Skocz do zawartości

zdrowy_zab

Użytkownik
  • Postów

    1 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zdrowy_zab

  1. A ja powiem, że 240l to tylko 2 gatunki jeśli chcesz, by ryby miały swobode.
  2. W niedalekiej przyszłości planuje również zmianę tego kamienia po prawej stronie.
  3. zdrowy_zab

    240l - zdrowy_zab

    akwarium 240l (120x40x50) Podłoże : 35kg piasku (w tym 25kg kreisel + 10kg białego z zoologicznego) Dekoracje : Serpentynit (ten na środku i po lewej włożone 3 tygodnie temu) około 40-50kg. Filtracja: Atman-203 (2000 l/h) i HW-302 (1000 l/h) Obsada do redukcji : 9szt Pseudotropheus Demasoni oraz 9 szt Metriaclima sp Msobo Magunga F2 Niedługo zmiana na hqi :) Nie wiem, czy ten kamień po lewej nie będzie lepiej wyglądał na środku. Prosze o opinie :)
  4. zdrowy_zab

    Waham się

    No, praktycznie test na no2 robi się podczas dojrzewania, później tak z przyzwyczajenia raz w miesiącu albo wcale, A 240l jak zalejesz to sie skurczy nie zauważysz kiedy A te wszelkie parametry, testy, choroby(których unikamy poprzez testy itp.), to nie taki diabeł straszny. Pooglądaj jeszcze galerię Wkońcu trzeba szukac już pomysłu na aranżacje i obsade
  5. Był po przeciwnej stronie od wylotu, wylot nieźle chlupał, ale filmu bakteryjnego nie było góra 15cm od wylotu
  6. Mam ten sam problem i skimmer z filtra zewnętrznego nie pomógł
  7. zdrowy_zab

    Żarnik HQI

    Sorki, ale czy są jakieś inne żarniki godne polecenia 70w i ok. 10000k ?
  8. zdrowy_zab

    Żarnik HQI

    On ma 13kK
  9. zdrowy_zab

    Czarne glony

    Mniej świecić w akwarium lub w ogóle
  10. A tak, sorki, no to tylko ktoś z Ostrołęki może pomóc
  11. Nie podałeś nawet miejscowości A tak na marginesie...wpisujesz w google swoją miejscowość i serpentynit. I to tyle...No chyba, że nie chcesz serpentynitu, tylko coś innego.
  12. Miałem przez jakiś miesiąc ten kamień w akwarium, nic sie nie działo tak więc spokojnie możesz go dać.
  13. Niby jest napisane że 80cm to minimum, ale osobiście bym tam haremu saulosi nie trzymał
  14. 0.1 to nie jest tragedia, nie przesadzaj...Pozatym, było ponizej, bo ryby wpuściłem 24h po zbadaniu no2. ___________ Edit: Makok- no tu poniżej masz racje
  15. Pewnie, ale wątpie aby 8mm optiwhite było warte zachodu. Sama świadomość, że ma się opti to już jest cos Ale biały silikon, owszem. Panowie proszę trzymać się tematu, bo polecą warny. Gorol.
  16. Ja tylko dodam, że akwa 200l, jest z szyby 8mm, a taka grubość opti white...nie bedziesz widział różnicy. Imho zbędny wydatek. A co do świetlówek, 1x39w będzie ok
  17. Myśle, ze 3 dni o po sprawie. Ja wpuściłem ryby również przy no2 0,1. Lekko podskoczyło moze 0.2-3 i po 3 dniach 0.
  18. Biodigest prodibio
  19. Ja powiem tak, masakra. Z ciekawości, ile te pyszczaki żyją już w tej wodzie... ?
  20. Możesz i tak, ale ja jeśli bym teraz zakładał akwarium, dałbym 100% grysu koralowego. Jako biolog da rade, a do tego będziesz miał wyższe ph
  21. Źle, no2 zamieni się w no3, czyli no3 będzie wieksze
  22. Co do filtra wew, możesz dać at-203, ja posiadam go w 240l na maxa i wirówki nie ma, a zawsze możesz skręcić. No i jest tańszy od tego aquaela A 60kg serpentynitu za 50zł to imho drogo.
  23. Osz kurcze, perez masz racje, coś mi się pomyliło...bazowalem na bazie, a tam piszę, ze afra to wszystkozercA.
  24. Ja również jestem za nietypowymi rozwiązaniami Proponuje afre.
  25. Napewno chodzi o sumpa
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.