ROMANO Opublikowano 26 Stycznia 2011 #1 Opublikowano 26 Stycznia 2011 Witam wszystkich. Tak jak w tytule napisałem "CZY ŚLIMAKI ZWALCZAJĄ GLONY ???" Pytam nie tylko o ŚWIDERKI, które są najbardziej popularne. Na allegro wielu hodowców wystawia ślimaki gwarantując ich działanie w walce z wszystkimi glonami. NP: http://allegro.pl/slimak-idealny-na-glony-neritina-onion-red-i1424999113.html http://allegro.pl/slimak-brotia-pagodula-maczuga-w-akwarium-na-glony-i1424999063.html Czy ktoś miał przyjemność testować takie ślimaki i czy naprawdę zwalczają glony ?? Ja mam takie rdzawe glony w akwa, niektóre nawet czarne a z innej strony mam zieloną trawkę
eljot Opublikowano 26 Stycznia 2011 #2 Opublikowano 26 Stycznia 2011 Miałem kiedyś ślimory w ogólnym, nie pamiętam nazw ale ich skuteczność polegała na tym że robiły czyste szlaczki na szybach i roślinach
martin_84 Opublikowano 27 Stycznia 2011 #3 Opublikowano 27 Stycznia 2011 hehe a te szlaczkie przerywane sa co jakis czas gniazdami z jajami... a co kilka miesiecy masz delikatnie mowiac plage
yaro Opublikowano 27 Stycznia 2011 #4 Opublikowano 27 Stycznia 2011 może i niektóre ślimaki zjedzą część glonów, ale większość pysiów zje ślimaki
ROMANO Opublikowano 27 Stycznia 2011 Autor #5 Opublikowano 27 Stycznia 2011 A jak ślimaki są takie większe ?? też je bedą atakowały ??
eljot Opublikowano 27 Stycznia 2011 #6 Opublikowano 27 Stycznia 2011 Niech no tylko wystawi rogi a serka na pierogi raczej nie będzie
bigb Opublikowano 27 Stycznia 2011 #7 Opublikowano 27 Stycznia 2011 Niech no tylko wystawi rogi a serka na pierogi raczej nie będzie U mnie pierwsze co zrobiły maluchy po wpuszczeniu to zlikwidowały populację ślimaków w akwa
martin_84 Opublikowano 27 Stycznia 2011 #8 Opublikowano 27 Stycznia 2011 Niech no tylko wystawi rogi a serka na pierogi raczej nie będzie jak wiekszy slimak to rogi znikna jako pierwsze
mutra Opublikowano 28 Stycznia 2011 #9 Opublikowano 28 Stycznia 2011 U mnie podobnie - póki ślimak jest niewielki to daje sobie radę. Jak podrośnie powyżej wielkości krytycznej to traci głowę i dołącza do takiej zgrabnej kupki muszelek pod wylotem filtra.
slawek gorol Opublikowano 28 Stycznia 2011 #10 Opublikowano 28 Stycznia 2011 Moje saulosi kochały polować na świderki Puste skorupki przenosiły do rogu akwa.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się