Skocz do zawartości

obsada do akwarium 1000l Malawi


vigaba

Rekomendowane odpowiedzi

:roll: :evil: :shock:dANIELJ i SKOCZEK :roll: :evil: :roll:


Prosze czytac uwaznie!NIE MAM AKWA ARGUSA I MIEC NIE BEDE! reszte jest wczesniej w tym samym poscie......wrrrrr 8) :twisted::arrow::arrow: :roll: :arrow::P




Sorki zwracam honor :oops:


DanielJ - na poczatku postu jest napisane że akfa będzie odwzorowane :wink:


Vigaba - wybacz mi tą pomyłkę.... eh człowiek ślepnie na starość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak skoczek :) ,taki napewno srodek bedzie(zblizony),ale "kolorystyka"-mimo,ze okreslenie to jest absolutnie nieprofesjonalne i nie na miejscu-jest taka wlasnie jaka sobie wymarzylem :P i temu i tylko temu maja te fotki sluzyc :roll:


ps


keine problem skoczek,chcialem tylko wyprostowac dezinformacje,ktora sie nam wdarla :arrow::wink:


ps 2 prawda jest tez ,ze rozwaazalem zamiar kupna akwa w Argusie :!: :roll: ,ale zarowno ekonomia ( :!: :!: 28tys :!: :!: ) jak i malo przekonywujace,nazwijmy to "wypowiedzi",odnoszace sie roznych aspektow -ogolnie ujmujac akwa malawi-ktore nawet mnie ,w pewnym sensie laika swiata malawi,zwalily z nog,zdecydowaly o zaniechaniu tego zamiaru


i juz koniec mili forumowicze prosze ,wracamy do tematu ,bo nam adminek pousuwa wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Panowie,ze sie wyraze-zwolennicy non-mbuna-mam tylko jeden dylemat wiecej przez Was 8) . Mozecie mi podac jakas obsade,i tu bardzo lakoniczne stwierdzenie-kolorystyka odpowiadajaca w moje gusta,a i tak zeby pyski mi sie nie wytlukly w 1 tygodniu :D,ale ta uwaga chyba nie na miejsu,ze wzgl na Wasze doswiadczenie takiego bledu nie poplenicie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja non-mbuny wogóle nie rozkminiałem, a w mbunie

czuję się za młody stażem, żeby doradzać obsadę, ale

wiem jedno. Możesz dostać najlepsze rady, zbudować

obsadę wzorcowo, a i tak jakieś zejścia w wyniku pobić

nastąpią. To nie rybki z plastiku, trafia się i Yellow Killer :-)


milc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady to sie powtórzę, można by było zrobić świetna obsade nonmbunową ale jednak na poczatek polecam Ci Mbune jako bezpieczniejszą i lepszą dla początkującego. Napisałeś o kolorystyce bo ona Ciebie urzekła u pyszczaków i u mbuny to masz a u non mbuny masz jednego mega wypasionego samca który mam wszystkie mbuny pod sobą :wink: i stadko samic przypominające śledzie. te ryby trzeba po prostu kochać akwa z nonmbuną jest zdecydowanie mniej barwne od mbunowego. Inna kwestja jest czas u mbuny masz ryby kolorowe od razu u non mbuny to np mój Dimidio wybarwił się jak miał około 12 msc Fossorochromis jak miał około 15 to zaczoł a przy 18 doszedł do kolorów, a mój rekordzista to Lichnochromis któremu zajeło to dwa lata i dobiero zaczyna nabierac kolorów, już myślałem że nie mam samca, już miałem je oddać i były wyłowione i dopiero spojrzenie pod ogon spowodowało szybsze bicie serducha, samiec jest. Fakt że Copadochromisy, Protomelasy itd wybarwiają się szybciej co nie zmienia faktu ze przez wiele miesięcy w akwarium pływają Ci ryby śledziopodobne. Wątpie aby ktokolwiek poczatkujący w tym temacie miał tyle cierpliwości, no chyba że od razu kupi podrosnięte osobniki. Inna sprawa to zachowania, u non mbuny potrafia być gwałtowniejsze niż u mbuniaków choć te tez moga dać popalić, ale najczęściej u mbuny można agresję zaobserwować i przeciwdziałać bo ataki i przesladowanie trwa troche czasu u niektórej nonmbuny to mogą być sekundy i nie ma o czym rozmawiać tylko trzeba wyłowić trupa z akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich (jest to mój pierwszy post tutaj),


