Skocz do zawartości

zdrowy_zab

Użytkownik
  • Postów

    1 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zdrowy_zab

  1. Po co się meczyć ? Ja gąbki które służą do czyszczenia mechanicznego czyszcze pod kranem. Bo do tego służą. Bioceramika odpowiada za biologię. I naprawde, jak ktoś jest "doswiadczony" napewno bawi się w małą gąbke
  2. Pochwal się swoim baniakiem (o ile masz)
  3. Chodzi o to, że polecamy zgodnie z dietą ? Czy mało kolorowo ?
  4. Nikt nie dobiera obsady tak jak perez
  5. Mi się wydaje, że problem leży gdzie indziej. Kolesiowi podobają się pyszczaki, patrzy na forum ? Łooot ? 4 rybki w 126l bede trzymał ? Testy bede robił? Jasne. W zoologu się pyta, niee, testy niepotrzebne, ryb w 126l nie 4 a 34 może pan trzymać. No to też tak robi, rybki żyją, rozmnażają się. No to wyzywa nas na forum, bo ma 26ryb w 126l i one żyją...A że zachowania swojego nie pokazują...trudno, przypadek, i tak Ci z forum się nie znają. PS. Zapewne każdy z nas na pw dostał wiadomość, że się zgadza z nami, nie z tobą
  6. napewno lepsze. Choć i tak nie jest dobre.
  7. Hej. A co ty myślałeś ? Że jak wsadzisz 20 ryb do 126litrów, to ryby będą się ciągle biły i ganiały ? Może w nocy Ci się przyśni pysiek i Cię będzie straszył? No2 wypala skrzela, przy 0,3 mg/l jest silnie trujące. A ty podajesz swoje podejście tylko, nie chcesz hodować pyszczaków, prawdziwe malawi, tylko chcesz mieć dużo kojojowych jibek, bo akwa jest w salonie i goście muszą widzieć, jak dużo kojojowych jibek sobie pływa. Przy ta takim akwarium, ryby nawet miejsca na bitwy, rewiry itp. Więc założyłeś małe akwa i dużo ryb i co ? I jesteś dumny bo ryby żyją i się rozmnażają ? rodzą się bastardy zapewne. W skrócie : to nie jest malawi, ty nie jesteś miłośnikiem malawi i wszyscy którzy Cię popierają również. A my jesteśmy MIŁOŚNIKAMI. I chcemy zapewnić rybą naturalne warunki, a nie żeby było dużo i kolorowo. I w następnym akwarium, będe się starał mieć mało ryb "ryb nie widać". A z takim podejściem...gratuluje. Problem jest tutaj, przeglądasz forum "kurcze...do 126litrów, takiego ogromnego akwarium tylko 4 rybki ? Co to w ogóle jest ? Jakieś testy ? Nie mam na to pieniędzy, założe 126l, wrzuce 30 rybek, napisze na forum, że nie mają racji. Bo ja wpuściłem 30 ryb do 126l i patrzcie...żyją !!!" Posiadanie malawi sprawia pewne warunki, a jak nie potrafisz ich spełnić i rzucasz 30 ryb do 126l, nie oznacza że MY nie mamy racji, tylko że ty ich nie potrafisz spełnić. Pozdro
  8. No to faq i po sprawie... nie, lepiej dodaj bakterie sera oraz biogigest prodibio (bakterie bez pozywki)
  9. Szczegóły, minuta filmu. A na dodatek spójrz na swój sposób pisania, perez ładnie pokazuje nam, wyjaśnia, a ty tylko "jest" "akurat jest" "mam racje" "ty nie masz racji" "nie znasz się" "nie pisz" itp. Jeśli zrobiłeś testy na nh3, no2 i jest ono niewykrywalne, kupy Ci nie przeszkadzają, to czemu mamy się nie zgadzać ? Proponuje wydzielić nowy temat o wystepowaniu ochotki w malawi
  10. zdrowy_zab

    Testy do wody.

