Skocz do zawartości

aulonocara sp. rubin red i Pseudotropheus saulosi


szmigial

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum, jednak w ciągu tygodnia przeczytałem go z 80% ;).

Nie piszę, że nie znalazłem informacji na temat podobnej obsady, ale znalazłem wiele sprzecznych informacji.

Dlatego proszę o Wasze zdanie, co do składu na akwa 120x40x50 (240l), który sobie założyłem:


aulonocara sp. rubin red 2samce+4samice

Pseudotropheus saulosi 3samce+6samice


Żywienie OK, agresywność - nie doczytałem się, aby któryś był prześladowcą ;) Proszę o opinię w szczególności co do ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci odradzam tą aulonkę, bo to produkt żółtych braci i potomstwo takiej hybrydy jest najczęściej szaro-bure (możesz trafić na takowe i będziesz rozczarowany). Jak już chcesz koniecznie aulonki, to wybierz coś co pływa w naturze np. Aulonocara maylandi (oczywiście wybieraj z tych mniejszych).

Co do ilości to, zadecydują ryby ile samców się zmieści :wink:

Co do diety to bardziej by pasował Yello

Edit

Tu możesz poprzeglądać http://www.cichlid-forum.com/profiles/category.php?cat=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eljot12 nie jest to zaden produkt zoltych braci, i nie jest to takze hybryda.Rubin red pochodzi od Stuartgranti Chipoka i jak mowilem nie jest to zaden nowy gatunek.Jest to porostu wyselkecjonowana odmiana Stuartgranti z bardziej czerwonym zabarwieniem.

Na przyklad tutaj mozesz o tym przeczytac.


Wracajac do twojego pytania to jednak z tym zywieniem nie tak do konca OK.Saulosi mimowszystko jest jednak bardziej rolinno niz miesozerny, aczkolwiek aulonocarom zielenina tez nie zaszkodzi. :wink:

Reasumujac IMHO moznaby bylo chyba je jakos pogodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kryjowkami i kamieniami nie za duzo, tak jak mowi elozox.Aulony rosna duze i potrzebuja miejsca aby "rozprostowac pletwy" :wink: , a twoje akwa to takie minimum dla tych ryb.

Jezeli chodzi o ilosc samcow to okaze sie w praniu.U siebie w 150cm mialem dwa samce A. rubin i jeden z nich nie mial zycia.Generalnie byl goniony caly czas i siedzial tylko w rogu, bo jak tylko sie wychylil to drugi juz pokazywal kto rzadzi.Musialem go oddac i co jest jeszcze ciekawe drugi samiec generalnie nigdy nie zaczepial czy przeganial ryb z innego gatunku.

Wedlug mnie mozesz sprobowac z dwoma samcami, ale IMO podejrzewam ze utrzyma sie tylko jeden w tej wielkosci akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze i ja sie wypowiem.


Moim zdaniem obsada niezbyt pasuje do tak malego akwa.

Mowie to jako osoba laczaca mbune z nonmbuna.

W moim 720l czasem jest za malo miejsca dla dwoch samcow A.Jacobfreibergi.

Te ryby mimo wszystko maja dosyć dużą agresję wewnątrzgatunkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.