Skocz do zawartości

Widmo Power glo


mirsto

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma uwiarygodnioną informację jaki rozkład widma ma Power glo? (np. T8 36W). W internecie wszelkie wykresy jakie można spotkać wyglądają jak na rys. 1. Tymczasem w sklepie na opakowaniu Power glo wykres jest inny - nie ma praktycznie żółtego: najwięcej niebieskiego i trochę pomarańczowego (zdjęcie wkleję jak podjadę zrobić do sklepu). Podobnie niektórzy twierdzą, że świeci lekko na filoletowo podczas gdy w sklepie świeci bardzo jasny biały. Jaki jest więc prawdziwy rozkład widma dla tej świetlówki? Jakie kolory dobrze wybarwia? Czy połączenie jej z Aqua glo nie spowoduje gwałtownego wzrostu glonów?

post-10243-1469571282989_thumb.jpg

post-10243-14695712831529_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...ja tez sprobowalem tej swietlowki w t5 bodajże 30w i niestety rozczarowanie...zbyt niebiesko i bez mozliwosci regulacji jaka daja 2 swietlowki...to bylo jakies 4-5 mies temu...dzisiaj skonstruowalem oswietlenie diy - skrzynka nad akwa a w srodku 4 energooszczedne zarowki po 13W z mozliwoscia przyciemniania + 18W niebieska swietlowka na stale wlaczana wraz z tylnym oswietleniem ...i to jest to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jest właśnie ta różnica! Znajomy kupił Power glo w Malawi w Sosnowcu i ona daje totalnie białe światło! Zero fioletu. Ale też wykres ma inny od tego co przedstawiłem na samej górze. Nie ma tego piku żółtego jest tylko niebieski taki jak na zdjęciu i mały pik pomarańczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączyłem wykresy Power glo z opakowania oraz ze sklepu Zoolight. Widma zdecydowanie inne. W Zoolight dobrze wybarwiane są niebieski i żółty a w sklepie niebieski i pomarańczowy. Jak rozróżnić te świetlówki i jak one świecą, jak wybarwiają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja power-glo kupiona 2 lata temu w Sklepie Malawi w Sosnocu daje białe światło z lekką niebieską poświatą. Opakowania już dawno nie mam, więc nie znam rozkładu widma. W połączeniu z aqua-glo, która daje lekko różową poświatę w zasadzie wybawia mi wszystkie kolory: żółty, pomarańczowy, niebieski... więc jestem bardzo jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w moim przypadku trafilem na swietlowki z serii widma bardzo jasnego wrecz bialego. Rzeczywiscie zauwazylem ze nie u wszystkich power rowny powerowi. Zobaczcie na ostatnia fotke cactusa gdzie ewidentnie jego oswietlenie sie wiele rozni od moich 120cm ktore swiecily calkiem inaczej tj. biale mocno wybarwiajace zielone glony i niebieskie ryby. W przypadku Cactusa jest rozowa poswiata o ktorej piszecie. Sam do niego pisalem w tej sprawie i ku mojemu zdziewieniu okazalo sie ze jest to to samo oswietlenie ktore mialem a wyglada o niebo lepiej. Podsumowujac napewno sa 2 rodzaje powerglo 1. zdecydowanie wybarwia zielone glonki i niebieskie ryby, 2. rozowa poswiata i mocniej wybarwione cieple kolory od poprzednika. piszcie swoje spostrzezenia bo jestem pewien ze nie jeden juz sie na tym zlapal.. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.