czester_
Użytkownik-
Postów
3 663 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez czester_
-
Ryb i tak musisz sie pozbyć. Co do filtracji to powiedz jaką masz? Jakie parametry w drugim baniaku i co tam trzymasz?
-
Wiesz co twoich ryb i tak nie możesz trzymac w tym akwarium. Oddaj je do zoologa bo je zabijesz. A na to miejsce kup saulosi. Teraz miesiac dojżewania akwa cię czeka. Poczytaj o cyklu azotowym.
-
Jutro kolego to może być po rybach. Jaką masz filtracje? Kubła też wyczyściłeś?
-
Przepraszam ale śmiejesz się z własnej głupoty czy może robisz sobie jaja bo nic z tego nie rozumiem? Zabiłeś bakterie z filtrów, wlałeś nową nieustabilizowaną wode. JEdnym słowem gratulacje! Baniak jest po całkowitym restarcie i czas po którym można wpuścić ryby to około miesiąca. Sam nie wiem co teraz poradzić ale skąd miałeś wogóle taki pomysł?
-
Tzn co ty dokładnie zrobiłeś? Wymieniłeś piasek, wyczyściłeś wszystko? Filtry tez? Jaką wode wlałeś? Starą czy świeża z kranu? Jakie parametry wody?
-
No tak miałem i to i to. Jednogatunkowego bym już chyba nie postawił. Hari jednak po części miał racje mówiąc, że tu wybór jest pomiędzy zachowaniami wewnątrz, a zewnatrzgatunkowymi. Jednakże te ryby gdy nie są same naprawde inaczej się zachowują. Z czasem nabierają nawet tych samych "manier" co ostatnio obserwuje. Ale ogólnie mimo iż strasznych walk nie ma i dalej najczęstsze i jedyne które widze to wewnątrzgatunkowe to ryby zmieniły się i między gatunkami także ustalają hierarchie. Ogólnie trzeba przekonać się na własnej skórze i wybrać, ale jak już nie raz mówiłem u mnie jest teraz znacznie ciekawiej. Dla mnie jako poniekąd zaczynającego także w malawi jest jedna fajna rzecz; mianowicie mimo iż trzymam pyszczaki mbuna to dopiero po dorzuceniu drugiego gatunku widać jak bardzo te ryby choć z jednego jeziorka, grupy się między gatunkami różnią. Nie jestem zwolennikiem masy gatunków, wielu kolorów itp. Lubie jak jest mało ale ze smakiem i dwa gatunki we 240l właśnie to mi dają czego przy samych sauloskach w tylu litrach brakowało. I taki mój morał
-
A filtracja? Wymiary akwarium? Obsada?
-
Przepływomierz wody - jak zrobic...
czester_ odpowiedział(a) na smithpl temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Ja znam bardzo fajne użądzenie DIY. Mianowicie wiaderko wody:) Lejesz ze stoperem 5-10l do niego i obliczasz potem ile robi w godzine. Wcale nie trzeba wydawać 200zł. -
Mówiłem to samo jednak mam nie panikować.... także NO3 mi się bardzo nie podoba.
-
Dlatego myśle, że jeśli nie jesteś pewien to na radzenie musisz jeszcze poczekać i douczyć się. Ogólnie mówisz dobrze ale mogę Ci tylko zaprzeczyć w tych kwestiach o których wspomnieli koledzy.
-
To wkońcu ty i kolega czy szef sklepu zoo był za to odpowiedzialny? W naszym gronie jest to tak czy siak uważane za złe i poklasku jak juz napisali wyżej nie dostaniesz ani takimi radami ani nawet odpowiedziami w tym stylu. Weź słowa marsa do serca:)
-
Kolego najpierw to poczytaj o tych pyszczakach. co możesz trzymac, co nie, jak itd. Napewno nie dążymy do trzymania jak najwięcej bo skutki mogą być różne, a z tego co pamiętam za ciekawej obsady nie masz. Dużo jest o twoich rybach, akwarium dla nich więc poczytaj. Pozdrawiam
-
No tak mars ale bąbelki widzimy przy szybie tylko jednak są na całej powierzchni. Tak czy siak świderki choć bardzo pomagają piasek wymieszać warto by żadne świństwo się tam nie gromadziło.
