Skocz do zawartości

Karmienie pyszczaków saulosi, co dodać co wyrzucić?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Bez namaczania tez można, tylko ryby muszą być już dość duże, aby połknąć granulki w całości.

To już kwestia gustu czy namaczać czy nie. Ale ja osobiście nie chciałbym aby mi coś w brzuchu pęczniało, wiec namaczanie moim zdaniem jest wskazane czy to będą maluchy czy dorosłe

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Tak jak mówisz, namaczanie to kwestia gustu.

Gdzieś na forum nawet był temat o tym.

Osobiście, gdyby nie małe rybki, nie namaczałbym (granulki wcale trak mocno nie puchną).

Opublikowano

Ok. Dziekuje bardzo za pomoc. Jesli mozecie to ocencie moje przyszlo-tygodniowe (wrazie czegos moge zmienic zamowienie) zakupy

Planuje kupic pokrm standardowy: spirulina forte, sera flora, tetra phyll, tropical cichlid color.

Oraz do rzadszego stosowania: hikari gold.

Zastanawiam sie czy dodac lub zastapic ktorys podstawowy hikari staple (podobno lepiej jakis roslinny bo ten jest dla miesozernych pielegnic, ale excel nieco drogi i nie ta granulacja) oraz jbl novorift (nie wiem czy nadaje sie jako podstawowy)


Kupie male saszetki bo tego troche duzo, jesli macie peopozycje ktore moge wyrzucic z zestawu(powtarza sie sklad czy cos) to kupie wieksze paczki i wyjdzie mnie to taniej.


Wiec porady mile widziane. Od razu mowie ze nie chce drozszych firm z powodow wczesniej wymienionych.

Opublikowano

Tetra, sera, tropical...słabe pokarmy, co tu dużo mówić. A czy np dainichi, osi, naturefood wyniesie Cie drogo ? Zapłacisz raz to z 60/80zł i masz spokój na 2-3 lata i zdrowe, piekne ryby.

Opublikowano

No wlasbie staram sie wydac mniej bo przy restarcie zbiornika koszty rosna. Chce zakupic zestaw startowy (z tych wymienionych produktow lub podobnych) i z czasem dokupywac te "lepsze". Narazie nie mam zamiaru kupywac tych drozszych pokarmow (jesli mozna to nie podlega to juz dyskusji.

Opublikowano

Tak czytam ten wątek i mogę zrozumieć że, nie chcesz wydać na początku większej kwoty i chcesz z tego co rozumiem zrobić zakupy w pobliskim sklepie zoologicznym, mimo że zapłacisz więcej za pokarm słabszy jakościowo. Natomiast nie mogę zrozumieć po co chcesz kupować tyle jak to nazywasz "tańszych zamienników", ani one dużo tańsze, ani zamienniki (tak samo można powiedzieć że parówka jest zamiennikiem szynki parmeńskiej :)) Kup na początek płatki tropicala spirulina super forte 36% podstawa (jeden z lepszych tropicala) do tego wybarwiający HIKARI Cichlid Gold Sinking Mini (najmniejsza frakcja) i jak masz możliwość to kup mrożonego cyklopa. Na początek starczy a później dokupisz może coś innego.

-------

"Tańsze" pokarmy na ogół są tańsze dlatego że, do składników droższych lepszej jakości dodawane są tańsze wypełniacze, co w rezultacie daje "trzy" razy tyle pokarmu o tej samej "wartości odżywczej". W efekcie ryby muszą zjeść go więcej, więcej wydalają co powoduje wzrost produktów przemiany materii itd....;)

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Wiesz eljot chyba tak zrobie. Tylko ze tyle mozna przeczytac o koniecznosci zroznicowania pokarmu i nie wiem czy 3 wystarcza czy lepiej kupic wiecej tanszych. Ale chyba zrobie jak mowisz.


Tylko zastanawia mnie na co jest (jakie ma wlasciwosci) cyklop? No i czy sama spirulina to nie zamalo roslinnego pokarmu?

Opublikowano

W tych innych roślinnych masz podobny skład tylko mniej spiruliny (teoretycznie;)) Tak jak napisałem stopniowo uzupełnisz sobie zestaw (poszukaj tematu o próbkach pokarmów O.S.I. może jeszcze Pani Monika ci prześle :)). Cyklop to urozmaicenie diety i skorupiak który powszechnie występuje w jeziorze. Wartości odżywczych za wiele nie ma, za to pancerzyki chitynowe świetnie spełniają role pokarmu balastowego, poprawiającego pracę jelit a co za tym idzie trawienie. Podawaj go w małych ilościach co drugi dzień.

------

Może uda ci się w okolicy kupić jakiś żywy pokarm wodzień, rozwielitkę, artemię to możesz podawać raz w tygodniu (byle nie ochotkę i rurecznika)

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Aha. Tylko ze myslalam ze rozwielitka spelnia podobna role co cyklop.


Dzieki, dzieki, dzieki i jeszcze raz dzieki. Przyblizyliscie mi nieco temat chowu tych cudownych rybek.


