Skocz do zawartości

sinice


wartek

Rekomendowane odpowiedzi

przejzalem wiele tematow na forum, ale nie znalazlem odpowiedzi na pytanie jak rozpoznac sinice :)

wiem ze maja miec wloski, wygladac jak na zdjeciach, maja byc kleiste i moga byc na piasku, ale czy ktorys z tych czynnikow moze byc decydujacy?

czy to ze glon pojawia sie na piasku wystarczy do 100% pewnosci ze to sinice? ktos napisal ze zielenice nie wystepuja na piasku, ale na ile to pewne ze to nie cos innego?

czy wszystkie sinice rosna bardzo szybko? albo smierdza?

po czym mozna w 100% sie o tym przekonac? czy jest cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolonie sinic sinozielone,tworzą lepkie nitki,albo kulk,albo plechę w której można zauważyć pecherzyki gazu,łatwiej dają się usunąć niż drobne glony jednokomorkowe z szyby. Bardzo szybko rosną na wszystkich podłożach,na pewno szybciej od glonów.Niektórzy twierdzą,że mają zapach świeżego ogórka, dla mnie trochę bagno,trochę kamfora. Zdjęcia są do znalezienia w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Zmierz tez NO3 i PO4, jak stosunek bedzie wiekszy niz 22 to juz masz odpowiedz i wiesz tez co zrobic - zmniejszyc NO3
Jeżeli masz na myśli stosunek Redfielda, to w sytuacji o której piszesz istnieje większe prawdopodobieństwo pojawienia się glonów zielonych. Sinice mogą pojawić się, gdy ten stosunek jest mniejszy niż 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, ale czy ktorykolwiek z wyzej wymienionych czynnikow, lub ktorys zestaw moze dac 100% odpowiedz?

oraz kolejne pytanie przyszlo mi do glowy, wiem ze NO3 wspomaga rozwoj glonow, ale czy obnizenie NO3 moze zatrzymac ich rozwoj? czy jak juz sie pojawia to jest na to zbyt pozno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aarset, masz rację, pomyliłem się, miało być na odwrót - za mały nie za duży.


wartek, gdy są takie glony to najpierw mierzysz parametry wody, potem ją doprowadzasz doładu a potem można czekac kilka tygodni i gdy nie ma efektu wtedy drastyczniejsze metody. Można też po unormowaniu parametrów wody zaciemnić akwarium na kilka dni, jeżeli to nie są glony ciemnolubne a sinice chyba nie są.


Może masz za dużo roślin i NO3 zerowe przy wykrywalnym PO4, albo może masz denitryfikator i nie podmieniasz w ogole wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to juz sie zgubilem :)

glony potrzebuja NO3 do zycia, moje NO3 to okolo 10, podmiany robie ale stoi tak ciagle w okolicach 10 bo rybki jeszcze male wiec tak nie brudza. z roslin mam anubiasa i cryptocoryne.

zastanawiam sie czy nie dolozyc pistii, podobno dobrze wyciaga wszelkie skladniki potrzebne do zycia glonom, ale czy to moze pomoc na ewentualne sinice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.