radzio27 Opublikowano 30 Grudnia 2011 #21 Opublikowano 30 Grudnia 2011 z glonami jak z teściową, drzwiami wywalisz, to oknem wróci. Jedyne co na 100% pomoze to brak oświetlenia akwa, w moim w jednym miejscu, gdzie cień skały pada jest tło jak świezo pomalowane farbą, reszta już obrosła a i zapomniałem o denitryfikatorach
cactus Opublikowano 31 Grudnia 2011 #22 Opublikowano 31 Grudnia 2011 Może macie jakiej patenty na te glony? Mam sprawdzony sposób na wybielanie zapożyczony z mojego innego hobby jakim jest łowiectwo. Trofea łowieckie a konkretnie czaszki wybielam roztworem wody utlenionej. Sprawdza się to również w przypadku glonów na białych kamieniach i elementach dekoracji. Najwygodniej robić to latem w słoneczny dzień. Wystawiasz kamienie na słońce i zlewasz wodą utlenioną. Zabieg powtarzasz kilka razy, aż nie będziesz mógł na nie patrzeć bo ich biel zacznie Cię oślepiać Opcja dla leniwych - myjka ciśnieniowa.
maxi1 Opublikowano 31 Grudnia 2011 #23 Opublikowano 31 Grudnia 2011 Mam sprawdzony sposób na wybielanie zapożyczony z mojego innego hobby jakim jest łowiectwo. Trofea łowieckie a konkretnie czaszki wybielam roztworem wody utlenionej. Sprawdza się to również w przypadku glonów na białych kamieniach i elementach dekoracji. Najwygodniej robić to latem w słoneczny dzień. Wystawiasz kamienie na słońce i zlewasz wodą utlenioną. Zabieg powtarzasz kilka razy, aż nie będziesz mógł na nie patrzeć bo ich biel zacznie Cię oślepiać Opcja dla leniwych - myjka ciśnieniowa. w jakich proporcjach ten roztwór przygotowujesz? Czy w aptece kupi się wodę utlenioną w litrach zamiast tych małych buteleczek?
makok Opublikowano 31 Grudnia 2011 #24 Opublikowano 31 Grudnia 2011 dodałbym dla niedomyślnych że nie wlewa się jej do akwa tak na wszelki wypadek
maxi1 Opublikowano 31 Grudnia 2011 #25 Opublikowano 31 Grudnia 2011 dodałbym dla niedomyślnych że nie wlewa się jej do akwa tak na wszelki wypadek no raczej , to jaki to ma być roztwór? Zaraz po nowym roku skocze kupić i do dzieła
makok Opublikowano 31 Grudnia 2011 #26 Opublikowano 31 Grudnia 2011 no raczej , to jaki to ma być roztwór? Zaraz po nowym roku skocze kupić i do dzieła nie tacy magicy już tu byli np. niektórzy chcieli dezynfekować akwa świetlówką UVC powieszoną w pokrywie więc nie jest to do końca takie oczywiste EOT
maxi1 Opublikowano 31 Grudnia 2011 #27 Opublikowano 31 Grudnia 2011 nie tacy magicy już tu byli np. niektórzy chcieli dezynfekować akwa świetlówką UVC powieszoną w pokrywie więc nie jest to do końca takie oczywiste EOT są fachowcy na tym świecie, ale dobrze że są, zawsze jest o czym pogadać sprawdziłem właśnie na jednym kamolu wode utlenioną 3% taką do dezynfekcjii ran z buteleczki, fakt jej termin ważności minom w czerwcu tego roku, jednak jak polałem to coś tak skwierczy, ale efektu wybielenia nie ma. Może mocniejszy roztwór ma być co? na allegro znalazłem 18% wodę utlenioną za niecałe 9zł 1L. Nada się? Może w aptece będą mieli mocniejszą co?
cactus Opublikowano 31 Grudnia 2011 #28 Opublikowano 31 Grudnia 2011 Ja używam roztworu 10% z obawy o tkanke chrzęstną. Ty możesz spokojnie zastosować mocniejszy. Jeśli będziesz się w to bawił to polecam element poddawany wybielaniu owinąć watą, następnie zlać roztworem aby cała wata była nasączona i pozostawić na 24h. Po takim zabiegu zawsze wystawiam na słońce jeszcze kilka razy zlewając czy to roztworem czy samą wodą, dopiero to daje najlepszy efekt. Nie stosuje perhydrolu, ale u Ciebie może się sprawdzić. Tylko używaj rękawiczek. Dostaniesz go w sklepie chemicznym, cena ok 5zł za 0,5lita. W aptece też dostaniesz ale cena wyższa. Pamiętaj o czym napisałem w pierwszym poście. Ważnym czynnikiem wpływającym na proces wybielania tą metodą jest słońce, więc nie gwarantuje efektów przy jego pominięciu.
maxi1 Opublikowano 31 Grudnia 2011 #29 Opublikowano 31 Grudnia 2011 Nie stosuje perhydrolu, ale u Ciebie może się sprawdzić. Tylko używaj rękawiczek. Dostaniesz go w sklepie chemicznym, cena ok 5zł za 0,5lita. W aptece też dostaniesz ale cena wyższa. Ten perhydrol łatwo się spłukuje potem z kamoli? nie będzie potem szkodził rybkom?
cactus Opublikowano 31 Grudnia 2011 #30 Opublikowano 31 Grudnia 2011 Perhydrol to poprostu mocniejszy roztwór nadtlenku wodoru,czyli mocniejsza woda utleniona. Jest silnie żrącym środkiem ale rozkłada się do tlenu i wody więc wystarczy później spłukać.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się