Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. poczytaj artiki o "cyklu azotowym" a także wątki na forum o tym. Powinno wzbogacic Cię to o niemałą wiedzę
  2. Moje samice przy przeprowadzce ze stresu powypuszczały młode. Oczywiście za wcześnie. Jedna wypuściła w miare rozwinięte, jedna ikry (dead), a ostatnia właśnie takie młode z żółcią. Zeby nie okłamać z 80% tych młodych przeżyło i wyglądają już zupełnie normalnie. Także da się Tak czy siak samica jest jeszcze młoda i pewnie z tąd to wszystko.
  3. Powodzenia w takim razie:) Z zaciekawieniem czekam na efekt końcowy i może kawke:P
  4. Węgiel schowaj sobie do półki kiedys sie moze przyda ale na stałe do filtra nie wkładaj.
  5. Glony nie... ale sinice po 5 dnaich pewnie w większości popadały. Odmul dno z resztek i nie włączaj jeszcze przez jakiś czas swiatła
  6. Moje zdanie znasz:) Albo to albo to... na łączenie non z mbuniakami przyjdzie jeszcze pora a na poczatek jeśli chcesz kolorowo zostałbym przy albo jednym albo drugim.
  7. www.autokacik.pl Jedno z leszych forum z mega szybimi odpowiedziami.
  8. miałem cos podobnego u swoich ryb raz... bałem się bardzo ze to bloat nawet. Jednak przygłodziłem je dwa dni. Sprawdź kto karmił i ile twoje ryby. U mnie powodem była zła dieta troszke i chyba większe karmienie. Dodatkowo samice wypuściły młode które też zostały pożarte. Wniosek prosty... przekarmienie + łapczywość. Ja bym wię spróbował przygłodzić na dwa dni i zobaczyć co się bedzie działo.
  9. Ja mysle że do czasu. Miałem chwilowo taką obsade i rybska trzaskały się oby głupie. Raczej odradzam łącznie tych dwóch gatunków.
  10. czester_

    Wkład do filtra

    druga sprawa ze jesli masz gąbki wewnątrz to ten syf tam sie zbiera i kubeł zamiast "czyścić brudy" z akwarium musi jeszcze przerobić te z wewnątrz których jest coraz więcej. Widać to na testach gdy No3 z tygodnia na tydzień wzbija się wyżej mimo podmian.
  11. napowietrzasz silnie?
  12. czester_

    Wkład do filtra

    JA bym wogóle wyrzucił te gąbki. Do kubła syf lepiej żeby się nie dostawał bo znacznie szybciej spada jego skuteczność. Prefiltr a zamiast tych 6l gąbek ceramika.
  13. czester_

