Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. A dla mnie za duże na 200l te msobiaki
  2. czester_

    Małe Saulosi

    Może trochę się poskubią ale nie powinno być problemu
  3. czester_

    oswietlenie a glony

    podnieść no3 Ale wtedy musisz poczekać z rybami. Ja jednak myślę że nie trzeba się tak śpieszyć. Glony przyjdą same.
  4. Ale ten film bakteryjny bardzo fajnie schodzi przy włączeniu napowietrzacza. Wystarczy do wewnętrznego dać na stałe rurke i raz na dwa dni puścić na chwilkę bąbelki, a nie kombinować
  5. Sądzę że ta tunze pierwsza spokojnie da rade. Chcesz mieć jeszcze oprócz tego wewnętrzny czy tylko tą pompę wspomagającą obieg dla biologa?
  6. A jakie parametry? Musiało coś podskoczyć.
  7. A ta woda to jaki ma kolor? Przepłukałeś dobrze wkłady w filtrze?
  8. Kisor ja po przywiezieniu tu ryb musiałem zacząć podwyższać ph. W starym lokum miałem ~7,9 a w Krakowie ~7,4. Widać było różnice w zachowaniu. Szczególnie zwiększyło się ocieranie przez ryby, taka ospałość czy tam nawet obmieranie glonów
  9. ecco miał problemy z tą rączką która służył również za włącznik. Zdarzało się to łamać itp i może dlatego się nei przyjęło.
  10. 7,5 to takie minimalne minimum. imo ja bym podwyzszal
  11. Jesli masz tak ustawione filtry to moin zdaniem jeden trzeba odwrocic do gory nogami lub ustawic wylot na szybe. Po to by prady sie ze soba nie zderzaly a zachodzila 'ciaglosc'.
  12. Przeciesz jesli wew jest sprawny to w akwa go praktycznie nie slychac.
  13. czester_

    Restart czy chemia.

    Nie ma roznicy.
  14. a ja myslicie inaczej?
  15. Jak jest ich sporo tzn ze masz źle ustawiony filtr wew. Ewentualnie jest za słaby
  16. Co innego jak większość obsady jest grubsza. Znaczy to że coś z dietą nie tak Ale niestety jak mówiłem wyżej jeśli mamy silnego osobnika który łapczywie atakuje każdy kąsek nie widzę na to rady bez odławiania. No chyba że jakoś sobie z tym radzicie koledzy?
  17. No to jaki masz plan Sławek? Karmie raz na dzień i mój dominat zaczyna ciut tyć. Mam wogóle nie karmić ryb choć reszta wychudzona? Nie poradzisz.. , IMO jak ryba duża do tego silna szybciej wszama swoje i zabiera się za następne. Niektóre pyśki w tym przynajmniej moje saulosi mają do tego taki tik że zamiast zabrać sobie pokarm z tafli wolą brać innej z pyska.
  18. tak:)
  19. Leje patrząc co leci to znaczy... PATRZE co leci:) (biała woda, żółta, jakieś syfy etc)
  20. Zastanawiam się jak wy robicie podmiankę ... i dawno postu nie założyłem:)
  21. czester_

    wysokie no3 nie wiem czemu

    Kolego ja jednak myśle że coś jest nie tak z tą odstaną wodą. Weź zmierz parametry w beczce. Druga sprawa IMO nie potrzeba tak długo wody trzymać. Większość z nas z kranu leje, patrząc wcześniej czy biała nie leci.
  22. Kolego poczytaj regulamin działu. Co do brzuchów to silniejsze ryby zawsze więcej zjedzą i czasem nawet przy małym karmieniu mamy takiego grubego delikwenta. Przydało by się jednak uroizmaicić diete. Saulosi mrożonką nie pogardzi, a nawet raz na czas trzeba mu dać, ale reszte doczytasz w dziale żywienie
  23. Nie znając z grubsza sprawy można podsumować. Jeden z tych gatunków out;)
  24. czester_

    wysokie no3 nie wiem czemu

    a jakie parametry wody w beczce ;> ?
  25. To napisz czy dobrze hula i jak się rybki prezentują. Będzie dla potomnych ... ... i dla mnie też bo może się podkuszę o zmianę oświetlenia :-) aquarelle ja mam w zbiorniczku. I wiem ze jak sie spali znów kupie phlipsa. Bardzo fajne światło.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.