Jump to content

Jaki zbiornik do szafki (DIY) 170x100x60


Recommended Posts

Posted

Witam zaczynam swoja przygode z Malawi, Wczesniej mialem mikro zbiornik (63 l) i dwa pyszczaki. Rybki tak mi sie spodobaly ze postanowilem zbudowac im lepsze warunki do zycia. Obecnie wykonalem szafke pod akwarium (wym. 170x100x60) i mam problem jaki zbiornik wybrac. Zastanawiam sie nad nastepujacymi wymiarami:


> 150x50x40

> 150x50x50

> 170x50x50

> 170x60x50

> 170x40x50


Glowne moje zalozenie jest takie aby wiekszosc rzeczy zrobic samemu. Jesli chodzi o koszty to jestem na nie przygotowany gdyz czas jaki dalem sobie na zalozenie akwarium to ok. 8 m-cy. Prosilbym jeszcze o rade jakie filtry zastosowac do danych zbiornikow. Pozdrawiam

Posted

nie musi byc to standardowy zbiornik. Ja najbardziej przymiezam sie do 170x50x50 lub 170x60x50 z tym ze nie wiem czy lepiej zainwestowac w wysokosc zbiornika czy lepiej w jego glebokosc. Co do standardowych zbiornikow na poczatku obralem 150x50x50 ale po zrobieniu szafki zdecydowalem wykozystac cala jej dlugosc czyli 170 cm. To jedyny wymiar jaki jestem pewien :)

Posted

Mozecie mi podac orientacyjna cene baniaka 170x50x60 bo w sklepie zaspiewali mi 900 - 1000 zl, natomiast na allegro ok 900 zl. Aczkolwiek w Poznaniu znalazłem Pana który może zrobić je za 400 zl ale z lodzi do poznania kawal drogi i koszt paliwa niweluje opłacalność interesu. Jest może ktoś na forum z lodzi kto może mi polecić jakiegoś szklarza (bylem w rybarium ale tam koszt zrobienia to 1700 zl).

Posted

900zł to w miarę standardowa cena. Jeżeli porównujesz ceny akwariów o tych samych wymiarach to musisz jeszcze uwzględnić grubość szyby z jakiej jest wykonane.

  • 2 weeks later...
Posted

udalo mi sie znalezc Pana, ktory wykona mi zbiornik w cenie 1zl/litr z szyby 10mm. Zbiornik bedzie miec 450 litrow i tu mam problem odnosnie zastosowania systemu filtracji. W chwili obecnej zastanawiam sie nad jednym filtrem zewnetrznym( do 600l) i dwoma wewnetrznymi(ok 1000l/h) ale mam problemy jak dobrac ich parametry. Rozwazalem rowniez mozliwosc zastosowania dwoch zewnetrznych (ok 500l/h kazdy) i jednym zewnetrznym. Problem polega na tym aby zrownowazyc koszty z jakoscia filtracji, tzn miec super filtracje ale za 1000 zl(np.) lub wydac 300zl ale pozniej miec syf w akwarium. Pomozcie

Posted

filtracje dobiera sie pod katem planowanej obsady i pojemności akawarium netto. Najlepszym rozwiązaniem na początek bedzie zewnętrzny biolog + silna głowica (2000-3000 l/h)+ cyrkulator (3000-6000 l/h). Powinieneś się zmieścić w 600-700 złotych.

Posted

Jesli chodzi o obsade akwarium to planowo max 20szt. z dwoch gatunkow z tym iz zakladam ze ryby sie rozmnoza wiec ich ilosc sie zwiekszy, Narybku (przynajmniej na poczatek) nie zamierzam wogole odlawiac co sie uchowa to sie uchowa (naturalna selekcja:)). Jesli chodzi o filtr biologiczny to jaka powinien miec wydajnosc i co kryje sie pod haslem "silna glowica" bo nie moge zatrybic. Jaka role w akwarium ma spelniac cyrkulator??

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Posty

    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
  • Topics

  • Images

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.