Skocz do zawartości

kuszand

Użytkownik
  • Postów

    73
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kuszand

  1. Gąbką + kartą (stara karta ubezpieczeniowa NFZ) Tam gdzie tworzy się kamień (przy wylocie wody) ostrożnie skrobaczką do czyszczenia płyt ceramicznych (podobną jak u Miśka). Czy robią się od tego rysy? Nie wiem, gdyż nie jeżdżę skrobaczką po szybach, tylko po wzmocnieniach (tam tworzy się osad z kamienia), a na nich rysy już miałem po poprzednim właścicielu. Na koniec, z zewnątrz, płynem do mycia szyb i do sucha ręcznikami papierowymi.
  2. Dzięki.Paczka doszła w wigilię.
  3. Przelew poszedł.
  4. W swoich 480 litrach wodę podmieniam wężem ogrodowym podłączonym do zaworu od pralki. Parametry wody w Olsztynie są bardzo dobre (woda ze żródeł podziemnych). Należy jedynie sprawdzać na bierząco czy nie wystapiły jakieś awarie w sieci wodociągowej w okolicy i uważać na coroczne płukanie (czyszczenie) sieci. Ot i tyle.
  5. Co prawda mam jeszcze trochę z poprzedniej edycji, ale jak wysyłka będzie w kartoniku to poproszę o 200g.
  6. Widziałeś może czy są tam jakieś większe red redy? Wiem, że koleś miał młode ale czy większe to nie pamiętam. Muszę dokupić parę samic bo mi się jakoś ostatnio ryby powybijały
  7. Naprawdę świetnie to wygląda. Mam pytanie co do oświetlenia. Jak masz te naświetlacze zainstalowane? Sam się przymierzam do takich, ale nie do końca mam wizję jak je zawiesić i jak pociągnąć kable aby to jakoś wyglądało. Może cykniesz fotkę?
  8. Tez się bardzo zdziwiłem
  9. Do mnie dziś paczka doszła Płatki są w stanie zadowalającym. Nie są tak duże jak spirulina czy vivid kolor które kupowałem w plastikowych pojemniczkach, ale do miału też im bardzo daleko. Zakup uważam za udany
  10. A widzisz, tego nie wiedziałem. Kierowałem się preferencjami pokarmowymi, wyglądem rybek i sugestiami które dostałem od bardziej doświadczonych forumowiczów, gdy pytałem o identyczną obsadę dla siebie. Na szczęście ktoś bardziej doświadczony czuwa w temacie
  11. Jakiś rok temu miałem w planach identyczną obsadę. Docelowo Labidochromis sp. hongi zastąpiłem Acei Ngara. Zastanów się nad sugestią kolegi elozoxa aby zastąpić saulosi stadkiem demasoni. Ja mam saulosi i red redy, i faktycznie jest trochę za żółto. Myślę że banda demasoni wyglądałaby super, jednak u mnie już jest na to za późno (przecież nie wyrzucę saulosi).
  12. Jakiś czas temu zakupiłem Ngary i uważam, że są to bardzo ładne rybki. Zazwyczaj są czarne lub mocno granatowe (zależy od dnia i od światła) z białymi ogonkami. Na razie są jeszcze młodziutkie, ale już teraz cieszą oko. I faktycznie lubią trzymać się razem, no i najchętniej z mojej obsady (redy, P. saulosi, trewki) skubią glony z kamieni.
  13. Należność wysłana + jedno piwko. Dziękuję Perez za zaangażowanie i ogarnięcie sprawy. Pzdr
  14. FPawlak jeżeli masz problem z uznaniem gwarancji to skorzystaj z "niezgodności towaru z umową" u sprzedawcy. Może tak będzie lepiej?
  15. Rzekłbym nawet, że jest to cena bardzo niska zważywszy że jest to najprawdopodobniej mieszanka trzech pokarmów z których każdy kosztuje: 1. Spirulina (76 zł za 200g) 2. Vivid Color (65 zł za 200g) 3. Brine Shrimp (79 zł za 200g)
  16. Ok to w takim razie za Twoją radą zwiększam zamówienie do 200g. Powinno wystarczyć mi na długo.
  17. Do lodówki czy do zamrażarki? Jak długo taki pokarm może tam stać?
  18. kuszand

    Skąd kupić pokarmy ?

