Skocz do zawartości

Labeotropheus czy Pseudotropheus w 300L


barpiotr

Rekomendowane odpowiedzi

jest nad czym- możliwości lokalowe :?


doszło do 375L, jakoś się zmieściło :)

i znowu zacząłem zastanawiać się nad obsadą i kombinować:

1) Cynotilapia afra (Cobue)-2/5; Metriaclima Aurora- 2/5; Pseudotropheus Elongatus Chewere 2/5; Pseudotropheus saulosi coral- 2/7

2) Pseudotropheus demasoni- 2/6; Pseudotropheus tropheops sp. 'Chilumba'- 2/6; Pseudotropheus flavus- 2/6

3) Lethrinops sp. Red Cap (Itungi) -2/5; Aulonocara stuartgranti (lub Lethrinops R C (Matema))-2/5; Aulonocara Rubín red -2/5; Aulonocara baenschi- 2/5


nie planuje mieszania miedzy tymi grupami, mam spory dylemat odnośnie wyboru (każde zestawienie mi pasuje ale póki co nie postawie 3 zbiorników)

jakie są wasze spostrzeżenia, który zestaw będzie najciekawszy i ładnie się dopasuje?

Połączyłem posty. Gorol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

barpiotr - wariant 1

Ja bym poprzestał na 3 gatunkach. Osobiście bez aurory.

Nie wiem co masz na myśli pisząc "ładnie się dopasuje.". Jeśli chodzi o jedzonko to trochę aurora odstaje a pozostałe 3 pasują do siebie. Jeśli chodzi o kolorystykę to też imho będzie ok. Chewere i saulosi - ładne kolory obu płci. Samiczki afry i aurory są trochę 'nieatrakcyjne' - więc jeśli zostawisz tylko afrę to będziesz miał mniej szarości w akwa. Z tym, że wszystkie samce będziesz miał w pręgi. Jeśli zostawisz aurorę zamiast np. afry, do znowu trochę żółtego będzie więcej (aurora, saulosi). Coś za coś.

Kiedyś miałem cynotilapie z saulosi w jednym akwa i fajnie się oba gatunki dogadywały. Dlatego szczerze polecam. Chewere będe miał od soboty ale w jednogatunkowym. Więc się nie wypowiadam co do tego gatunku ale zakładam, że skoro żeruje w naturze na planktonie to tak bardzo terytorialny nie jest. Cynotilapie lubią siedzieć między kamieniami czy w grotkach więc jak w akwa będzie trochę miejsca do popływania to reszta powinna mieć spokój. Chyba, że saulosi zacznie dyrygować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Aurory to pozwolę sobie się z wami nie zgodzić, po obserwacji zachowania tej ryby w akwa bardziej skłaniam się do diety wszystkożernej. Skubanie glonów jest sporadyczne, podobnie jak u chewere a w porównaniu z troheopsem praktycznie żadne. Przemianę materii mają bardzo "szybką", nie zdarzyło mi się abym widział którąkolwiek pływającą z wypchanym brzuchem, a do niejadków nie należą :wink:

Podejrzewam że w naturze podczas przeczesywania glonów trafia się jej sporo skorupiaków itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.