Skocz do zawartości

Hikari Cichlid Sinking Exel mini


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

nie mogę już czytać o tym puchnięciu granulatów, ludzie co wy macie za obsesję na tym punkcie, ja karmię ryby różnymi pokarmami w tym również Hikari i Naturefood. Namaczanie stosuję tylko w przypadku kiedy w akwarium są małe/młode ryby i tak duże dla nich granulki są niedostępne lub mogą okazać się niebezpieczne, namaczam wtedy Hikari tylko po to aby zmiękło bo nawet małe ryby sobie wtedy dają radę, przy rybach większych nie namaczam i nie stało się nigdy nic niepokojącego. Przy NF Premium Cichlid Plant wielkości M mamy w pudełku wymieszaną granulację od 1,4 do 2,5 i nie stosuję namaczania bo kążdej wielkości ryba sobie coś skubnie. Osobiście uważam, że puchnięcie pokarmu podczas namaczania nie ma żadnego wpływu na ryby, pokarm wraz z moknięciem staje się coraz bardziej miękki i w końcu przybiera konsystencję papki, z którą żołądek ryby sobie poradzi.


Namaczaliście kiedyś suchą bułkę ? też zwiększy swoją objętość - spuchnie i co zabije nas zjedzenie kilku suchych bułek?


Na koniec w załączniku macie mały test na NF Cichlid Plant - lewe ziarenko suche, prawe na pierwszym zdjęciu suche a na następnym po 10 min namaczania - niespuchło?



ps. najważniejsze to umiar w karmieniu bo jeżeli ktoś przesadzi to nawet płatkami ryby zabije - znam taki przypadek bo kiedyś mój jeszcze nieświadomy synek zabił w ten sposób płatkami dwie brzanki różowe :(

post-5596-14695713116731_thumb.jpg

post-5596-1469571311719_thumb.jpg

Opublikowano

NF nie powinno się namaczać podobnie jak Dainichi. Karmiłem kiedyś zwykłym Hikari też bez namaczania :) Ale na forum KMT namaczanie pokarmów to standard (są ludzie co namaczają nawet płatki ;))

Opublikowano

Moje ryby nie potrafią jeść kulturalnie i nie zachłannie, moja acei potrafiła tyle władować w siebie że gdyby pokarmy miały spuchnąć podwójnie to rozerwało by ją. Niestety nie mam możliwości karmienia ryb pojedynczo a wsypując pokarm do akwarium, najsilniejsze maja znacznie bardziej wypchane brzuszki od tych słabszych.

Opublikowano

wiem, ale ten "mit" doprowadził do tego, że czytamy wypowiedzi typu - ten jest lepszy od tamtego bo nie trzeba namaczać. Hikari też nie trzeba namaczać i nie należy się bać podawania nienamoczonego, powstaje dziwna presja, a "nowicjusze", będą się bali kupić Hikari bo trzeba namaczać. Jak zaczną namaczać to zobaczą, że woda robi się lekko zielonkawa i znowu się zniechęcą bo pomyślą, że im woda się zabarwi w akwarium.:) Ja w menu ryb zawsze mam Hikari i uważam go za bardzo dobry pokarm, podobnie jak NF, którym też karmię, potrzebuję - namaczam, nie potrzebuję - nie namaczam.

Najważniejsze to wypromować trend aby nie przekarmiać bo to jest najbardziej zabójcze.


żeby sobie nikt nie pomyślał, że handluję hikari :) - nie mam z nim nic wspólnego, to tylko moje kilkuletnie obserwacje

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.