Jump to content

Co jeszcze dodac do tego zestawu ?


tofif

Recommended Posts

Ja mam jeszcze tetra pro colour i tetra pro vegetable.Jeśli chodzi o ten pierwszy,pokusiłbym się o stwierdzenie,że jest lepszy niż z Tropicala.Ryby oba pokarmy lubią,nie zauważyłem,żeby któreś go nie jadły lub żeby coś złego działo się po ich zjedzeniu.Moim zdaniem mają jeszcze jeden plus-są w postaci "crisps" czy crispsów,nie wiem jak się to pisze dokładnie,więc przepraszam :oops:

Zawsze to co innego,niż zwykłe pokarmy płatkowane :D

Link to comment
Share on other sites

Hikari Cichlid Excel, Cichlid Complete, Staple, Hagen Nutrafin Spirulina Flocken, Sera Cichlid Sticks, Granu Green, Granu Meat, Premium Tabs 20%, Flora, Cichlid Medium Sticks, Green Algae Wafers, Cichlid Color, Supervit Granulat, Asta color i inne dla paletek (w nieduzych ilosciach), Marine gran i flocken, Tetra Min Pro, Vegetable Pro,Phyll.


Ot można sobie wybrać coś dla swoich podopiecznych. ;-)

Link to comment
Share on other sites

No nie mówcie mi że macie całe szafki pokarmu w domach :shock:

Racjonalne żywienie ryb TAK ... ale pomijając względy finansowe poczytajcie składy proponowanych pokarmów pyskom naprawdę nie robi dużej różnicy czy np. spiruliny jest 36% czy 30%.

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

No nie mówcie mi że macie całe szafki pokarmu w domach :shock:

Racjonalne żywienie ryb TAK ... ale pomijając względy finansowe poczytajcie składy proponowanych pokarmów pyskom naprawdę nie robi dużej różnicy czy np. spiruliny jest 36% czy 30%.

pozdr.na jakiej podstawie tak twierdzisz ?

Link to comment
Share on other sites

Bartus_M prawie 20 pokarmów!? to chyba „lekka” przesada, wiem, że pewnie zaraz znajdą się obrońcy i powiedzą, że to jeszcze mało, sami mają więcej na dodatek mnie zlinczują i napiszą o tym artykuł, ale dla mnie to trochę chore :? No chyba, że masz to w małych ilościach, bo zanim ty tym skarmisz te ryby to wszystko wywietrzeje i będzie do du..

Link to comment
Share on other sites

hehe, panowie, ależ wasze zdziwienie jest przerażające ;-)

Generlanie zwykle na stanie u mnie bywało ok. 11 pokarmów z mrożonkami. Gdybyście zechcieli zauważyć

Ot można sobie wybrać coś dla swoich podopiecznych. Wink
to napisałem, że spośród tych, można sobie coś wybrać, a nie że cały zestaw który napisałem należy wykupić.

Najlepszym zapobieganiem "wietrzenia" pokarmu (choć niech ktoś mi sprecyzuje ten oto wyraz dokładnie) jest kupowanie pokarmów małych i dużo - żeby dieta była urozmaicona,a jednocześnie zapobiegamy w ten sposób upłynięcia terminu ważności któregoś z nich.

Urozmaicona dieta jest bardzo ważna, prosty przykład: Czy my bylibyśmy zadowoleni, jedząc już do końca życia kanapki, z mielonką i sałatą ?

