-
Postów
4 480 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez nabe
-
Korzenie w malawi czy i ew. jakie?
nabe odpowiedział(a) na aarset temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Jest jeden łatwy sposób, zebrać po sztormie z plaży kawałki korzeni, są już wypreparowane w solance i gotowe -
Coś takiego, masz różne grubości, nawinąć na rurkę jaką i już? BIO-GĄBKA 25cm x 25cm x 5cm - WKŁAD DO FILTRA (3574829044) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img18.allegroimg.pl/photos/400x300/35/74/82/90/3574829044@@AMEPARAM@@18@@AMEPARAM@@35/74/82/90@@AMEPARAM@@3574829044
-
W naszej zasasowej wodzie wapień słabo się rozpuszcza ale próbować trzeba
-
A nie może być standardowa gąbka aquamedica zwinięta w walec?
-
Korzenie w malawi czy i ew. jakie?
nabe odpowiedział(a) na aarset temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Trochę egzotyczny temat,ale ciekawy: przygotowanie korzenia winorośli do akwarium. Nie solono, nie gotowano http://www.malawicichlidhomepage.com/aquainfo/madagascan_tank_wood.html Autor co prawda korzeń przewidywał dla akwarium z płd. ameryką ale przygotowane bardzo starannie -
proszę o pomoc w obsadzie akwa
nabe odpowiedział(a) na weeider temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Właściwie to nie jest taki bezsensowny spór tylko podtrzymywanie takiego racjonalnego podejścia do akwarystyki,jakie chcemy tu promować. 1. dobro ryb 2. dobro obserwatora Żeby później nie było płaczu i zgrzytania zębów, żeby nie było postów że się ryby pozabijały albo za pół roku urosły jakieś dziwne małe i krzywe. Jeśli już coś radzić to z sensem i marginesem błędu. Początkującemu na pewno nie polecałbym kombinowania z dużą ilością samców, bo prawd. o tym mówisz pisząc o "przerybianiu". -
proszę o pomoc w obsadzie akwa
nabe odpowiedział(a) na weeider temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Kontrolowane przez kogo? -
Zgaduję,że spust wody musi być dla bezpieczeństwa o większej średnicy od wlotu do pudełka? No i na wypadek zapchania się odpływu jak zatrzymać dolewkę?
-
Jeśli w kranie masz faktycznie no2 >0 to filtracja biologiczna naprawdę musi dać sobie z tym radę. NO2 do 0.5ppm jeszcze nadaje się do picia,ale niekoniecznie do trzymania ryb. Prawidłowo pracujący biofiltr to przerobi, ale to tylko niepotrzebne obciążenie, bo podmiany wody niewiele pomogą.Jeśli akwarium produkuje tyle azotanów to ciągle poziom będzie za wysoki. Do pełni obrazu podaj NO3 z kranu i NH4+ mierzone w akwarium,tak dla pewności. Można też sprawdzić na stronie bip dane z wodociągów.
-
Z pozostałych cudów zdarza się po prostu woda brązowa od żelaza ale to akurat nadaje się nawet to picia. Przy okazji, wydzielam nowy wątek bo odeszliśmy od tematu.
-
W całej tej historii zastanawia mnie tylko, po co rozmnażasz ryby jeśli nie masz ich gdzie trzymać?
-
To, oraz to na co zwrócił mi kiedyś uwagę Harisimi: duża ilość rozpuszczonych w wodzie gazów, taka oranżada powoduje zmętnienie wody, drażni ryby i dodatkowo powoduje bąble na szybach. Nie bacząc na to leję bezpośrednio z kranu nadal Przy okazji scandinavia, jakieś sposoby na pozbycie się chloramin z wody? Normalnie rozkłada się to chyba na jon amonowy i chlor, obie rzeczy może potrzebne np. przy wyrobie piwa ale bardzo nieporządane w akwarium.
-
Ciekawa opcja, niedoświetlone boki bardzo klimatyczne.Przynajmniej na zdjęciu ;D
-
Nie chcę odpowiadać za kogoś, ale podejrzewam utrzymanie akwarystycznego mitu o usuwaniu chloru z wody wodociągowej przez odparowanie 1-2 doby. Niestety współcześnie coraz częściej można spotkać chloraminę, wtedy sezonowanie wody do podmian nie ma żadnego sensu. Jeśli wodociągi stosują ozonowanie to cały problem znika i ewentualna pauza przed podmianą miałaby służyć tylko odgazowaniu.
-
1. Skimmer na wlocie filtra 2. dwa cyrkulatory 3. wszystkie wyloty filtrów skierowane ku powierzchni żeby pozbyć się kożucha
-
Czyli wszystko zmierza w dobrym kierunku, nie kombinuj tylko poczekaj na właściwy odczyt i bezpiecznie bez stresu wpuszczasz rybska.
-
Różnie. Faq, forum - zacznij od tego. Ode mnie eot.
-
Dobieranie obsady w ten sposób wróży kolejną szybką porażkę akwarystyczną. Naprawdę przeczytaj ten FAQ, nikt za ciebie tego nie zrobi. Pomoże zadawać mądrzejsze pytania.
-
Może dopiero teraz prawidłowo odczytałeś test? Poczekaj ten tydzień jeszcze, nie zaszkodzi.
-
Pokrywa na eleganckości, na pewno bardziej funkcjonalna niż firmowa wydmuszka z ABSu.
-
Najczęściej tak bawią się z akrylowymi.Plastikowe akwarium jest bardziej podadne na przeróbki.
-
Przenieść gdzieś na czas leczenia kubeł lub zachować wkłady a do akwa leczonego jakaś podstawowa głowica do natleniania. Gorzej z sumpem narurowcami,fbfami i innym pomysłem trudnym do odłączenia.
-
Nifurpirinol to składnik sera baktopur direct. Baktopur tego nie ma. Odpowiedz zawiera jeszcze ciekawą informację o "sera bakto tabs" - leku zaw. nifuriprinol ale w formie karmy dla ryb a nie rozpuszczalnych tabletek. A i jak wyżej napisano to wszystko sprzedawane jest teraz pod nową nazwą Baktoforte.
-
za http://www.theaquariumwiki.com/Nifurpirinol Nifurpirinol is a anti-bacteria treatment that will destroy gram-negative and gram-positive bacteria (including nitifying bacteria). This drug is a nitrofuran antibiotic that is the active ingredient in many commercial preparations designed for use in the aquarium. It is stable in saltwater and rapidly absorbed by fish. However Nifurpirinol is photosensitive and needs to be applied in a darkened tank. JBL Furanol contains this active ingredient. Aquarium Muenster aquafuran contains this active ingredient. If used in a tank with a filter, re-seeding with nitrifying bacteria will be required or remove the filter during the treatment. Not harmful to aquatic plants. 5 mg per 30 Litres (7.9 US G.) is recommended. Provide adequate aeration. Ok, po polsku: antybiotyk zwalczający bakterie gram-dodatnie i gram-ujemne (włączając azotowe!) Chronić przed światłem, napowietrzać, 5mg/30 l wody. Podane są przykłady leków zawierających ten składnik. Stosowany w leczeniu pleśniawki i infekcji bakt. -- dołączony post: Wyjaśnienie różnicy między Sera Baktoforte i Bactopurem ze strony producenta: http://www.sera.de/en/sera-service/sera-interactive/faq/details/article/what-is-the-difference-between-sera-baktopur-and-sera-baktopur-direct.html
-
Dużą masz garść ? Z jakiego powodu to robisz, dla uzupełnienia mikroelementów czy sodu w wodzie? Jakie masz GH w kranie?
