czester_
Użytkownik-
Postów
3 663 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez czester_
-
Miesiąc temu zakupiłem do akwa rdzawe... jedank do tej pory nie wiem co to jest. Wręcz nie śpie w nocy zastanawiając się co ja za ryby wogóle hoduje. Zacznijmy od tego że kupiłem je od gościa który w zbiorniku miał same rdzawe! Stąd moje zdziwienie że dwa osobniki to teraz pięknie wybarwione hongi. Do złudzenia przypaminają samca rdzawego gdy pływają zdominowane. Jednak po miesiącu u mnie pojawiły im się paski i piękne błekitne kolory.. Także co do dwóch jestem juz pewien. Ale to nie koniec zmartwień.. czytałem już wyszystko o dwóch gatunkach i za nic nie moge zklasyfikować pozostałych 3 rybek:/ Mianowicie samica która teraz inkubuje ma charakterystyczne kolory do rdzawych jednak bardzo mocne ciemne paski na całym ciele. Niestety nigdzie na galerii nie widziałem rdzawego nawet ze słąbymi paskami stąd moje niepokoje.. Dwie następne rybki wyglądają już normalnie.. jadna jak samiec rdzawego, a druga jak samica z tym że także posiada delikatne paski. Galeria nie pozwala na umieszczanie wyższej rozdzielczości zdjęć dlatego prosze hodowce rdzawych o maila abym przysłał mu duże zdjęcia w celu identyfikacji.. Nie chciało mi sie daleko jechac po ryby i mnie skarało.. :/
-
Jedyną wadą we fluvalach jest chyba drugiego gatunku plastik... zarówno ja jak i moi znajomi połamaliśmy już sobie zaworki od przepływu.
-
Osobiście używam UPS'a ! Zero zmartwień... przychodzi mocna burza, trzeba wyłączyć z kontaktu, a ups'ik podtrzymuje kubła przez około godzine. Teraz nie jest juz to duzy wydatek, a przynajmniej wyjeżdżam z domu bez zmartwień co by było gdyby..
-
Ja tylko mówie, że ta gwarancja jest jakby jej nie było:/ może akurat trafiłem na taki egzemplaż ale i tak już nawet na to nie spojże..
-
No i jak dla mnie te waty to też za darmo nie są warto się więc zastanowic;)
-
Zdecydowanie NIE polecam!!!!! Chiński badziew. Kupiłem go do akwarium 400 l którym się opiekowałem kiedyś w pracy. Te kosze wypchane są watą która zapycha się po 4 dniach ponadto plastik łamie się w rękach:/ Pompa ładnie wszystko zbiera przynajmniej takie były moje wrażenia na początku jednak po 1 m-cu użytkowania zrobiła się bardzo głośna. Wyczyściłem dokładnie i nic nie pomogło. Zgłosiłem więc na allegro lecz odesłali mi ją spowrotem jako że ja coś do niej "wrzuciłem" :/ Lepiej cos markowego.. weipro lub turbo filter. Oba znam, a ten drugi używam jakiś czas i zero problemów, a przedewszystkim naprawde sporo części w zestawie!!
-
Ja jestem zdania że świetlówka w MALAWI to kwestia gustu bo rybom:) wcale nie zależy;) Choć fakt faktem czasem po zmianie świetlówki także ich zachowanie zmienia się diametralnie lecz z czasem się przyzwyczajają. Także jeśli tylko nie przeszkadza Ci ta świetlówka to myślę że spokojnie może dalej świecic. P.S. Straszne błędy robisz;)
-
Raczej tak.. glony same przyszły to same pójdą ale ogólnie ja bym się cieszył ino:)
-
Grzałka Hagen Elite 200W - nigdy więcej !
czester_ odpowiedział(a) na MarcinGoluch temat w Osprzęt do akwarium
Także mam Hagena Ellite 200W objawy jak powyżej! Ustawiona na 23* grzeje do 29:/ Choć aktualnie od już ponad roku żadnej grzałki nie urzywam bo temperatura jeszcze poniżej 26*C mi nie spadła czy to zima czy lato... nie ma jak ocieplony domek:P -
Dorosła ryba w jakiś sposób się musi wyróżniać. Tzn u osobnika 5-6 cm pionowe pasy i lekko błękitny kolor winna już mieć w 90% przypadkach.
-
Wyglad. Zdominowany samiec jest poprostu "wyblakły" tzn, ma te swoje niebiesko czarne kolory jednak bardzo blade.
-
Są takie batmany w sklepach które siatke już w ręce trzymaja:D Wystarczy ukryć w skałach a żółtą łodzią podwodną tylko aktywować płetwobatmana:) Milc dawno sie tak nie uśmiałem:) Moje ryby chyba by mnie całkowicie przestały odbierać na poważnie już nie mówiąc o respekcie;)
-
PASZCZAKI hihihi dobre:)
-
Stosunkowo krótko mam malawi bo dopiero 2 lata ale po moich obserwacjach na dorastającym narybku na kolor znaczy wpływ miał teżpokarm. Pierwsze samce jakie miałem karmiłem marchewką, i pokarmami wybarwiającymi i patrząc tak teraz w przeszłość chyba jednak coś dawało to żarcie bo stosunkowo dłużej wybarwiały się już kolejne moje samce w innych akwariach jednogatunkowych znajomych.