-
A jaką masz filtracje? Adi w takim razie co to są te bomble i dlaczego jeśli się ich nie rusza i po 4-5 miesiącach puści śmierdzą na potęge?
-
Kolego coś mi sie tu nie podoba. Po pierwsze z tych bąbelków potem mogą się zrobiś strefy beztlenowe i inne ustrojstwa. Najlepiej wpuścić świdry i po każdej podmianie mieszać piasek. Druga sprawa poważniejsza może to woda. Powiedz jakie masz testy bo w NO3=0 nie uwierze. Więc albo testy do bani albo coś kręcisz.
-
Również robiłem podobnie. Pożyczyłem akwa od znajomego i sprawe załatwiłem w pół dnia. Ew. beczka czy wanna to także dobry pomysł po uprzednim wyczyszczeniu i dokładnym spłukaniu.
-
Lepiej załatwić to w jeden dzień a nie codziennie ćwiczyć na rybach wytrzymałość
-
To może i ja:) Na pierwszym miejscu miałem długo trąbke.. choc byłem za stary do muzycznej uparłem się że dam rade się nauczyć i tak się szkoliłem prywatnie. Ćwiczyłem i się udało;) Poznałem ludzi z którymi zacząlem grać... zespół się rozwijał zaczeliśmy koncertować i w ostatnich latach ostro na większych imprezach no i bach. Studia:o Gre trzeba było na chwile przerwac, teraz nie mam warunków. Od czerwca zaś zaczynam wraz z nowym mieszkaniem, mam nadzieje że powróci. A tak to oczywiście lubie nowinki elektroniczne, wszelkiego rodzaju udogodnienia pozwalające żeby dookoła wszystko samo sie robiło:) Co za tym idzie lubie sobie polutować No, a do tego jeszcze jazda autkami która sprawia mi nie lada przyjemność. Kasy na nowe nie ma ale marzenia oj sa sa i na bank się spełnią O akwarium nikt nie musi wspominać
-
Gdyby to przeniesienie było takie proste Kocie:) Ale narazie przegrywam:P EDIT: hAHA czester_ : phpbb3 2:1
-
Aż sobie to skopiuje Najlepiej wrzuć zdięcia do galerii wtedy zidentyfikujemy;) pozdrawiam
-
Tylko po co? Ustabilizowany baniak i zasiedlony kubeł wystarczajaco radzi sobie z NO2. Wg. mnie zbędny zakup.
-
Dokładnie! Zmierz średnice i poszukaj czy czasem nie masz patyczka takiego. Od lizaków są idealne:) Ja tak robiłem z eheim ecco;)
-
Czy dałem dobre wkłady do fluval 305 do akwa 180l ?
czester_ odpowiedział(a) na elPablo temat w Osprzęt do akwarium
tzn żółw jest w tym samym akwa?! -
Czy dałem dobre wkłady do fluval 305 do akwa 180l ?
czester_ odpowiedział(a) na elPablo temat w Osprzęt do akwarium
Narazie nie podmieniaj bo akwarium jest świeże z tego co zrozumiałem. Jeśli chodzi o wkłady to wszystko ok. P.S. Z tej masy roślinek to módl sie o jedną -
LEpiej dmuchać na zimne;) Ba, nawet można całą pierzyne tam wsadzić Co do latania to oczywiście masz racje 240l mi prawie wogóle nie latała bo taka ciężka, a tamto bydle już napewno problemu nie sprawi. Mnie ciekawi tylko czy ono tak spokojnie na długość wejdzie. Bo w praniu to różnie wychodzi:)
