Skocz do zawartości

Hikari Cichlid Sinking Exel mini


flaczak

Rekomendowane odpowiedzi

nie mogę już czytać o tym puchnięciu granulatów, ludzie co wy macie za obsesję na tym punkcie, ja karmię ryby różnymi pokarmami w tym również Hikari i Naturefood. Namaczanie stosuję tylko w przypadku kiedy w akwarium są małe/młode ryby i tak duże dla nich granulki są niedostępne lub mogą okazać się niebezpieczne, namaczam wtedy Hikari tylko po to aby zmiękło bo nawet małe ryby sobie wtedy dają radę, przy rybach większych nie namaczam i nie stało się nigdy nic niepokojącego. Przy NF Premium Cichlid Plant wielkości M mamy w pudełku wymieszaną granulację od 1,4 do 2,5 i nie stosuję namaczania bo kążdej wielkości ryba sobie coś skubnie. Osobiście uważam, że puchnięcie pokarmu podczas namaczania nie ma żadnego wpływu na ryby, pokarm wraz z moknięciem staje się coraz bardziej miękki i w końcu przybiera konsystencję papki, z którą żołądek ryby sobie poradzi.


Namaczaliście kiedyś suchą bułkę ? też zwiększy swoją objętość - spuchnie i co zabije nas zjedzenie kilku suchych bułek?


Na koniec w załączniku macie mały test na NF Cichlid Plant - lewe ziarenko suche, prawe na pierwszym zdjęciu suche a na następnym po 10 min namaczania - niespuchło?



ps. najważniejsze to umiar w karmieniu bo jeżeli ktoś przesadzi to nawet płatkami ryby zabije - znam taki przypadek bo kiedyś mój jeszcze nieświadomy synek zabił w ten sposób płatkami dwie brzanki różowe :(

post-5596-14695713116731_thumb.jpg

post-5596-1469571311719_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ryby nie potrafią jeść kulturalnie i nie zachłannie, moja acei potrafiła tyle władować w siebie że gdyby pokarmy miały spuchnąć podwójnie to rozerwało by ją. Niestety nie mam możliwości karmienia ryb pojedynczo a wsypując pokarm do akwarium, najsilniejsze maja znacznie bardziej wypchane brzuszki od tych słabszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale ten "mit" doprowadził do tego, że czytamy wypowiedzi typu - ten jest lepszy od tamtego bo nie trzeba namaczać. Hikari też nie trzeba namaczać i nie należy się bać podawania nienamoczonego, powstaje dziwna presja, a "nowicjusze", będą się bali kupić Hikari bo trzeba namaczać. Jak zaczną namaczać to zobaczą, że woda robi się lekko zielonkawa i znowu się zniechęcą bo pomyślą, że im woda się zabarwi w akwarium.:) Ja w menu ryb zawsze mam Hikari i uważam go za bardzo dobry pokarm, podobnie jak NF, którym też karmię, potrzebuję - namaczam, nie potrzebuję - nie namaczam.

Najważniejsze to wypromować trend aby nie przekarmiać bo to jest najbardziej zabójcze.


żeby sobie nikt nie pomyślał, że handluję hikari :) - nie mam z nim nic wspólnego, to tylko moje kilkuletnie obserwacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.