-
Na forum jest taki wątek:) Nawet przepiękne grafiki do niego:P IMO możesz tak zrobić. Osobiście sam wszystko mam w kominie. Wylot zewnętrznego przy powierzchni, wylot wewnętrznego tak na głębokości 1/4 a wloty na dole. "komin" ma dziury na dole także woda "ta sama" do niego nie wpada bo wyloty są na równi z końcem komina. Oczywiście jak najbardziej grzałke także możesz tam wsadzić. Ja mam ją troche przed wylotem zewnętrznego żeby jako tako mieszało tątemperaturę.
-
Trudno przypuszczać co w takiej wodzie jest. Ja się tu wcale nie spieram, poprostu lepiej było na początek zapytać. Może się kompletnie nic nie stać, a może stać. Gożej jakby były ryby tak to myśle że się już samo rozłożyło..
-
Red-red + demasoni i co więcej do tego?
czester_ odpowiedział(a) na JACKSON temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Ja w takim akwarium mam 2+6 saulosi i 1+4 rdzawe... i jak dla mnie to już max. Podejżewam że przy większych gatunkach miałbym ich jeszcze mniej także mnie nie pytaj bo doradze ci 10 rybek;) -
Red-red + demasoni i co więcej do tego?
czester_ odpowiedział(a) na JACKSON temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Właśnie taki yellow w takim wypadku byłby cały czas zaganiany i katastrofa gotowa... IMO ja bym został przy tych dwóch gatunkach, a w większych haremach. Wpuścisz to zobaczysz ile Ci miejsca zajmą -
Ja mam za słabe serce na coś takiego... :?
-
Także dostałem taki sam:D Ale powiem wam że to akwarium mi spokoju nie daje.. biedactwa:(
-
Po pierwsze do akwarium zaleca się lać wode ale odstaną 12h i do tego natlenianą przez ten czas. Woda która leży bez żadnego ruchu miesiąc czasu to nie zawaham się użyć słowa "gnojówka". Powtarzam raz jeszcze nie na darmo tak ostrożnie podchodzimy do tematu wody w akwarium. Czasem jest brud w wodociągach, a nawet 3 litry takiej wody z nie wiadomo czym rozwiniętym na pokładzie może wywołać choroby itp. Tym bardziej że akwarium własnie dopiero startuje...
-
Godzina 1:02, a ja niespodziewanie się obudziłem... sam nawet nie wiem dlaczego. Po chwili uslyszalem plusk i uderzenie. Wybiegłem szybko z łożka i oglądałem dookoła akwarium ( w sumie nie wiem po co bo mam obudowe zabudowaną z każdej strony ), po chwili zaś uderzenie tym razem z ziemi. Szybko za latarke i pod komodą zauwarzyłem mojego dominata rdzawego:/ Kurde nawet nie wiem jak go wyciągnąłem tak szybko to się działo:P Okazało się że wyskoczyl przez otwór na wentylator który chciałem zamontować. Skubaniec podskoczył na 8 cm i spadł z jakiś 1,3 m. Kurcze nie umiem wytłumaczyć dlaczego się akurat teraz obudziłem ale niech mi ktoś powie że to przypadek Całe szczęście że nie znalazłem go rano i nic mu nie jest po takim uderzeniu... nic ide dalej spać z biciem serca, musiałem się tym podzielić
-
dobrze odstana?! To tak jakbyśmy polecali wlewać wode ze studni.. nie wiadomo co przeciesz w takiej wodzie sie znajdowało bo nie powiesz mi że choć testy zrobiłeś. IMO bardzo glupie z twojej strony bo ryby spokojnie mogą dostać jakiejś infekcji. Nie na darmo przeciesz robi się np. kwarantanny dla roślin czy ryb przed włożeniem do nowego akwarium.
-
Ja już mu wczoraj napisałem, przedewszystkim żeby forum poczytał bo wszystko ma chłopak na opak...
-
Kilka technicznych pytań odnośnie wystroju
czester_ odpowiedział(a) na michuk temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
1. Najlepiej wyczyścić go mechanicznie szczotką itp a następnie wygotować w wodzie lub nawet tylko zalać wrzątkiem. Raczej unikać soli. 2. Niektórzy przyklejają tło jednak osobiście tego nie polecam bo praktycznie szansa na sprzedanie akwarium jest znikoma. Nie sposób tego odkleić, najlepiej po prostu zrobić tło na wymiar.Ponadto napewno też spotkałeś się z opiniami że jak wpłynęł to i wypłyną 3. Nie marmur a grys chyba... to kwestia raczej własnego upodobania ale chyba jeden rodzaj kamienia prezentuje się lepiej. NO2 musi być niezauwarzalne, a nie dążyć do 0... Kamienie w nikłym stopniu mają na to wpływ, oczywiście bakterie także na nich występują jednak głównie to właśnie w filtrze biologicznym następuje rozkład na NO3. 4. Polecam sam piasek. Pyszczaki uwielbiają w nim kopać i raczej to własnie piasek jest podstawowym podłożem w malawi. P.S Polecam Ci przeszukać sobie forum bo dosłownie wszystkie pytania które zadałeś niejednokrotnie były już tu przerabiane.
