Skocz do zawartości

Mój pierwszy baniak z pyszczakami.


SuperGrover

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do akwarium 240l wystarczą: 1 filtr zewnętrzny kubełkowy AquaEL 250+ o przepuśtowosci 600l/h


Jeśli liczebność obsady będzie odpowiednia(czyt.nie przesadzona) to jako biolog da radę.


wewnętrzny Weipro 1900l/h


W zupełności wystarczy.


Grzałka 250W


aż za mocna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwa. Pokrywa alu pod kolor szafki, 150 cm. długie. Zobacz tylko, że CM nie została osiągnięta. Imho telefon w dłoń i dzwonić do chopa jaka cena go intersuje.


jesteśmy dogadani. :wink: problem jest tylko taki, że baniak jest w Łodzi, a ja mieszkam w Redzie. jak kurierem da się to wszystko wysłać to akwarium będzie moje.


edit:


http://allegro.pl/akwarium-pokrywa-oswietlenie-2filtry-szafka-i1606257957.html


Akwarium kupione. :D Teraz swój wzrok kieruję w stronę Centrum kamienia budowlanego, oraz Trójmiejskiej obwodnicy (akwarium jedzie z Łodzi do Redy). Oczywiście dalej namiętnie studiuję tematy na forum.


Czasami zastanawiam się czemu nazwy pyszczaków z Malawi są tak bardzo skomplikowane... łatwiej przecież zapamiętać, że dana rybka to molinezja czy kirysek niż Pseudotropheus acei ngara. To tyle tytułem wstępu, bo główny wątek mojego postu to obsada mojego przyszłego akwarium.


Póki co wymyśliłem sobie takie rybki:

- Pseudotropheus saulosi

- Aulonocara jacobfreibergi

- Maylandia callainos

i ewentualnie:

- Iodotropheus sprengerae


baniak będzie miały wymiary 150x40x40. co myślicie?


Proszę o nie pisanie posta pod postem...Perez666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami zastanawiam się czemu nazwy pyszczaków z Malawi są tak bardzo skomplikowane... łatwiej przecież zapamiętać, że dana rybka to molinezja czy kirysek niż Pseudotropheus acei ngara.


Ta molinezja ma nazwę łacińską Poecilia sphenops (ostrousta),więc imo trudniejsza do wymówienia... :wink:


Póki co wymyśliłem sobie takie rybki:

- Pseudotropheus saulosi

- Aulonocara jacobfreibergi

- Maylandia callainos

i ewentualnie:

- Iodotropheus sprengerae



Jako że masz małą głębię to zrezygnowałbym z dużej aulony i został przy mbuniakach.Te co wymieniłeś mogą być razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami zastanawiam się czemu nazwy pyszczaków z Malawi są tak bardzo skomplikowane... łatwiej przecież zapamiętać, że dana rybka to molinezja czy kirysek niż Pseudotropheus acei ngara.


Ta molinezja ma nazwę łacińską Poecilia sphenops (ostrousta),więc imo trudniejsza do wymówienia... :wink:



tylko, że potocznie Poecilia sphenops to właśnie molinezja, a pyszczaki tylko niektóre mają potoczne (spolszczone) nazwy z tego co zauważyłem (np. rdzawy).


PS. pytanie przy okazji. byłem wczoraj w Castoramie i tam jedyny piasek jaki był to taki do piaskownicy. To ten sam co Kreisel dekoracyjny?


edit: czy z rybkami podanymi powyżej mogę trzymać Metriaclima estherae OB?


edit: Wiem, że mam postów pod sobą nie pisać (z góry przepraszam moderatora), ale jak edytuje poprzedni to nie widać, że w temacie coś nowego napisałem, a tym samym na odpowiedź nie mogę liczyć. :wink: Jutro przyjedzie do mnie akwarium (mam nadzieję, że całe), więc czas wszystko w temacie tego mojego Malawi dopinać.

Czy w moim baniaku mogę trzymać 3 gatunki pyszczaków? Jeżeli tak to po ile rybek mam zakupić? Wymyśliłem sobie pyszczaki saulosi coral, pyszczaki yellow i ewentualnie rdzawe. Starałem się dobrać tak żeby kolorkami się różniły, a temperamentem wręcz odwrotnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twoje akwa to standardowe 240l to możesz wpuścić tam te gatunki które wymieniłeś, z tym że zamiast saulosi zwykłych proponowałbym odmianę coral, będzie jeden kolor więcej :wink: Kup po 8 młodych później zredukujesz nadmiar. Osobiście próbowałbym w układzie 3+5 saulosi, 1+3 yello i rdzawych (to tak na max ilościowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twoje akwa to standardowe 240l to możesz wpuścić tam te gatunki które wymieniłeś, z tym że zamiast saulosi zwykłych proponowałbym odmianę coral, będzie jeden kolor więcej :wink: Kup po 8 młodych później zredukujesz nadmiar. Osobiście próbowałbym w układzie 3+5 saulosi, 1+3 yello i rdzawych (to tak na max ilościowo).


Będę miał baniak 150x40x40. Co do saulosi to właśnie coral mam zamiar wpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.