Do całej gamy pokarmów, należy dodać moczenie w soku z marchwi, namaczanie granulatów w produktach mineralno-witaminizujących, czy płatków itd. I inne możliwe urozmaicenia pokarmu Shrimp-Mix itd. Więc wybierzcie sobie jakieś z tych tutaj już wymienionych i już :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • @Vrzechu Dzięki, będę pamiętał. 👍 Pokrywa na razie leży swobodnie na krawędziach szyb. Nie przyklejałem, choć zastanawiam się nad tym. Jest spasowana praktycznie na zero, a jeszcze dolne krawędzie styku ramy i opaski przejechałem silikonem, więc tym ciaśniej siedzi, a i uszczelnienie jakieś już jest.
  • Fajnie rozwija się ten projekt  Czy te ramy konstrukcyjne pokrywy przyklejałeś do akwarium od góry czy pokrywa swobodnie na nim leży?   Prośba, jak odpowiadasz na komentarz to wpisz "@" i zacznij wpisywać nick osoby, której odpowiadasz, następnie kliknij ją z rozwijanej listy. Wtedy na pewno nikt nie przeoczy odpowiedzi której mu udzieliłeś  
  • Tak, akurat kamień na którym stoi ma płaske dno i lekko pod kątem wierzch, więc idealnie się zapiera dołem, a opiera się o 15kg głaz (wszystkie kamulce nad piachem, leżą na płaskich kamieniach - stad tak wystają, mimo 5cm warstwy obypanego wokol ich piachu). Nie wiem jak przy wstrząsach górotworu/szkody górnicze - mieszkam na Śląsku  Ale podejrzewam, że prędzej się szafka złoży jak bujnie akwarium  
  • Prace trwają, choć powoli z braku czasu. Tłem Juwel Granite planuję zasłonić kaseciaka, a pianką PU (wyrzeżbioną i pomalowaną emalią akrylową pod kolor) uzupełnić uskoki i łączenia tła, by nie były aż tak widoczne. Pojawił się też pomysł na małą hydroponikę, zrobiłem korytko 60x10x10 cm zintegrowane z pokrywą. Chcę je zasilić wężykiem 6 mm (z zaworkiem regulacyjnym) z wylotu pompy. Powinien wyjść ciekawy efekt, gdy będzie wystawało ponad poziom wieka pokrywy.
  • Czy ten pierwszy kamień po prawej stoi stabilnie? Blisko szyby, prawie w pionie.
  • Zdecydowanie nie wymagają 230v. Wszystko zależy od ilości diod, bo je się łączy szeregowo. U mnie zasilanie jest realizowane przez zasilacz 24v. i sterowanie jest przez LDP Moje akwarium jest trochę większe. Więc u Ciebie śmiało można by to zrealizować na 12v
  • Cześć Wczoraj zalałem zbiornik na pierwsze malawi - i chciałbym się upewnić, czy wszystko robię OK - zbiornik: "mały standard" 120x40x50 (zestaw optiset od Aquaela z szafką, pokrywą i oświetleniem LED) - filtracja: Ultramax 2000 zasypany matrixem, siporax i lawa - grzałka: przepływowa JBL 300W - jakieś napowietrzanie - podłoże: koło 30kg piasku dolomitowego rożnej gradacji - gruz: koło 80-100kg na kratce malarskiej - woda nalana przez "ustrojstwo" z parametrami po filtrze węglowym: PH 7,5, GH 5, KH4, zero azotanów/azotynów, przewodność 225mS Po 12 godzinach od zalania zbiornika, podniesieniu temperatury do 28C zacząłem startować biologię: - Seachem Stability wg. instrukcji producenta - trochę (naprawdę mało) bakterii Qualdropa, które stosuję w krewetkariach (i tam się sprawdzają) - plus trochę innych wynalazków (ale też minimalne ilości - na "zaszczepienie"), które stosuję z różnymi krewetkami jak Rich One (aminokwasy itp),  i saszetki Vitality od japończyków z SL-Aqua na szybszy start glonów, biofilmu i innych mikroorganizmów - plus wlałem trochę wody ze zbiorniczków krewetkowych w których wypłukałem brudne gąbki z tych baniaczków - też w sumie nie wielkie ilośc tej wody, bez brudów z filtra, tak by "zaszczepić" żywe bakterie Po kolejnych 12 godzinach zrobiłem testy "startowe": PH - 7,5-7,6  NO3 - 1 NO2 - 0,05 GH - 6 KH - 4 PO4 - 0 przewodność 400mS Macie jakieś uwagi?  
  • Witam ostanio (3 miesiące temu) urodziły mi się Pyszczaki Red redusy (Przetrwał tylko jeden bo był to mój pierwszy chów) ryba sporo urosła ale nadal jest dość mała ktoś mi powie jak powinny wyglądać zdrowo rosnące pyszczaki i jak powinien przebiegać ich wzrost, byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź
  • Sam bym się raczej tego nie podjął, poza tym one chyba wymagają 230V, więc LDP by tego nie uciągnął.
  • Dodatkowo woda w baniaku wg zoolek/jbl GH 10/8, KH 11/11. Dziwnie GH spada, mam nadzieję, że jak już baniak się ustabilizuje ryby będę zadowolone. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi w tym temacie oraz całemu forum za pomoc w wystartowaniu. Pozdrawiam.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.