mutra Opublikowano 21 Czerwca 2010 #31 Opublikowano 21 Czerwca 2010 Jeżeli przyczyną jest wysoki poziom fosforu to tak.
wartek Opublikowano 21 Czerwca 2010 Autor #32 Opublikowano 21 Czerwca 2010 w takim razie musze sie zaopatrzyc w nurzance i dam znac jak cos sie zmieni dzieki za porady Mutra
nabe Opublikowano 21 Czerwca 2010 #33 Opublikowano 21 Czerwca 2010 Wspominałeś o nurzańcach - u mnie pomogło. 60l akwa z muszlowcami, w środku rosło sobie takie coś tak http://forum.klub-malawi.pl/download/file.php?id=1216 po szybach, piasku, kamieniach. Po wsadzeniu valisneria spiralis (tak od czapy bo mi zostało trochę) wszystko paskudztwo zniknęło. Więc może to jest dobry sposób na ograniczenie fosforanów.
wartek Opublikowano 9 Sierpnia 2010 Autor #34 Opublikowano 9 Sierpnia 2010 w akwarium nurzance + pistie. zycie roslin dosc ciezkie, pyszczaki je gryza i wyrywaja, pierwsza partia nurzancow zostala kompletnie zniszczona. druga partie przycisnalem kamieniami do dna i udalo im sie przezyc przestalem robic podmiany i odslonilem jedna scianke akwarium od strony okna, zatem jest wiecej swiatla. pierwsze wnioski, sinice zniknely no moze prawie, z ostateczna ocena musze jeszcze troche poczekac, wczoraj zrobilem podmiane i zebralem resztki sinic z dna (ktore od jakiegos czasu juz same zaczely znikac) brak nowych sinic na szybie. musze sie zaopatrzyc w nowa porcje roslin, bo pistie juz ledwo zyja, zostala tylko koncowka. nic nie zaciemnialem ani nie stosowalem zadnych lekow.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się