Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Poczekałbym z opinią kilka miesięcy.
  2. A tak tylko gwoli ścisłości bo jakieś dziwne domysły się zaczęły pojawiać ;]
  3. Używając określenia "pompa obiegowa" zwykle ma się na myśli urządzono napędzające jakiś zamknięty układ np. akwa-sump albo narurowce, np. jest to jakaś odmiana grundfosa albo aquabee itp. Cyrkulartor to pompa niebędąca filtrem, a robiąca zamieszanie Falownik to jeszcze coś innego.
  4. Fachowiec w moim mieście chciał 5zł/1mm średnicy otworu, chyba głowami się pozamieniał z ..... Wiertła są dostępne na allegro i wcale niedrogie.Nie będę wypowiadał się o ich jakości, bo nie jestem szklarzem ale do zrobienia 1-2 dziur się nadają. Ja wierciłem w szybach powoil wkrętarką bez żadnego podparcia, tylko na płasko i polewając wodą.
  5. Tu leży problem,jeśli koniecznie chcesz działać w ten sposób to można prewencyjnie przekleić do windowsowego "notatnika", który obetnie formatowanie tekstu. Oczywiście wszystkie zdjęcia trzeba będzie powklejać jako linki. Jednak polecam korzystanie z naszego forumowego edytora postów.
  6. Tyranochromis nigriventer, Nimbochromis venustus.. mniejsze też są.
  7. nabe

    Biostartery - Mity i fakty

    Sam czysty amoniak, korzysta się z tego np. u fryzjera przy farbowaniu włosów.Ale to będzie raczej składnik farb a nie osobny komponent. Chociaż może? Nie znam się aż tak.Kiedyś startowałem akwa na wodorowęglania amonu.. czyli amoniaku do ciasta Powyżej 36st C rozkłada się do czystego amoniaku i CO2, potem chlup do akwa. Jon amonowy wykrywalny testem ale wlałem tego tyle,że akwarium startowało niemiłosiernie długo. Jeśli chodzi o Wojtkowe testy szybkości startowania biologii, to proponowałbym zbiornik testowy jako grupę kontrolną, tj bez żadnego filtra. Tak jak to się robi w badaniach statystycznych. Jeśli chodzi o dodawanie jakiegoś mięcha i czekanie żeby zgniło.. to nie jest taki szybki wcale proces. Najpierw zajdzie denaturacja białek, potem amonifikacja itd i dopiero z czasem będziemy mieli substrat dla Nitrobacter.W ogóle do tych procesów przyczniają się inne mikroorgamizmy wiec spodziewałbym się malowniczego zakwitu pierwotniaków przy okazji tych eksperymentów.
  8. nabe

    NLS

    Wolałbym widzieć wyniki testów np. dwóch grup od narybku tego samego pokolenia trzymanego w takich samych warunkach, za to karionych innymi specjałami. I to od małego do dorosłości. Później porównać tempo wzrostu, przeżywalność, kondycję, kolory itp.
  9. To może być jakaś przesłanka by go nie kupować.
  10. Racja teraz doczytałem,że zawiera znaczne ilości wit. A http://www.spirulina.pl/algi/spirulina-platensis/sklad-spiruliny.html
  11. Tak, poza tym dowiedziono że ta sinica stymuluje układ odpornościowy. Zawartość wit. A a w spirulinie toksyczna? Być może o to chodzi,ale chyba coś przedmówca pokręcił.Ja kojarzę tylko fakt toksyczności karotenu (tak, tego z marchewki) podawanego w nadmiarze i zupełny brak szkodliwości jeśli chodzi o czystą astaksantynę (jakieś inne karotenoidy, główne źródło to też alga Haematococcus pluvialis), z bardzo dobrym i trwałym efektem wybiarwienia na czerwono. Przy okazji, spirulina zawiera fikocyjaninę odpowiedzialną za barwę niebieską. Zdecydowanie węch mają dobrze rozwinięty, smak nie wiem ale sprawdzę W wykładzie Harisimi, tym z youtube była mowa o takim zjawisku w naturze, zaobserwowano ryby zywiące się rano glonami a później żerujące na peryfitonie zwierzęcym.Więc może "w oryginale" jest dokładnie odwrotnie.
  12. ...i dobrze,bo trudno byłoby technicznie stworzyć pokarm zawierający samą spirulinę, zresztą to byłoby bezsensownie drogie,nieekonomiczne i nie uzasadnione żywieniowo.Nie sugeruj się nazwą "36", ta liczba na pewno nie oznacza ilości spiruliny. Wg. producenta O.S.I. ich pokarm zawiera 6% a uznawany jest za jeden z najlepszych.
  13. Dodatkowo nieco chłodniejsza woda i nie karmić ryb 1-2 dni przed wyjazdem.Co mnie umniejsza faktu, że to duża strata i łączę wyrazy współczucia.
  14. No właśnie, co tam będzie można zobaczyć poza waszymi mordkami ? Jakiś temat przewodni tej liba^h^h imprezy integracyjnej?
  15. Zamieść odp. ogłoszenie na naszej giełdzie.
  16. Nie omieszkam dowiedzięć się więcej w temacie, dzięki za namiar na coś ciekawego.
  17. Nie mam doświadczenia z hyroponiką ale w jednym nie zgodzę się z Alexem: proponowane przez niego karmienie ryb szybko doprowadzi do otłuszczenia i nianaturalnie dużego przyrostu masy ciała.A z przeżarciem wiąże się wiele innych problemów i na pewno na zdrowie nie wyjdzie pyszczakom futrowanie ich "do oporu". Poza tym zalegające resztki na pewno nie będą wpływały pozytywnie na stan wody. Może,kiedy roślin będzie dużo i dadzą sobie radę ze wszystkim co wrzucisz do wody. Ale zasadniczo skupiamy się na hodowli ryb i tworzeniu dla nich jak najlepszych warunków bytowych a nie na ogrodnictwie.
  18. Gorąco zachęcam do przykrycia albo zabezpieczenia przez dodanie korony.Znalezienie któregoś dnia ulubionej ryby na podłodze jest bardzo możliwe.
  19. Świetna aranżacja. tylko wpuszczać małe urwisy.
  20. nabe

    Woda źródlana

    Jeśli masz wątpliwości to przebadaj tą wodę w sanepidzie. W razie konieczności można ją przepuścić przez węgiel.
  21. nabe

    NLS

    A ja jakoś nie kojarzę żeby nf brudził wodę, raz że to co sypię to dość zwarty granulat, dwa - pokarm nie zdąży dolecieć do dna Jeśli chodzi o wspólny zakup to czemu nie, ale może za kilka miesięcy.
  22. Po prostu sugeruj się termometrem.
  23. Tak,ta sprawa z toksycznością jest intrygująca.
  24. Mógłbyś jakoś rozwinąć temat i podać źródło tych informacji?
  25. ...krawaty wiąże, usuwa ciąże itp. Nie uwierzę póki nie zobaczę. Niech ktoś przetestuje tą ceramikę i zda relację
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.