Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. kamienie pocięte szliifierką..szparki taki 2 mm także nie źle. Dlaczego mi współczujesz?
  2. No chyba nie ma innego wyjścia bo bez sensu mieć akwarium w którym nic nie widac..
  3. Mnie tło kosztowało całe ze wszytkim 21 zł za silikon. Kamienie nazbierałem w górach, plekse dostałem i ze 4 piwka obalilem. Wynik całkiem niezły i wcale niedrogo:)
  4. Słuchajcie mam problem, mianowicie mój nowy baniak przez 2 tyg mial piękną klarowną wodę niestety później zaczęła mętnąć i pojawiły się pierwsze okrzemki. Po dwóch dniach okrzemki były już na całym tle i kamieniach. W sumie bardzo dobrze jednak towarzyszyło temu wszystkiemu zmętnienie. Myślałem że spokojnie sobie z tym poradze i że to przejściowe ale nie ustępuje. Napowietrzam przez cały czas silnie wode, zastosowałem też czestsze podmiany 10% na 3 dni, wygasiłem zbiornik. Niestety nie zdaje to rezultatu. Zauwarzyłem że NO3 po podmianie mam w granicach 15 ale już na drugi dzień badzo szybko rośnie do 25-30. Nie potrafie go zbić i napewno zmętnienie tym jest wywołane. Kubła mam całęgo w ceramicie i zeolicie. Co poradzicie?? Myślałem już czy by nie zrobić denitratora może to upora się z problemem? Jednak czekam na inne jeszcze sugestie..
  5. Szczerze to budowa mojego tła tak mnie pochłonęła że nawet nie wiedziałem kiedy kończyć. RAz przesiedziałem cały dzień w szopie, a jak rodzice weszli to zaczęli się krztusić bo nie mogli wytrzymać stęrzenia silikonu w powietrzu, a ja nic:) Wydaje mi się że jakbyś tylko się za to zabral to także by cię to pochonęło. W sumie zrobiłbym Ci to tylko trochu za daleko mieszkamy. Ale szczerze mówiąc to ja jestem cholernie dumny z faktu że sam sobie to tło zrobiłem. To nie jest to co kupione w sklepie.. każde takie tło jest iindywidualne ei drugiego takiego nie ma, a jeżeli marzy się o swoim pięknym "własnym" baniaku wyróżniającym się od innych no to jest nawet niezbędne:)
  6. E tam napewno coś mu doradzimy, wkońcu każdy z nas nie od dzis jakąś roślinkę hodował przez całe 2 miesiące zanim ją nie zerzarło do końca
  7. A ja jakby na to nie patrzeć podziwiam takich ludzi bo hodowla ryb F0 jest bardzo trudna. Te ryby nie są tak odporne jak dalsze pokolenia. Trzeba naprawde sporo się napracować aby utrzymać takie rybcie w dobrej kondycji i zdrowiu. Pozatym tak naprawde 70% ryb to hodowla własna. W takim jeziorze pyszczaki troche żadziej odbywają tarło ale akurat u nich to i tak bardzo częste zjawisko i może dlatego tych F0 jest tak wiele. No i zupełnie na koniec w polsce mamy dwie firmy które zamują się importowaniem ryb z malawi, w gruncie rzeczy nie jest ich tak dużo. Gdyby naprawde ryb w jeziorze malało to nie wierze aby pozostalo to bez echa. Coś napewno byśmy słyszeli już nie mówiąc ze to 21 wiek i bardzo szybko dotarła by do nas wiadomość że jakaś rybka jest pod ochroną na liście zagrożonych gatunków. JEszcze czegoś takiego z tamtego jeziora nie słyszałem także myśle że nie ma na zapas się czymś takim martwić... imo nawet powodów nie ma.
  8. A przedewszystkim pyśki też glony jedzą
  9. Chcesz to ci zrobie DIY za 70 i przesyłka 30 i bedzie;) a we wrocławiu sobie wypijemy za twoje jeszcze;)
  10. Istnieje coś takiego jak odłów kontrolowany. Jeżeli jakkolwiek da się oszacować liczbę ryb w jeziorze to biorąc pod uwage te czynniki i jeszcze inne wprowadza się limity na odłów poszczególnych gatunków tak aby nie spowodować ich wyginięcia. Nawaet biedne państwo musi podporządkować się pewnym zasadą jeżeli chodzi o zwierzęta. To raczej nie jest ich wybór czy mają zarobić czy może postępować z prawem. Oczywiści pewnie jest mase nielegalnych połowów jak wszędzie ale podejżewam że większość rybaków jednak podpożadkowywuje sie przepisą.
  11. czester_

