czester_
Użytkownik-
Postów
3 663 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez czester_
-
Tło strukturalne CR 65 by Maaro78 (opis + foto)
czester_ odpowiedział(a) na Maaro78 temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Krótko... szykuje sie 3 CR które będzie mi sie podobać a jeśli mi sie CR podoba to możesz czuć się zaszczycony;) -
Bo i ceny są z kosmosu;) to samo kubły naprzykład w centrach handlowych... Albo pyszczaki albo 60l, pogodzić się nie da. To forum jest przykładem na to że jeśli komuś nie akwarium a pyśki wpadły w oko to kupił 112 i więcej.
-
heh, a żebyś wiedział 3 miechy temu miałem taką sytuacje gdzie byłem po pokarm w jakimś zoologu w krk i gość doradzał w sprawie pyszczaków jakiejś parze. Pakował jak leci do kompletu z akwarium 60l itd.... plus FMC, inne preparaty i jakiś jeden pokarm. Podeszzłem i grzeczne powiedziałem, że to nie ma racji bytu... Na co sklepikarz: "a co ty gówniarzu możesz wiedzieć o rybach, ponad 35 lat je już trzymam". Tak więc parze powiedziałem żeby sie dokłądnie zastanowiła i napisałem adres strony KM (karta KM sie przydała jako bajer potwierdzający wiedze o malawi hehe;) )na kartce by coś poczytali i wyszedłem. Mam nadzieje że za radą to 60l zostawili w spokoju i takze wyszli od tego znafcy.
-
jaka wysokość szafki pod akw 250x45x45
czester_ odpowiedział(a) na mutra temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
No to wysokość ramienia byłaby odpowiednia;) Ale to właśnie wszystko od pomieszczenia i mebli zależy. Najlepiej z żoną gadaj Cieżko ci będzie fote szczelic i zwrokiem chyba akwa objąć na takiej szerokości. Edit: O jeszcze sie uczysz:) -
jaka wysokość szafki pod akw 250x45x45
czester_ odpowiedział(a) na mutra temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Powiem Ci tak, jeśli miałbym miejsce by w odległości 2-3 metrów mieć fotel i ławe to akwa było by na 60cm tak jak makok mówi. Jak się siedzi to jednak czasem troche światłem sie dostaje mimo iż woda wyysoko;) Im oczywiście dalej masz fotele tym wyżej akwa może stać. Ogólnie w przyszłości stawiał bym akwa na wysokości mojego ramienia w jakimś wypasionym fotelu:P -
jaka wysokość szafki pod akw 250x45x45
czester_ odpowiedział(a) na mutra temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Hmm to juz osobista sprawa. Woisz oglądać dobrze akwarium gdy siedzisz przy fotelu? Czy może na drugiej stronie masz kanape... może wolisz na stojąco. Wszystko zależy od pozycji w jakiej bedziesz preferował oglądać najczęściej akwa. Dasz za nisko, będzisz sie schylał i goście jak z bliska akwa beda chcieli obejżeć, dasz za wysoko to z fotela może być źle widać i utrudnione prace na wysokości;) Ja mam chyba 70cm i jest w sam raz, twoje awka jest niższe. -
Zapomniałeś jeszcze o FMC
-
KEPSI słuchaj się nas a nie sklepikarzy!! Musimy chyba wielki banner na forum zawiesić. Głupio zrobiłeś i nalotu to pewnie nie zniszczy. Także takie miałem i ustąpiły. Poprostu coś takiego sie robi, ale miesiąc dwa i śladu nie będzie.
-
Hmm ja mam inne odczucia. Mam NO3 sery i zooleka, Ph i NO2 zooleka. Kiedyś z kumplem porównywaliśmy wyniki. Ph na tetrze wychodziło identyczne, NO2 na serze ciut przekłamywało ale oko też sie moz mylić no i NO3 mam i sere i zooleka i oba dobrze mierza. Nie ma jakiś mega odskoków. Zoolek jest bardziej niedokładny ale nie aż na tyle ile piszesz.
