Skocz do zawartości

Jaki filtr zewnętrzny


Wentyl

Rekomendowane odpowiedzi

Serio zamówiłeś pompę 200l/h do wewnątrz?to ja mam filterek 240l/h w akwa 54l z neonkami i to jest za mało. Do Twojego malawi spokojnie powyżej 1000l/h musisz mieć. Ja bym kupił pompę o przpływie do 1200l/h, w razie czego zmniejszysz przepływ. Chyba, że chcesz kupić wewnętrzny filtr. To koledzy chyba najczęściej fluvale mają, no ale to już oni się wypowiedzą, nie będę kłamał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś kolego to jest do akwa 200l wydajność to 700l/h. ale coś mi się wydaje ,że i to może być mało. ale mój sprzedawca oznajmił mi ,że większych to jjuż nie miał głowic.Zastanawiam się odmówic tą głowicę i zamówić normalny wenetrzny filtr.czy głowicę z gąbką, tylko jaką moc , pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś kolego to jest do akwa 200l wydajność to 700l/h. ale coś mi się wydaje ,że i to może być mało. ale mój sprzedawca oznajmił mi ,że większych to jjuż nie miał głowic.Zastanawiam się odmówic tą głowicę i zamówić normalny wenetrzny filtr.czy głowicę z gąbką, tylko jaką moc , pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr to nie pompa i obudowa ale media filtracyjne. Tetra EX 700, z kt.orej wywali się oryginalne media i np. włozy całośc ceramiki Siporaxa lub Bimaxa będzie mieć kilkukrotnie większą powierzchnie filtracyjną niż EX1200 na tym co jest w komplecie. Duży przepływ nie jest w niczym potrzebny do filtracji biologicznej. W rzeczywistości nominalny przepływ 700 na godzine IMO wystaczyłoby do zbiornika 1200 litrów.

Wkłady dołaczane do standartowych wyposażeń filtra są nic nie warte. Wyjątkiem są Professionele w seriach 02. Dlatego zamiast ładowac pieniądze w duży filtr- lepiej kupić mniejszy, za resztę dokupić Bio-Maxa. Empirycznie- nie da się porównac filtracji .


Do filtracji wwnetrznej za to warto wybierac mocne i dobre głowice. Dla przykładu ja w 540 litrach ma TC3500 i wcale nie uważam, że jest zbyt duży.

Do 240 litrów najlepszym rozwiązaniem jest PF 1000 - cicha i niezawodna konstrukcja z serii tzw '' nie-do-zajechania''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentyl: polecam głowicę z gąbką jako wewnętrzny. Chociaż oczywiście to rozwiązanie ma plusy i minusy. Do plusów należy to, że gąbka zbiera syf całą powierzchnią i przez to jest IMO wydajniejsza niż filtr zabudowany. Minus: przy płukaniu trzeba w miarę sprawnie przerzucić gąbkę do wiaderka, żeby za dużo syfu nie zostało w akwa. ;) i tak trochę zostanie.

Co do mocy wewnętrznego: najpierw miałem głowicę z gąbką o przepływie 600 litrów. Za mało. Postanowiłem "przesadzic" i kupiłem AT 203 (2000 litrów). Pomyślałem, że zawsze można ograniczyć przepływ. Teraz chodzi pełną parą (po odpowiednim ustawieniu kamoli nie ma efektu pralki). Dno czyściutkie, nie trzeba odmulać przy każdej podmianie. Tak więc chyba lepiej kupić coś "na zapas" niż potem żałować że sie ma za słaby filtr.

Co do zewnętrznego - tak jak powiedizał Mjunszajn - tetra ex 700, wywalić ze środka gąbki, zostawić jedną na samej górze, reszta ceramika, na wlot włożyć jakiś prefiltr i będzie cacy. No chyba, że planujesz jakieś potężne przerybienie (dużo odchodów = więcej pracy dla bakterii nitryfikacyjnych). Wtedy to samo zrobiłbym, ale z Tetrą 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem zewnętrznego JBL 500 do 200 litrowego baniaka bo wyczytałem, że ważna przy pysiach jest nadfiltracja ze względu, że to brudaski.


A teraz czytam, że można mniejszy ale z lepszym wkładem?!


Mam wewnątrzny Fluval 4+


Wychodzi więc, że troche przesadziłem i przepłaciłem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi więc, że troche przesadziłem i przepłaciłem??


Wcale nie przepłaciłeś i nie przesadziłeś :D

Piszę o kubełku, ja nie zamieniłbym JBL-a na Tetrę , nawet z koszykami pełnymi siporaxu :D .

Zresztą tetra z pełnymi jego koszykami kosztowałaby drożej od JBL-a 500

Vide:

http://sklepmalawi.pl/product_info.php? ... cts_id=479

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie zrozumcie mnie źle: ja też uważam, że np. tetra 1200 jest lepsza od tetry 700. Natomiast pytanie było "czy wystarczy?" Jeśli w filtracji biologicznej chodzi o to, żeby to co produkują ryby przerobić w końcu na NO3, to moim zdaniem w normalnym akwarium 240 litrów przy nieprzesadzonej obsadzie - wystarczy 700 :) Proste. Więc w pewnym sensie zbyt duży filtr zewnętrzny (na "tu i teraz") jest luksusem, bo i tak będzie przerabiał tylko tyle związków ile wyprodukują ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtracji tam nigdy za wiele... jak jest okazja i fundosze lepiej kupić większą. Można ewentualnie przykręcić, a z czasem jak akwarium zmaleje w oczach przynajmniej jeden problem z głowy. IMO tetra 1200 o wiele lepiej poradzi sobie wa takim akwarium od 700-tki i to wcale nie jest "zbędny luksus" a raczej zapewnienie lepszych warunków rybką. Poza tym to zawsze jakby taki bufor w razie jakiś destabilizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.