Skocz do zawartości

Zaczerwienienie, wychodzenie mięsa koło skrzeli u ACEI


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko Twoje leczenie zabija biologię (metro), choć tez działa. :wink:


pratel się niezgodzę

metro - owszem

ja proponuje pratel

Levamisol 10% nie należy do najbezpieczniejszych choć jest skuteczny

a na jakiej podstawie stwierdzasz że nie zabija biologii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejborek: masz jeszcze tę rybę czy wywaliłeś. Na zdjęciach ciężko powiedzieć ale mnie to nie wygląda na tasiemca tylko na jelito. Ciągnąłeś za tego robala albo coś w ten deseń? Najlepiej byłoby taką rybkę rozkroić i zobaczyć jak w środku się sprawy mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kroiłem, ale porobiłem jeszcze trochę zdjęć.

Rybkę wywaliłem.


może dorzucę dzisiaj jeśli coś wniosą.



A ten hodowca to "Garbaty" z Ołtaszynskiej.

Ale on mi doradzał telefonicznie, więc pewnie mógł dać złą diagnozę.

Nie chciałbym aby ta sytuacja jakoś zaważyła na jego opinii, więc pewnie to ja źle coś wytłumaczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Twoje leczenie zabija biologię (metro), choć tez działa. :wink:


pratel się niezgodzę

metro - owszem

ja proponuje pratel

Levamisol 10% nie należy do najbezpieczniejszych choć jest skuteczny

a na jakiej podstawie stwierdzasz że nie zabija biologii??


o capitoxie twierdzę tak z opakowania i z kilku forów internetowych, oraz ostatecznie po swojej kuracji, kiedy to parametry cyklu nawet nie drgnęły i jest skuteczny... (ale czy Ty aby nie mówisz o capifosie? - nie chce mi się teraz szukac składu tych leków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twierdzę że zabija ten preparat bo go nie stosowałem jak pisałem.

u mnie pratel nie zmienia parametrów i metro też nie..... no3 max 25 więc to żaden skok.

w kuracjach ważna jest podmiana wody i stan filtra/filtrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejborek: masz jeszcze tę rybę czy wywaliłeś. Na zdjęciach ciężko powiedzieć ale mnie to nie wygląda na tasiemca tylko na jelito. Ciągnąłeś za tego robala albo coś w ten deseń? Najlepiej byłoby taką rybkę rozkroić i zobaczyć jak w środku się sprawy mają.


Przychylam się do tezy kolegi. Z tego co dopatrywałem się na zdjęciach zwróciłem uwagę, że płetwa piersiowa przykrywa prawdopodobnie otwór perforujący ścianę jamy ciała. Masz w akwarium elementy wystroju na które uciekając rybaka mogła wpaść? Albo jakiegoś mocnego dominanta, który mógłby uszkodzić rybcie? Istnieje możliwość, że w tym miejscu występowała nadżerka, przeszła w owrzodzenie i perforowała ścianę brzucha, ale bez pobrania wymazu i zrobienia posiewu to tylko gdybanie. Tasiemiec? I to dorosła forma? Mało prawdopodobne, bo na tak dużego pasożyta rybka wygląda zbyt dobrze tzn. nie jest wyniszczona, wychudzona i sam ów "pasożyt" nie ma widocznego segmentowania tzw proglotydów, czyli segmentów tasiemca. Napisz proszę ile dni minęło od pojawienia się zmiany do zejścia, bo nie wyłapałem tej informacji, a jest to dość istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twierdzę że zabija ten preparat bo go nie stosowałem jak pisałem.

u mnie pratel nie zmienia parametrów i metro też nie..... no3 max 25 więc to żaden skok.

w kuracjach ważna jest podmiana wody i stan filtra/filtrów


akurat jak zabijesz biologie to nie skacze no3 tylko nh3/4 i/lub no2 ale nieważne... ciekawe czy mierzyłeś? :wink:

bo metro zabija biologię w dawce na kąpiel długotrwałą, więc proszę Cię nie myl poczatkujących...


... co innego metro podawane w pozywieniu, albo kąpiel krótkotrwała w wiadrze, ale o tym nie pisalismy :wink:


o pratelu nie pisałem bo nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.