    Krewetki

    ;:Takie uciekające są najlepsze;) Moje uwielbiają
  14. Ja bym zrobił jednogatunkowe z maingano albo sauosi. Co do maingano w 100cm to szczerze nie wiem czy nie było by problemów ale myśle, że by się dało. Jednakże osoby które je trzymają powinny powiedzieć coś więcej.
  15. powodzenia! z miesiąc Ci to zajmie i bedziesz cykał ile wlezie:D Osobiście polecam zacząć robić zdjęcia na trybie S. Dobierasz tam tylko światło, czas naswietlania, iSO a reszta automat.
  16. AF działa ładnie:) BArdzo szybko łapie ostrość na obiekt. Co prawda szczęka mi opadła jak morszczaki potrafią latać po akwarium ale również się da;) Kwestia jeszcze ustawień.
  17. a no:) mój błąd, źle napisałem
  18. Ja mam odmulacz na pompke. Uzywam go by nie kłamać raz na miesiąc. Co by nie mówić żadna rewelacja jednak czasem się przydaje. Np. gdy podmienie wode i gdiześ z pod kamienia wyjdzie kupa gówien. Podłączam, raz-dwa i ich nie ma, a tak to np jak mnie drażni jakieś gówno;) Tak czy siak całego baniaka bym tym nie odkurzał
  19. Jak dla mnie idealna lustrzanka do nauki. Kitowski obiektyw potrafi zrobić już naprawde ładne zdjęcia. Jak nie chcesz wydawać nie wiadomo ile ten aparacik jest godny polecenia. Dane techniczne możesz wyczytać. Dla mnie plusy to: - mały i poręczny (nie tylko do ryb ale również wycieczki itp) - dość prosty w obsłudze - za 1400zł z kitem na pokładzie idzie zrobić naprawde bardzo dobre zdjęcia - akumulator wytrzymuje bardzo długo - duzy wyswietlacz i dobre rozmieszczenie przycisków minusy: - zdjęcia seryjne strasznie wolne - może to moja wina ale na niektórych kolorach nie potrafi złapać ostrości Tak czy inaczej jeśli nie czujesz potrzeby wydawania nie wiadomo ile D40 powinna sprostać twoim wymaganiom. Ja ją bardzo polubiłem i raczej dokupie obiektywy niżeli wymienie body.
  20. To zależy od wielu czynników... pojemności złoża, obsady itp. Może jestem sceptyczny ale wątpie, że nic się nie stało. Częśc bakterii napewno wyginęła ale... masz młode ryby i większy kubeł, dodatkowo robiłeś podmiane. NO3 może nawet po 3-6 dniach dopiero w góre skoczyć i tak naprawde wtedy będzie można powiedzieć czy coś sie stało czy nie. Nie wierze bowiem, że 10h bezruchu nie odbiło się na bakteriach.
  21. nigdy nie utrzymasz akwa w super czystości przy pyśkach. Większa ilość kamieni po prostu powoduje to, że gdzieś to czasem się osadza. Po pierwsze idzie się przyzwyczaić, a po drugie 2x tyg można odmulić i po kłopocie.
  22. Kamienie najlepiej ułożyć w 5 min, Im więcej się kombinuje tym większy kicz sie tworzy;) Czasem najbanalniejsze bywa piękne. Polecam spróbować!
  23. JA dalej będe się upierał przy swoim i to wpajał nowym. Akwarysta z dużym stażem czy wiedzą o sam filtr gąbkowy może się jeszcze pokusić, a najlepsze to są jeszcze te na napowietrzacz. Jednakże "młody" akwarysta powinien zaczynać z filtrem biologicznym. Nie jest to zaskoczenie, że dużo rzeczy jeszcze nie wie. To jest malawi, ryby te wydalają bardzo dużo odchodów. Druga sprawa, że o ile akwarium w teorii się ustabilizuje nawet to po wpuszczeniu małych wybucha bomba i to taĸże jest oczywiste. Bakterie osadzone na skałach, piachu czy śmiesznej gąbce jeszcze zabudowanej w wewnętrzny nie są w stanie przetworzyć takie ilości. To nie jest akwarium 800l gdzie powierzchni jest dużo, a zaledwie 112 czy 240l. Dlatego pisząc to wszystko mam na uwadze do kogo pisze. To nie jest zadna ujma kolego i nie chce cię obrazić ale nawet ja nie czuje się na siłach by testować czy da się z gąbką. W kotniku sie sprawdza przy częstych podmianach ale z kubłem jest o wiele stabilniej i bezpieczniej. Kolega który tu zaczął temat nie podał nawet połowy podstawowych rzeczy, a wy tym sposobem poprostu sprawiacie, że dalej będzie uważał że kubła mu nie potrzeba. Nie mierzy parametrów, nie wiadomo co za wode wlał, nie wiadomo jakiej wielkości ryby. Wiadomo natomiast że ma marny filtr wewnętrzny a ryby padają! To wcale nie jest oznaka złych parametrów wody :roll:
  24. po ilu dniach od zalania wpuściłeś ryby? Jak reszta parametrów?
  25. ryby raz na dzien mozesz karmic, przy kompletnym zaciemnieniu nie powinno mieć to dużego wpływu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.