Skocz do zawartości

Mój pierwszy baniak z pyszczakami.


SuperGrover

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze proszę o info gdzie tanie szare lub czarne łupki piaskowca znajdę (ewentualnie jaki mogę zastosować zamiennik tego piaskowca).

Jak się juz zdecydujesz na ciemny lub szary kamień, który w wodzie jeszcze ściemnieje (np. mi najbardziej spodobał się polecany tutaj Serpentynit), to dobrze się też zastanów, czy "beżowo-brązowy" piasek (np. polecany tutaj Kreisel czy budowlany), będzie Tobie pasował. Bo ja się całe szczęście zreflektowałem po wrzuceniu pół wiadra, że to jest jedna wielka pomyłka. I nie piszę tego na podstawie zdjęć z galerii, ale na podstawie tego co widziały moje oczy w moim akwarium. No i zostały mi dwa worki po 25kg :) Dlatego sprawdź u siebie na małej ilości.


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze proszę o info gdzie tanie szare lub czarne łupki piaskowca znajdę (ewentualnie jaki mogę zastosować zamiennik tego piaskowca).

Jak się juz zdecydujesz na ciemny lub szary kamień, który w wodzie jeszcze ściemnieje (np. mi najbardziej spodobał się polecany tutaj Serpentynit), to dobrze się też zastanów, czy "beżowo-brązowy" piasek (np. polecany tutaj Kreisel czy budowlany), będzie Tobie pasował. Bo ja się całe szczęście zreflektowałem po wrzuceniu pół wiadra, że to jest jedna wielka pomyłka. I nie piszę tego na podstawie zdjęć z galerii, ale na podstawie tego co widziały moje oczy w moim akwarium. No i zostały mi dwa worki po 25kg :) Dlatego sprawdź u siebie na małej ilości.


pozdrawiam



Perez666 w baniakach z linków ma ciemne kamole i ciemny piasek i mi się taki wystrój w akwarium podoba. Dam jakąś fajną świetlówkę, która kolorki pyszczaków podkreśli i myślę, że rybki z wystrojem będą fajnie kontrastować. Mam tylko dylemat czy z łupków zrobić tło i jakieś kryjówki czy serpentynit dać, ale na obecną chwilę bliżej mi do serpentynitu chyba. Generalnie wszystko mam w głowie dograne póki co, ale przerażają mnie te wszystkie testy wody... mam nadzieję, że jakoś ten temat ogarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam jakąś fajną świetlówkę, która kolorki pyszczaków podkreśli i myślę, że rybki z wystrojem będą fajnie kontrastować. Mam tylko dylemat czy z łupków zrobić tło i jakieś kryjówki czy serpentynit dać, ale na obecną chwilę bliżej mi do serpentynitu chyba. Generalnie wszystko mam w głowie dograne póki co, ale przerażają mnie te wszystkie testy wody... mam nadzieję, że jakoś ten temat ogarnę.

Wszystko powoli i ze spokojem.

Testy to tylko wydatek. Potem wszystko jest proste.

Ja, ze światła, kupiłem jedną świetlówkę Reef White 10000 i drugą Reef White 15000 Aquamedic-a. Pierwsza jest taka dzienna, ale druga już wyraźnie lekko iebieska. IMHO światło daja idealne, ale tak naprawde okaże sie to jak wpuszczę za jakiś czas rybki :)


pozdrawiam

Mystik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewa we mnie myśl, żeby kupić odrobinę większe akwarium niż 160l. Na allegro jest baniak 120X50X40 (niestety panoramiczny, a nie prostokątny jak chciałem), więc jeżeli sprzedawca lekko z ceny zejdzie to taki właśnie sobie kupię. Dokupię też filtr (chłop ma zestawie 2 wewnętrzne, a ja chcę zewnętrzny) JBL Cristal Profi e900, bo od Tetry jest tańszy i generalnie chwalony tutaj. Problemem są jedynie ryby, które już tam żyją i są do kupienia razem z zestawem (właściciel ma 6 sztuk CYPHOTILAPIA FRONTOSA MOBA BLUE ZAIR). Rybki b.ładne, ale jeżeli się nie mylę to Tanganika i na taki litraż trochę duże. Zresztą chcę najpierw baniak zagospodarować, a dopiero potem rybki wpuścić, więc próbuję gdzieś te ryby ożenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy do akwarium 240l wystarczą: 1 filtr zewnętrzny kubełkowy AquaEL 250+ o przepuśtowosci 600l/h i 1 wewnętrzny Weipro 1900l/h? Grzałka 250W nie będzie za słaba? Chodzi o to, że taki sprzęt jest w zestawie, który mogę kupić w dobrej cenie, a baniaka bez osprzętu właściciel ożenić nie chce. Liczę na szybką odpowiedź, bo czas ma tutaj znaczenie spore. :wink: Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.