    Phi, nie ma sensu przeplacać. Po co Ci testy po4 czy fe ? Kup jbl i takie : no2, no3, ph (7,4-9.0), kh. Nh3 jak masz pieniądze to możesz, ale nie musisz
  11. Testownia -> jest sporo pozytywnych ocen (ja posiadam w 240l hw-302 i jest cisza) te sprężynki to biobale, nie nadają się. Wkłady zapewne jakaś gąbka (albo wata sery) i raz na 3-4 tygodnie otwierasz kubeł i wymieniasz to. Jako biolog to ceramiki ile wejdzie albo grysu koralowego. Wedle uznania A ten filtr 1400l/h pewnie bedzie, przepływ spadnie napewno troszke i myślę, ze wiru nie będzie, ale niech się inni wypowiedzą.
  12. raczej nie w jez. malawi Podaj nam konkretne przyklady, źródło, ładnie, kulturalnie, a nie "poszukaj" "nie masz pojęcia".
  13. Oto kawałek mojego akwarium z HQI :) Wkrótce fotka całego akwarium.. Tutaj porównanie do świetlówek : [url=http://imageshack.us/photo/my-images/69/swietlowki.jpg/]klik[/url]
  14. Ja właśnie zakupiłem do mojej 240-stki hqi 70w. Żarnik kupiłem blv 10000k. Niestety, jeszcze nie chodził dłużej niż 2-3 minuty, więc moja opinia później Wstępnie, to do tej pory mam power + aqua glo. Po włączeniu hqi msobo wydaje mi się bardziej żółte (pod power i aqua glo jest wpadające w pomarancz). Później wstawię fotki porównujące Edit: Oto, fotki, robione na szybko, lampa jeszcze nie zamontowana. Parametry aparatu te same HQI klik świetlówki power glo + aqua glo
  15. Przeszukaj inne działy PS. Są inne pokarmy mięsne aniżeli ochotka i wodzień. Wystarczy odejść od sklepów zoologicznych. A ty podaj przykłady, opisz tak jak perez, a nie ' poszukaj dokładnie'...
  16. No pewnie że ważnym...do 50 nie robi przecież nic groźnego rybą. Powyżej 50 teoretycznie, ryby które są na etapie wzrostu, nie rosną i poprostu karłowacieją.
  17. Napewno nie rozrabiake p. polit... Pozatym, polit z msobo w 240l...pasuje jak ulał. A wymiary proponuje takie jak perez, nie ma sensu brać 130x40x50, skoro pyszczaki to ryby denne i bardziej liczy się powierzchnia dna, niż wysokość.
  18. No to żeś pojechał Ochotka z dobrego źródła - niewykonalne wręcz. A co do no3, pewnie, najlepiej do 20, ale w zasadzie 50 ryb nie zabije. A no3 nie jest znowu jakimś ważnym parametrem, żeby skakać i troić się, żeby było równe 10....
  19. no2 niewykrywalne, no3 do 50.
  20. Polit to rozrabiaka i nie wstawiłbym go do 240l, jeszcze z msobo dodatkowo.
  21. Hej. Ja jednak myśle, że zdołasz utrzymać 2 samce Co do samiczek, to natura sama sobie poradzi, ale myślę, że koło 2+8/9
  22. zdrowy_zab

    Waham się

    No właśnie, to co napisał perez. Sprzętów praktycznie tyle samo, różnice minimalne, a akwarium mniejsze. Szkoda ze zdecydowałes się na 85x40, nie wiem jak inni, ale ja bym do tego akwarium haremu saulosi nie wrzucił. Ale to twoje akwa i twoja decyzja.
  23. na 300l to możesz dać opakowanie sody oczyszczonej, nawet więcej może
  24. A spytaj, czy miał doczynienia z innymi Naprawde, chinczyki dorównują eheimowi. I wolałbym te 200zł przeznaczyć na ryby czy hqi
  25. Jeśli szkoda Ci pieniędzy na eheim, to kup chińczyka, hw-303. Wielu go ma (np ja, tylko ja posiadam 302) i go poleca
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.