Skocz do zawartości

Demasoni blade jak ściana


FrendzeloO

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, pozner napisał:

Koledze Zinitoto padły wszystkie demony. "Pochwalił" się w dziale "Sklepy-zakupy". Kupował w Malawi Śląsk. Czy też tam kupowałeś ryby?

..kolega kupił w Opolu..Post 44 w tym temacie.

Dnia 3.04.2017 o 07:13, Deadi napisał:

Aqua-serwis Opole - jutro tam podjadę, bo dzisiaj zamknięte. Dziwne by 34 ryb, 8 padło z jednego gatunku, no ale zobaczymy co gość powie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano udało mi się obejrzeć zainfekowanego synodontisa - nie ma już tego białego syfu, więc podanie specyfiku pomogło. Nie lubię lać chemii, ale w tym przypadku chyba dobrze zrobiłem i odkaziłem cały zbiornik.

Zastanawiam się czy nie kupić teraz właśnie następców demasoni, póki mam kwarantannę w zbiorniku i przy okazji zrobię kwarantannę nowym rybkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hejo

 

Demasoni to roślinożercy, więc mają długi przewód pokarmowy i niestety, w okolicach stresowych - przeprowadzka, zmiany itp. są wrażliwe na bloat albo coś podobnego do niego. Ryby potrafią mieć objawy, albo wcale - po prostu padają. Sytuacja podobna jak u tropheusów z tanganiki, którzy też są stricte roślinożercami.

 

Przy zmianie, przeprowadzce itp. u demasonów, pierwsze co to ich nie karmiłem, zestresowane ryby żerują - ale czy trawią odpowiednio to już drugie, w stresie namnażają się w jelitach mniej dobre bakterie. 

Oprócz tego, wprowadzam im do diety bactotabs sery w tabletkach, działa antybakteryjnie i bardzo pomaga roślinożercom na samym początku, po zakupie itp. w sytuacjach stresowych. Dawki nie podam, bo zawsze na oko im wrzucam, przez kilka dni - żeby sobie poskubały. I duużo spokoju.

 

Potem już normalnie, ale demasoni są wrażliwsze od innych pyszczaków niestety - błędy w diecie, stres i nieodpowiednia obsada je zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam słowa Raffy - ostatni z demasoów padł. Męczył się przez jakieś 5 dni i w trakcie tej męki zaobserwowałem problemy z odchodami - długie i nitkowate jakby nicienie albo inne pasożyty (sugeruje się tym co obserwowałem u paletek). Więc prawdopodobnie było tak jak napisał Raffy - niestety kompletnie nie byłem świadomy ani przygotowany na takie problemy, ale jest to dobra nauczka dla mnie i dla innych by zakupione demasony najpierw odpowiednio przygotować by móc się później nimi cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.