Zadlo Opublikowano 26 Maja 2010 Autor #11 Opublikowano 26 Maja 2010 no2-0 no3-50 kh-15 ph-8 co mnie dziwi spadlo mi no3 bo przy wiekszosci pomiarow bylo blizej 75-100 niz 50 a woda przed cotygodniowa podmianka w kranie mam co mnie ucieszylo bo z reguly mialem no3 okolo 30-40 no2-0 no3-20 kh-10 ph-7,6
czester_ Opublikowano 28 Maja 2010 #12 Opublikowano 28 Maja 2010 Poczytaj o sinicach. Jak w wyszukiwarce wpiszesz sinice czester_ to powinno znaleźć mój wątek gdy z nimi walczyłem,
Zadlo Opublikowano 2 Lipca 2010 Autor #13 Opublikowano 2 Lipca 2010 odswieze temat: zaciemnienie na tydzien spowodowalo znikniecie na 2 tygodnie, ale niestety wrocily, teraz akwarium mam znow zaciemnione dwa dni, i dzis zakupilem davercin 250mg, i prosilbym o pomoc w ustaleniu dawki leku akwarium okolo 340 litrow i jak dlugo podawac.
mutra Opublikowano 2 Lipca 2010 #14 Opublikowano 2 Lipca 2010 dawkowanie to 250mg/100l wody(wody netto - nie objętości akwarium). Stosujesz codziennie przed zgaszeniem światła (na noc), przez 8 dni a potem podmieniasz wodę i filtrujesz przez węgiel. Glony zdychają od erytromycyny a kuracja nie gwarantuje sukcesu w Twoim wypadku. Jeżeli wróciły po zaciemnieniu to znaczy, że coś jest nie tak z wodą. Dalej obstawiam fosfor.
doolga Opublikowano 2 Lipca 2010 #15 Opublikowano 2 Lipca 2010 fosfor może być przyczyną, a jakże. Jesteśmy z tego samego miasta, ostatnio mierzyłem i wskoczył mi 1,5-2,0. W czerwcu odbywało się czyszczenie rur wodociągowych. Niby czyścili mechanicznie, ale może coś wzruszyli i wpłynęło... w tym przypadku proponuję kupno trochę taniej wody z Biedronki, wyłączyc światło, natleniać i czekać.
mutra Opublikowano 4 Lipca 2010 #17 Opublikowano 4 Lipca 2010 jeżeli problemem jest fosfor to wkład pochłaniający fosforany powinien pomóc. Na szczęscie są stosunkowo tanie.
doolga Opublikowano 5 Lipca 2010 #18 Opublikowano 5 Lipca 2010 jeżeli problemem jest fosfor to wkład pochłaniający fosforany powinien pomóc. Na szczęscie są stosunkowo tanie. jakis konkretny polecasz?
mutra Opublikowano 5 Lipca 2010 #19 Opublikowano 5 Lipca 2010 osobiście PhosGuard seachemu bo jest wygodny w stosowaniu i niezbyt drogi, ale każdy pochłaniacz w IMO sprawdzi się dobrze bo w większości oparte są na tlenku glinu.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się