Jump to content

Zmiana dekoracji


bidzi

Recommended Posts

Witam serdecznie. W najbliższym czasie mam zamiar dokonać przemeblowania mojego baniaczka i pytanie jest następujące. Gdzie można odłowić i na ten czas przetrzymać rybcie. Nie mam drugiego wolnego zbiornika i mam problem. Czy ktoś z was robił już takie rzeczy i czy jest w stanie mi w jakiś sposób pomóc. Za wszelkie porady bede wdzięczny.


Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to tylko chwilowe... to możesz przetrzymać je w wiaderkach... tylko raczej w małych ilościach. Wiadra 20l kosztuja grosze a przy okazji wode przeciesz trzeba gdzies odlac. Ew. jeżeli masz duze ryby które by się pozabijały w wiaderku zostaje wanna... tylko oczywiscie na ile sie to da wyczyszczona bez zadnej chemii. Ale osobiście polecam wiadra ew miski.

Link to comment
Share on other sites

A czy ten czas na przemeblowanie który rybki bedą w wiadrach, bez napowietrzania nie zaszkodzi im? Trochę pracy przy tym jest bo chce zrobić gruntowe porządki i dodać trochę zabezpieczeń w postaci styropianu. Moj błąd że nie przewidziałem tego kopania :oops: Trochę tych wiaderek bede musiał zakupić bo to około 300 litrów :shock: Muszę się do tego przygotować.

Link to comment
Share on other sites

A czy ten czas na przemeblowanie który rybki bedą w wiadrach, bez napowietrzania nie zaszkodzi im? Trochę tych wiaderek bede musiał zakupić bo to około 300 litrów .


Pare godzin dadzą radę bezproblemowo - wiekszość ryb które mam u siebie było w podrózy w worku plastikowym przez około 14 godzin a osobiście znam przypadek że ryby z powodu błędu przewoźnika były w workach równe 29 godzin i na 20 ryb tylko trzy padły.


Jako że przy takich pożądkach to bakterii też sporo powybijasz to ważne jest aby zachować jak najwięcej starych elementów w tym wody wiec przy tych 300 l to chyba propozycja czestera z wanną byłby najlepsza w dodatku do wanny możesz wsadzić grzałke i filtr wew a od biedy podłaczyć nawet kubełek i wtedy to sobie możesz przemeblowywać na spokojnie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za rady. Powoli bede sie szykował do zmian. Wodę pozostawię starą czyli te 300 l pozostałe 75 dam nowej. Skały również bedą te co były + nowe. Mam nadzieje że w ten sposób wiele bakterii nie ulegnie zniszczeniu. Jeszcze raz dziękuje za rady. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za rady. Już po remoncie. jeszcze tyle wiader w pokoju nie stało :lol: . Z wanną niestety nie mogłem skorzystać gdyż łazienkę mam na piętrze i trudno było by biegać z tą wodą. Tak że styropian już jest i mogę spać spokojnie. 70% starej wody pozostało reszta świeża.


Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Filtrów nie myłem. Nie wiem czy dobrze.


Dziękuje wszystkim za rady. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.