-
Hmm poczytałem jeszcze raz wszystko. Słuchaj może sprawdź date ważności tego zooleka. Chyba te testy coś nie grają. Może spróbój dodać więcej tego proszku? Ile zwyczajnie sypiesz? Coś mi tu nie gra. Żółty odczynnik wychodzi na tych zoolekach jeśli czegoś sie za dużo naleje, ale możliwe ze jeden odczynnik już sie zespul albo zestarzał. Nie pamietałem że masz już tam ryby, no3 =0 jest faktycznie dziwnym wynikiem.
-
Moliwe bo robił podmiany i cykl azotowy miał że tak powiem małe problemy.
-
PAnowie no nie długość sie liczy... a głębia:) Przy niej najdłuższy baniak wymięka. Dawaj mbuna!!
-
Bo najdroższe;)
-
JAKI PIASEK[bialy,zolty]
czester_ odpowiedział(a) na mariusz123 temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
A na faktycznie tu mnie złapałeś. Ja płukałem wodą ze studni. ze 50 litrów poszło jednak. Tak czy siak wszystko trzeba płukać. -
Tak ale jest PKP;) Zdziwił byś się ale ja także musiałem dłuugo przyzwyczajać moich rodziców do myśli o 60l potem 112 potem 240l i już szykuje ich na następne;)
-
No to troszke nie pomyślałeś. Rośliny trzeba było odkazić, możliwe że te ustrojstwa na roślnie przyniołeś i z tąd to wszystko.
-
No prowadzi:) Tylko ja mu pisałem że daleka droga jest jescze nim kupi te ryby bo dużo pracy go czeka , a nie że ma daleko:)
-
JAKI PIASEK[bialy,zolty]
czester_ odpowiedział(a) na mariusz123 temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Każdy piasek trzeba przepłukać. Jak sie to zrobi dobrze to będzie czysty. Lenku za 30zł to ja mam już dwa pokarmy, a piasek jest za darmo wszędzie albo za grosze. Jak się weźmie miske i do niej bedzie po trochu przesypywało piasek i czyściło to robota idzie bardzo szybko. Dużo osób ma piach z wisły, morza, jezior, budowlany i nikt nie narzeka i nie przepłaca. Jak ktoś będzie całe wiadro czyścił naraz to wiadomo że nigdy tego nie skończy. Sławek zrobił to w 3h a reszte wydał na pifko. Ty kupiłeś za 30zł i i tak musiałeś płukać, a teraz będzie walić po oczach. Jestem na nie z piaskiem z zoologa, IMO przepłacanie i nic więcej. Tak samo jak kamienie z allegro czy inne śmieszne rzeczy które ludzie kupują... -
nie, to chyba sinice, pozostałości.
-
okrzemki;)
-
Ja polecam Sklep Malawi. Ale do tego jeszcze daleka droga;) Skąd jestes?
-
Zaoferuje swoją pomoc. Jeśli wytrzymasz do soboty to pogadamy na skype wtedy i wszystko ładnie Ci wytłumacze, naracie jednak zachęcam do przeczytania lektóry: Na początku przydał by sie poradnik jak założyć akwarium malawi i co jest konieczne by takie akwarium uruchomić. http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... acych.html Potem możemy pomyśleć nad tym co jeszcze nas czeka: http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... arium.html Następnie poszukać odpowiedzi na pytania których już udzielono: http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... wisty.html I dopiero wtedy pomyśleć o obsadzie: http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... akami.html i zakupie: http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... y_ryb.html
-
Taką jak na filtr wewnętrzny.
-
Dokłądnie tak jak mówi meth, 2 tyg temu czyściłem kubła po 7 miesiącach i w sumie to tam nie było czego czyścic. Troche syfu ale ogólnie w porównaniu do tego co było wcześniej z gąbkami w środku rożnica ogromna na plus.
-
Akwa z pierwotniakami to takie z białą wodą. Mocno rozcieńczone mleko;)
