Będzie to dobry start na początek.
  23. Rzeczywiście. Z tymi zwyczajowymi nazwami to jest nie raz lekkie przegięcie. Najbezpieczniej posługiwać się nazwami zwyczajowymi i wtedy nie będzie nieporozumień. Samiec Acei potrafi osiągnąć nawet do 16cm. Sam chciałem mieć odmianę Ngara, ale na mój baniak 240l (120cm) byłaby za mały.
  24. Napewno nie przy 160l o Acei. Prawdopodobnie chodziło Ci o P. Saulosi
  25. Tu się w 100% zgadzam. Zachwianie chemii w wodzie może spowodować pojawienie się rudzielców w baniaku. Jestem tego żywym przykładem. Raz przy dołożeniu kamienia, drugi raz przy dosypaniu piasku pojawiły się chwilowo w moim akwarium. Wracając do tematu, ocieranie się ryb i wzdęcie może świadczyć o złej kondycji ryb. Wpuściłeś ryby do niedojrzałego akwarium. W tej chwili robisz ciągłę podmiany, które pośrednio zaburzają biologię w akwarium. Jeżeli kupiłeś ryby z dobrego źródła to odchorują i wrócą do zdrowia a jeżeli są z zoologicznego (malawi-mix) to część może Ci paść. W tej chwili okrzemki są Twoim najmniejszym zmartwieniem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.