    sól a malawi

    To wcale ochydne nie jest... ja mam nowe akwarium miesiąc czasu i okrzemki do moich kamieni są po porostu rewelacyjne. Czym wiecej glonów i okrzemek tym bliżej do natury jak także oznaka rozwijającego się akwarium. Myjąc je w pewnym sensie zaburzamy "ekosystem zbiornika". A tak swoją drogą to kobiety już to chyba w genach mają ze wsyztko by czyściły:P
  12. czester_

    czas inkubacji

    Ja zaś w kotniku wiele razy obserwowałem gdzie samica po wypuszczeniu młodych goniła je i "podskubywała". Młode chowały się po kamieniach, a ja musiałem odłowić samice. W podwieszanym kotniku zaś gdzie jest mało miejsca takiej sytuacji już nie zauwarzyłem. Fakt faktem jednak nie wydaje mi się że ona chciała je złapać zpowrotem.
  13. czester_

    czas inkubacji

    Tak, faktycznie, choć samica wypuszcza młode w spokojnym miejscu, najczęściej w nocy gdy inne ryby jej nie stresują bo dba o bezpieczeństwo młodych (do wypuszczenia bo potem je juz chce zjeść czego także nie zrozumiem). Moja raz trzymała ponad miesiąc. Po tym czasie wypuściła chyba ze 40 młodych. Dużo także zależy od temperatury w zbiorniku, możesz podwyższyć ją o jeden stopień, inkubacja skraca się. Najlepiej jednak przełożyć samicę do kotnika. Nawet po godzinie czasu wypuśći młode.
  14. czester_

    czas inkubacji

    hmm chyba z 4-6mm mają. Oczywiście czymś się tam żywią. Szczerze to nigdzie nie czytałem na ten temat ale z własnych obserwacji widze że samica juz z młodymi w pysku chętniej podpływa do pokarmu i wyłapuje takie drobinki. Trudno powiedzieć czy karmi siebie czy młode ale pokarm pobiera. Może ktoś z forumowiczów ma większą wiedze na ten temat;)
  15. Ja mam już 2 Elite. Jeden ma 4 drugi 2 lata. Jeszcze nic się nie dzieje, termostat w miare dokładny. Jedynny mankament to że odchodzą niektóre te kropki na szkle. Jednak stoje za tymi grzałkami murem. Naprawde niezawodne i tanie.
  16. Po pierwsze powiedz o jakim akwarium myślisz. Bo do tego dopiero można dobrać odpowiedną filtracje choć większa wcale nie zaszkodzi.
  17. czester_

