Skocz do zawartości

aulonocara sp. rubin red i Pseudotropheus saulosi


szmigial

Rekomendowane odpowiedzi

to moze znowu dorzuce dwa grosze...


mam 2 samce auloncary. akwa ma 200cm. Oba są wybarwione, aczkolwiek jeden jest ewidentnie samcem alfa.

W tej chwili oba jakoś współżyją, są wybarwione, ale alfa gania drugiego.... moim zdaniem w akwarium o długości 240cm rzeczywiście mogłby tworzyć dwa haremy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jego los jest przesądzony, dostanie bęcki i go odłowisz... chyba że nie zdążysz.


tak wiec optymalne warunki na 2 samce jednego gatunku w pelni wybarwione,majace swoj rewir powinny miec 2x pow. dna sugerowana dla ukladu 1x

Moim zdaniem nie masz tu racji.


Moze i nie to moja opinia ,nigdy nie mialem zbiornika 240cm,natomiast jak zawsze wszytko zalerzy tak na prawde od ryb w jednym zbirniku 120cm utrzymasz 2 samce agresywnej mbuny a w 2 nie ( to jest w wiekszosci %) tak samo w 100cm sa przypadki trzymania 2 samcow hong do tego stada demasoni,tylko pytanie czy tak powinno byc i czy dla osoby pytajacej,laika jest trafne doradzac w tak malym zbiorniku trzymanie 2 samcow ,czy raczej bezpieczniejszym rozwiazaniem bedzie moja rada,wiadomo zrobi jak chce , ale nie bedzie mial do mnie pretensji ze mu ryby gina:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chciałbym odgrzać starego kotleta i ponowić troszkę dyskusję na temat opisanej w temacie obsady oraz wnieść kilka modyfikacji. Ponieważ uruchomiłem 240kę sam zastanawiam się nad dodaniem aulonki do obsady. Skłonił mnie do tego ten artykuł http://www.klub-malawi.pl/index.php/serwis/artykuy/61-kcik-aulonocary/180-czenie-aulonocar-z-pyszczakami-z-grupy-qmbunaq Zgodnie z jego treścią to połączenie jest możliwe choć nie łatwe. Ja jednak myślę połączyć wyłącznie saulosi i aulonkę, czyli 2 gatunki a nie 3 jak sugeruje autor. Pragnął bym jednak saulosi połączyć z hueseri. Co myślicie o takiej obsadzie. Żeby nie było tak łatwo to mam jeszcze jedno "marzenie". Zamiast aulonki dać sp. acei. Wymiary ryb podobne (mam na myśli hueseri i acei) a dieta moich saulosi to głównie pokarmy roślinne z dodatkiem 2 razy w tygodniu artemia lub wodzeń - bardziej pasuje do acei. Widziałem takie połączenie u znajomego który polecił mi je z tzw. czystym sumieniem.;) Proszę oczywiście o poradę. Baniak oczywiście standard 120x40x50 a dotychczasowa obsada to oczywiście saulosi 2+6. Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.