Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Czym kto się żywi pokaże dopiero budowa zębów i szczęk.

Na pewno potwierdziłoby to specjalizację pokarmową ale nigdzie nie zalazłem fotki tychże, a moich ryb jeszcze nie zamierzam preparować :wink:

Opisałem tylko swoje krótkie obserwacje które potwierdzają się z wieloma opisami gdzie M. aurora zaliczana jest do wszystkożerców i twierdzę że nadaje się do obsady nr1 (przynajmniej żywieniowo).

Opublikowano

Dziękuje bardzo.

Niestety mój angielski nie jest w stanie sprostać temu artykułowi :(

Rozumiem że przykład tych trzech gatunków ma zobrazować uzębienie mięso, wszystko i roślinożercy ? (oczywiście w ogólnym zarysie)

Opublikowano

2) Pseudotropheus demasoni- 2/6; Pseudotropheus tropheops sp. 'Chilumba'- 2/6; Pseudotropheus flavus- 2/6

3) Lethrinops sp. Red Cap (Itungi) -2/5; Aulonocara stuartgranti (lub Lethrinops R C (Matema))-2/5; Aulonocara Rubín red -2/5; Aulonocara baenschi- 2/5



wariant 2 - Kolorowo i ostro. Demasonki - imho hit baniaczków jednogatunkowych, niezły fajter. Trophek chilumba też nie da sobie podskoczyć. Flawusa nie miałem to się nie rozpisuję ale chyba też potrafi pokazać charakter. Troficznie flawus trochę odstaje bo chyba lubi plankton, a dwa pozostałe gatunki to 'glonojadki'. Za to kolorystycznie może być fajnie. I myślę, ze jeśli chodzi o temperament - to może być w takim akwa 'niezła pralko-wirówka'. :)


wariant 3 - Po 5 latach 'zabawy' z non-mbuną trochę mam przesyt "szarości" samiczek - dlatego, jestem na etapie powrotu do mbuny - i nie ukrywam, iż łapie się na tym, że 'zaczynam lansować' tę grupę tak jak przed laty wychwalałem protomelaski czy copadki. :D Dlatego ten wariant bez komentarza.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

pierwszy krok wykonany: zbiornik dziś zalany, filtry podłączone

teraz trzeba wybrać kamienie i zdecydować się na jedna z opcji :D (a czasu coraz mniej na zastanowienie)


edit 3.06.11 :


Po dłuższej przerwie, to chyba już czas na zarybienie zbiornika (dziwnie wygląda pusty baniak) i zaczęły się problemy. Wybrałem już obsadę: Pseudotropheus Elongatus Chewere (7), Pseudotropheus saulosi (10) oraz Cynotilapia afra Cobue (lub alternatywa Metriaclima Aurora) (7).

Dwa pierwsze gatunki znalazłem, natomiast z trzecim gatunkiem pojawił się problem dostępności afry i aurory.

Dlatego też narodził się pomysł aby wpuścić L. sp hongi sweden. Czy te ryby będą się dogadywać temperamentem? czy hongi nie będzie trochę za duże w zestawieniu z pseudotropheusami?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Wielkościowo jak najbardziej, różne źródła podają rozmiary od 10-12 ale moje przerósł młodszy chewere (boss baniaka). Samce zajmują niezbyt duże terytoria i pilnują ich zawzięcie choć walki są dość "spokojne" i najczęściej bezkrwawe . W obsadzie z saulosi i chewere teoretycznie zajmą ostatnie miejsce w hierarchii, ale o tym i tak pewnie zadecydują cechy osobnicze :)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.