Skocz do zawartości

Czy moge wyłączac filtr wewnętrzny ????


amstaf22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

nie wiem czy to nie glupie pytanie ale jestem poczatkujacym akwarysta i nurtuje mnie pytanie czy moge wylaczac na noc filtr wewnetrzny Fan 2 ? mam ustawiony wylacznik czasowy i o 22:00 wylacza mi sie ten filter i wlacza sie o godzinie 9:00. Oprócz tego mam tez filtr kaskadowy który idzie 24h/dobę oraz napowietrzacz ktory dziala od 9:00 -22:00. akwa mam o wymiarach 100x40x45h z pyszczakami. Moje pytanie to czy moge wylaczac ten filtr tak jak to robie do tej pory bo slyszalem ze podobno bakterie ktore tworza sie w filtrze obumieraja po paru godzinach. Wolę zapytac niz potem zalowac, przepraszam jezeli to jest dla kogos oczywisty i glupi temat ale ja jestem poprostu ciekawy, prosze o odpowiedzi , dzieki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co :?: Rybom w spaniu na pewno to nie przeszkadza :wink: , prądu za dużo też nie oszczędzisz, hałasu filtry wewnętrzne nie robią nie wiadomo jakiego, więc po co go wyłączać na te parę godzin :?:

Pamiętaj, że (zwłaszcza) jeśli nie masz roślin, w nocy możesz mieć w akwarium deficyt tlenu- w takim przypadku łatwo o przyduchę i problemy.

Poza tym kaskada nie zapewni wystarczającej filtracji biologicznej, wiec każda bakteria w akwa jest na miarę złota :wink: . Niech już sobie ten filterek pracuje całą dobę, nie zaszkodzi, a na pewno pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi raczej o halas i o te bakterie na ktore mi nie odpisales , moje pytanie brzmialo czy to prawda ze w filtrach zewn tworza sie bakterie i jesli bym wylaczyl go na 12 godzin to one wyginą i rano jak sie filterek zalaczy to wyrzuci martwe bakterie do wody?? na takie pytanie chcialem miec odpowiedz bo to ze filterek pomoze a nie zaszkodzi to nawet ja jako poczatkujacy akwarysta wiem :P ale dzieki za info, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem odpowiedziałem :wink: . Przy takiej filtracji każda bakteria jest na wagę złota. Jeśli filtry nie będą chodzi cały czas, nie będzie szansy, żeby wytworzyła się jakakolwiek równowaga biologiczna. Nie jest możliwe, żeby w ciągu 12 godzin bakterie namnożyły się do tego stopnia, że będzie to prowadziło do jakiegokolwiek oczyszczania wody.

A dokładniej na Twoje pytanie. Nie tyle o martwe bakterie bym się martwił, a o to, że w wyłączonym filtrze, bez dostępu tlenu cała materia organiczna zwyczajnie zacznie gnić, może również wydzielić się siarkowodór, szkodliwy, śmierdzący gaz. Jedynym skutecznym rozwiązaniem, zapobiegającym temu zjawisku podczas przerwy w pracy filtra jest jego wyczyszczenie, a jeśli trzeba by to robić co wieczór, to chyba przyznasz, że wygodniej jest zostawić włączony filtr.


P.S. Jeśli Twój filtr głośno chodzi, to prędzej zastanowiłbym się, czy z nim wszystko w porządku- porządnie wyczyść, nasmaruj, a jeśli to nie pomoże, pomyśl o czymś bardziej udanym od AquaEl'owskich Fanów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.