    rada dotyczaca okrzemek

    Wręcz odwrotnie, okrzemki występują raczej w początkowych fazach dojżewania akwarium. Ich pojawienie się jest oznaką, że akwarium dojżewa i zaczyna żyć Razem z ich zakwitem może pojawić się także zmętnienie wody wywołane pływającymi glonami. Z czasem to jednak samo ustępuje, woda robi się klarowna, a na miejsce okrzemek wchodzą piękne zielone glonki. Teoria Pana z zoologicznego bardzo odskakuje od tego co stosuje w praktyce, a także tego co się tu na forum nauczyłem. Najtrafniejszym właśnie sposobem jest mocne natlenianie wody, cotygodniowe podmiany i nawet gdy zakwit jest mocny i panuje męetność totalna kilkudniowe wyciemnienie zbiornika. Jednakże okrzemek nie da się wyeliminować i nie wiem czy jest to wskazane. Jak na początku pisalem to kolejny krok dojżewania akwarium i z czasem same ustępują.
  18. Słuchajcie znalazłem coś takiego wczoraj: Witamina B12 czyli związek zwany cyjanokobalaminą albo kobalaminą, jest prekursorem koenzymów pełniących w organiźmie ryby role regulatorów produkcji czerwonych krwinek. Poza tym odpowiada za prawidłowy rozwój jąder komórkowych i podziały komórek oraz przyczynia się do poprawnego metabolizmu węglowodanów, białek i tłuszczów. Jej braki mogą powodować upośledzenie wchłaniania pokarmów, anemię oraz zaburzenia wzrostu ryb. Związek ten występuje wyłącznie w produktach pochodzenia zwierzęcego. - w naturze ryby pobierają go wraz z planktonem i innymi skorupiakami oraz ikra i narybkiem innych ryb. W akwarium poza ww. źródłami postarczamy go wraz z pokarmami sztucznymi zawierającymi rybie mięso i wątrobę. Akwarium nr 4/2007 str. 36 Wydaje mi się więc na podstawie opisu niedoboru witamin że może to być przyczyna właśnie braku tejże.
  19. Wiesz ja tam kłócic się nie chce... oczywiście zrobisz jak uważasz. Poprostu sądze że można to zrobić tak samo i jednocześnie taniej. Pewnie że człowiek który na fach w rękach i robi to na codzień zrobi to dobrze jadnak nie mało u nas "fachofcóf" którzy spartaczą spawe i wezmą kase. W takim razie nie rozumiem jak ma wyglądać stelaż. Najstabilniej i bezpieczniej jest właśnie przynajmniej wg. mnie zrobić to na kątownikach bo praktycznie nie ma mowy o ugięciu, a konstrukcja jest bardzo stabilna i wytrzymała...
  20. Jednak często fachowiec bez papierka zrobi robote pożądniej od takiego kóry bierze za tą samą robote duże pieniądze. Osobiście w życiu bym tyle nie przeznaczył bo nawet jakby odkształcenia wystąpiły to wystarczy w ostateczności odspawać ten kątownik i przyspawać nowy. To nawet nie jest kwesta fachowych umiejętności, a poprostu dobrej spawarki i grota.
  21. To może naciągnąć budżet klubu malawi.. podesłać paru klubowiczą i po 6 miesiącach czekać na artykulik ? A tak poważnie chętnie to kupie jak znajde by wypróbować.
  22. Na stelaż bezpośrednio akwarium nie dajemy,a małe odkształcenie gdy damy solidną grubą podkładke pod akwarium spokojnie załatwi sprawe. Nie twierdze oczywiście, że to super łątwe zadanie ale wydaje mi się że osoba mająca własną spawarke umie ją obsługiwać na tyle by zrobić to dobrze. Koszty materiałów też wcale nie są takie duże. Lecz muszę jeszcze raz podkreślić że mieszkam na wsi blisko miasta i pewnie kompletnie to inaczej wygląda niżeli w warszawie. Pozdrawiam!
  23. No właśnie jak już no aulonocary:) Ale chyba zaryzykuje z 1+3. POstawiłem sprawe tak, że jeśli znajde kogoś na giełdzie kto chce sprzedać to kupie. A jak nie to zostaje z moimi ośmioma saulosi.
  24. Masz mnie:) A tak poważnie to popytaj w rodzine napewno ktoś ma spawarke w domu i zrobi to "bez papierów". Naprawde nie warto tyle wydawać szczególnie że 90% ceny to marża jaką bierze spawacz do kieszeni, a ręczę Ci że ze spawarką sam byś to zrobił. Fakt faktem to warszawa, a nie jakaś wioska gdzie każdy ma przybudówke. No ale popytać można;)
  25. Jeszcze dodam ze obiłem to płytami z odpadków. Jednakowy kolor itd tylko np. gdzie niegdzie ryska jakaś. Koszt takich to ok 5zł za metr kwadratowy. A są naprawde bardzo ładne a rysy jak są to niewidoczne. U mnie w ośw. można naprzykład takie kupić i jeszcze docinają na wymiar. Cała szafka która wyglada naprawde o niebo lepiej i solidniej niż w sklepie kosztowała mnie 100zł. Po co tak przepłacać?!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.