Ponieważ jestem na podobnym etapie (planuje dopiero obsadę do baniaka i również zastanawiam czy wybrać mbune czy non mbune), może zaproponuje coś z nonmbuny a bardziej doświadczeni użytkownicy podpowiedzą czy taki zestaw może być czy nie a ja od razu . będę miał u siebie problem z głowy. Chociaż jak czytam post powyżej to mbuna jednak zyskuje przewagę nad nonmbuną.


Copadichromis azureus – 8

Otopharynx lithobates - 8

Copadichromis borleyi - 8

Protomelas steveni taiwan reef – 8

Aulonocara jacobfreibergi– 8


Razem 40 szt co daje 25 litrów na ogon


I jeszcze pytanko z mojej strony czy w 460l można trzymać:

Copadichromis azureus – 8

Protomelas steveni taiwan reef – 8

Aulonocara jacobfreibergi– 4

Rdzawy – 4


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich (jest to mój pierwszy post tutaj),


Ponieważ jestem na podobnym etapie (planuje dopiero obsadę do baniaka i również zastanawiam czy wybrać mbune czy non mbune), może zaproponuje coś z nonmbuny a bardziej doświadczeni użytkownicy podpowiedzą czy taki zestaw może być czy nie a ja od razu . będę miał u siebie problem z głowy. Chociaż jak czytam post powyżej to mbuna jednak zyskuje przewagę nad nonmbuną.


Copadichromis azureus – 8

Otopharynx lithobates - 8

Copadichromis borleyi - 8

Protomelas steveni taiwan reef – 8

Aulonocara jacobfreibergi– 8


Razem 40 szt co daje 25 litrów na ogon


I jeszcze pytanko z mojej strony czy w 460l można trzymać:

Copadichromis azureus – 8

Protomelas steveni taiwan reef – 8

Aulonocara jacobfreibergi– 4

Rdzawy – 4


Pozdrawiam.



jaki masz wymiar tego akwa?? od tego trzeba zaczac aby wybrac obsade :wink::D


co do 1 obsady C. Azureus i C. Borley beda sie laczyc w pary i beda sie nawzajem rozmnazac wiec to odpada. Othoparynx i Protomelas OK. Aulona moze dostawac baty wiec jej bym nie dawal.


co do 2 obsady Aulona moze byc za slaba do copadichromisa, rdzawy nie wiem jak sie zachowuje z silniejszymi rybami wiec sie nie wypowiem.


jezeli chcesz miec nonmbune to polecam ci taka obsade:

S.Frei

C.Borley

P.Milomo


takie 3 gatunki powinny ladnie wygladac... lecz jezeli jestes poczatkujacy w tym temacie to chyba dobrze zrobisz jak zaczniesz od mbuny dla poczatkujacego jest to najlepsze rozwiazanie. Nonmbuna jest dosc trudna ryba do utrzymania dla poczatkujacego, jej zachowania i przyzwyczajenia sa zupelnie inne od mbune, do tego jeszcze wchodzi pare spraw m.in. gdy sie trzyma nonmbune powinna byc mala dekoracja, gdzie niegdzie jakies kamienie oznaczajace rewiry, poniewaz nonmbuna potrzebuje duzo miejsca do plywania, pokarm tez sie rozni nonmbuny duzej nie wychowasz karmiac ja suchym pokarmem lecz trzeba dawac przedewszystkim pokarmy miesne (np. dafnia, wodzien, mysis, kryl... ja osobiscie podaje rowniez biale mieso). Wiec tak jak napisalem juz wczesniej zacznij od mbuny, ale zeby wybrac obsade podaj pierw wymiar akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.