Skocz do zawartości

Zakładanie akwarium 240l - początkujący


teh.mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam grzałkę 200W i w zupełności wystarcza, ale możesz kupić np. 2x100W albo 2x150W dla bezpieczeństwa, jakby jedna Ci wysiadła z jakiegoś powodu... Oświetlenie to już tylko i wyłącznie kwestia Twojego gustu, jeśli będzie za jasno to owijasz świetlówki folią aluminiową zostawiając jakiś fragment i od razu masz ciemniej ;) ja u siebie tak zrobiłem i jestem zadowolony bo przy 2x30W było dla mnie trochę za jasno, a i dzięki temu nie muszę już co tydzień czyścić szyb z glonów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie, wykorzystam swój temat.


Przymierzam się niestety do pozbycia się akwarium.

Zastanawiam się co zrobię z rybami.

Chciałbym je oddać, ale takie kwestie techniczne:


Jak właściwie takie ryby komuś dostarczyć?


Nadto:


Moje ryby są płochliwe, nie udało mi się tego pozbyć.

Czy takie zachowanie nie jest zaraźliwe?

W sensie jeśli komuś bym je oddał, czy nie powinienem ostrzegać o tym, że się mogą zarazić tą płochliwością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak właściwie takie ryby komuś dostarczyć?


Nadto:


Moje ryby są płochliwe, nie udało mi się tego pozbyć.

Czy takie zachowanie nie jest zaraźliwe?

W sensie jeśli komuś bym je oddał, czy nie powinienem ostrzegać o tym, że się mogą zarazić tą płochliwością?



...sposób dostarczenia zależy od odległości. Możesz wysłać w woreczkach z tlenem. Ale to już trzeba umieć i mieć sprzęt. Jeżeli nie masz doświadczenia w wysyłaniu ryb na dalsze odległości to odpuść to sobie. Może znajdzie się ktoś z Twojej okolicy kto po prostu weźmie je w słoik i zawiezie do siebie. Ale to raczej pozostaw osobie odbierającej.


Natomiast jeżeli chodzi o "zarażenie" się płochliwością to nie obawiaj się :) To nie jest choroba..a raczej skutek warunków w jakich przebywają. U Ciebie będą płochliwe a u kogoś komu podarujesz nie muszą być płochliwe. Co nie oznacza ,że i tam nie będą płochliwe. Zmiana warunków a właściwie jej wpływ na płochliwość jest trudna do przewidzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płochliwość ryb to indywidualna sprawa u każdego będzie inaczej z tymi samymi rybami, a zależy to od wielu rzeczy ale o tym w postach na stronie KM, napisz jakie to ryby bo pewnie wielu którzy czytają Twój post zastanawiają się nad tym:-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.


W każdym razie rezygnuję bo to jednak generuje jakieś koszty, a takie czasy, że wypadałoby zaoszczędzić, może kiedyś wrócę do akwarystyki, chociaż pewnie do jakiegoś łatwiejszego gatunku.


Ale faktycznie, szkoda, mnie akurat jakoś mniej się bały, jakby mnie rozpoznawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.