    Temat już ciut stary, ale myślę ciągle aktualny. Polecam sklep akwarystyczny24. Szybka dostawa, dobry kontakt i podejście do klienta. Raz nie mieli zamówionego pokarmu to natychmiast był telefon i pytanie, czy dzielimy zamówienie na dwie części czy czekamy (kilka dni) i wysyłamy całość. Sprawa nie była pilna więc poczekałem. Po kilku dniach doszła pełna paczka z malutkim gratisem w ramach rekompensaty.
  19. Uff, już miałem pisać że się spóźniłem Poproszę o 100 gram. I z góry dzięki za fatygę Perez
  20. Płyn do mycia szyb + ręcznik papierowy. Wcześniej próbowałem gumową ściągaczką, ale IMHO ręczniki papierowe wypadają najlepiej. P.S. też mnie wpieniają brudne szyby na zewnątrz akwa
  21. Czym karmisz? Pytam, bo ktoś wspominał na forum że po Hikari ryby się ocierają. Sam zauważyłem, że jak podam Hikari Gold to ryby przez ok 5-10 minut się drapią (o dziwo po cichlid excel sinking już nie).
  22. Wcześniej nie było żadnych objawów. Wydawało nam się, że nosi ikrę, a później zniknęła. Ot i tyle.
  23. Dzięki harisimi za szczegółową odpowiedź. Miło się czyta konkretne wypowiedzi (chociaż sytuacja jest niezbyt miła). Zagubiona samicę odnalazłem pod kamieniem Dziwne te dziury. Aż takie bęcki dostała? Może była chora? W związku z tym że pozostał mi potencjalnie zabójczy układ 2+1 to zorientuję się w zaprzyjaźnionym sklepie jakie mają samice redów i czy przygarną samca.
  24. Ostatnio zaczęła się kotłowanina w moim akwa (480l, 160x60x50). W zbiorniku pływają dwa dorosłe samce red red (ok 2 lat) i ścigają wszystkie ryby. Nie wiem co robić. Z haremu redów zostaną mi dwa samce (które żyją w miarę zgodnie ze sobą) oraz tylko jedna samica (w przeciągu trzech dni straciłem trzy ryby, a drugi dzień już nie widzę kolejnej inkubującej samicy red red, więc może być kolejna ofiara). Muszę coś zrobić aby redy nie wybiły mi połowy zbiornika Stąd pytania: Ile samiczek mam dokupić aby sytuacja znowu się nie powtórzyła? (ostatnio dokupiłem trzy dorosłe i był układ 2+5) Dokupić osobniki młode czy już mocno podrośnięte? Może oddać jednego samca aby zapewnić spokój w akwa? Obsada: Red red 2+2 (dziś przekopię akwa i może się okazać 2+1) Ps. saulosi 1+4 trewki 1+5 Acei Ngara 6 (młode) Woda: NO2-0 NO3-10,2 mg/l NH3-0,15 mg/l pH - 8,1 l twardość 280 ppm (15,6 °dH) Ryby karmione dwa razy dziennie (OSI spirulina, OSI vividcolor, Naturefood premium color plus, Hikari Sinking Cichlid Excel, Hikari Cichlid Gold, shrimp mix) Podstawa to spirulina i hikari sinking.
  25. Mały OT. Nie wiem Panowie co Wam śmierdzi. Używam zarówno Hikari sinking, jak i pływającego (gold), jak i OSI, Naturefood i nic nie śmierdzi. Namaczam jedynie Hikari pływające i lekko rozgniatam aby tonęło (moje rybki preferują tonący pokarm). Hikari ma ten plus, że można go dostać w zoologach, a OSI, Naturefood nie widziałem. Także moim zdaniem na początek Hikari może być, a później można dokupić w necie OSI czy Naturefood.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.