Kupie zaproponowane pokarmy i bedzie git. Chyba ze ktos ma jeszcze jakies aluzje czy propozycje innych pokarmow ktore uzupelnia diete moich pyszczakow, tych tanszych narazie : )

Opublikowano
Aha. Tylko ze myslalam ze rozwielitka spelnia podobna role co cyklop.
Dobrze myślałaś :) masz zdaje się liofilizowaną rozwielitkę ale wątpię że pyszczaki będą ją jeść, moje nie tkną ;)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Co do obsady to Twoje akwarium nadaje się dla wszystkich pyszczakow z zastrzeżeniem żeby nie mieszać największych drapieżnych z mniejszymi gatunkami i najdelikatniejszych z tymi " normalnymi". Wybierz te które się najbardziej podobają zwracając uwagę na kolor samic bo u niektórych gatunków samice są szare lub brązowe.
    • Witam wszystkich To będzie moje pierwsze akwarium w tym klimacie. 220x70x70 powstaje  w chwili obecnej w Sea Garden - termin realizacji  końcówka sierpnia. Przednia i lewa szyba opti, komin z 4 otworami czarny plus czarna szyba. Całość zabudowana czarnym lacobelem. Do filtracji mam 2 kubełki  - Aquel Ultramax 2000 oraz chińczyk SunSun hw-304. Akwarium będzie umieszczone w narożniku salonu na południowej ścianie - brak bezpośredniego oświetlenia słonecznego przez cały dzień. Dekorację spróbuję na początek wykonać sam - zakupiłem 25kg Ceresita cr 65 i od jutra ruszam z ,,produkcją,,  :). To będzie moje 3 akwarium - mam jedno 190x60x60 oraz 120x50x50 które zapełnione są pielęgnicami różnego rodzaju :). To akwarium ma pełnić rolę dekoracyjną. I tu moje pytanie - jak obsada będzie najlepsza do tego ,,zadania,,?  Wodę z wodociągów mam bardzo twardą - na wejściu do domu mam zmiękczacz oraz filtrację zakończoną filtrem węglowym. Dodatkowo mam RO. Więc raczej z wodą i jej parametrami nie powinno być problemu.
    • Tak zadałeś ogólne pytanie, że nic Ci nie podpowiemy. Warto posiadać chociaż minimalną wiedzę o akwarystyce zanim kupi się ryby. To temat tak szeroko opisywany na tym forum i wielu innych, że można napisać nie jedną książkę, zresztą nie jedną napisano. My nawet nie wiemy, czy Ty chcesz posiadać akwarium z naszym biotopem czy jakiekolwiek inne.
    • Witam wszystkich. Minął rok od ostatniego wpisu, więc mała aktualizacja życia w zbiorniku… Delikatnie pozmieniałem układ kamieni i skałek (jedną podwiesiłem). Zmodyfikowałem też oświetlenie a właściwie zrobiłem nowe na bazie modułów led i sterownika led dimmer. Najwięcej zmian dokonało się w zakresie filtracji, w sumie to nie tyle zmian, co czynności. Wysoki poziom wody w modułach utrzymywał się przez około 3 miesiące po czym spadał licząc od górnej krawędzi o ok. 4cm. W każdym module wywierciłem po jednym otworze i zmniejszyłem rozmiar gąbek (tzn. pociąłem je na mniejsze kawałki), co wydłużyło w/w okres do pół roku. Tak więc w moim przypadku filtracja w modułach nie jest całkowicie bezobsługowa😊 Co do klarowności wody, przez dłuższy czas szału nie było. Skleiłem więc z pcv dodatkowy filtr na bazie arkusza gąbki ppi 45 o wym. 30x50 cm i pompy jebao. Miało być na próbę a działa już pół roku i póki co przejrzystość wody dla mnie jest ok. Co do obsady nic się nie zmieniło oprócz tego, że dokupiłem 3 szt. L. C. Yellow, bo kilka niestety wcześniej padło. Ryby urosły, są zdrowe, podchodzą do tarła. Ogólnie jest spokój bez agresji, poza nielicznymi, krótkimi i widowiskowymi starciami pyskami. Poniżej kilka fotek i filmik… VID_20250712_215332.mp4    
    • Witam wszystkich. Zaczynam dopiero swoją przygodę  akwarystyka, to moje powyżej akwarium Juwel Vision 450. Chciałbym kupić do tego ledy żeby ryby się przyzwoicie prezentowały i rośliny też dobrze rosły. Nie mam kompletnie pojęcia na co się zdecydować. Może ktoś doradzić coś
    • No tak masz racje tylko ja się pytałem nie pod kątem czy mnie się podoba tylko żeby ryby się nie płoszyły. Ale sprawa już się rozwiązała i tak od tygodnia jak pale tylko jedną 30 watową tube led to ryby się uspokoiły. Także jest ok.
    • Co kto lubi, dla jednych dobrze doświetlone akwarium jest lepsze od słabo oświetlonego, dla innych odwrotnie. Kolor podłoża, dekoracji, odległość źródła światła od tafli, kolor, kąt padania też będą miały znaczenie.  Ja osobiście lubię jak oświetlenie jest punktowe/nierównomierne. Można wtedy stworzyć strefy mocno oświetlone i bardzo słabo oświetlone, daje to ciekawy efekt. Nie da się na Twoje pytanie odpowiedzieć jednoznacznie.
    • Do tej pory miałem belke oświetleniową 48 wat led ale po tym jak kot chciał się "kąpać" (dosłownie) w akwarium to musiałem zainwestować w pokrywe firmy Aquastel. Pokrywa jest fajna ma dwa mocowania na tube led 30 wat. Jak miałem 2 x 30 wat to ryby były bardzo płochliwe ,uciekały obijały się. Ale jak od dwóch dni mam tylko 30 wat power glass to troche się uspokoiły.
    • Tak też uważam, chciałem się tylko upewnić  a jakiej gramatury gąbki? 30 pi?
    • No tak zgadza się powinienem użyć opcji szukaj, tylko że każdy ma inny zbiornik, inne oświetlenie, inne warunki. Dlatego tutaj napisałem.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.