Skocz do zawartości

Złota symfonia a rozwój ryb...


polak2005

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny busz się zrobił. Skrzydłokwiaty szczególnie mocno się rozrosły.

Tak jak radzicie muszę kupić te trzykrotki i coś z tego powinno być. Dziś jak wyciągnąłem swoją paproć, to system korzeniowy ma nieźle rozrośnięty i myślę że powinna ruszyć teraz do góry.

Doradźcie mi jeszcze jak kupię te rośliny jak je wsadziś do hydro- żebym czegoś nie spieprzył.

Oczyścić dokładnie korzenie z ziemi i do kermezytu, czy zakorzeniać odcięte odszczepki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Minęły ponad dwa miesiące od moich postów w tym temacie, jak pisałem wcześniej zakupiłem tę trzykrotkę do hydroponiki, rośnie dość szybko, inne rośliny też jakoś się trzymają, lecz dziś mierzę NO3, o zgrozo prawie 80mg/l bez podmiany niecałe dwa tygodnie. Czyli praktycznie nic nie działa- co jest nie tak?? Donica 60cm, dolewana symfonia, ryb w 112-litrówce 9szt+ 5młodzieży.

Jak to robicie że utrzymuje wam się 5, 10ppm cały czas? Mam już zamówione akwa 450l i poważnie się zastanawiam czy nie zrezygnować z tego ustojstwa.


Na fotce zobaczcie jak to wygląda:

2vcdo53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja nie wiem ale cos w tym, ze jest zwiazek miedzy nawozami, a no3 moze byc.


Tez mam u siebie filtr i hydroponike. No3 bylo "od zawsze" na niskim poziomie 20-40mg. Do tego stopnia, ze przestalem to prawie w ogole sprawdzac. W ta sobote zaintrygowalo mnie dziwne zachowanie ryb - staly sie jakies strasznie plochliwe i ciagle sie kryly po katach w ciemnych miejscach. Z glupia frant zrobilem test na no3 i zdebialem, bo skonczyla mi sie na nim skala !!!

100-130mg bylo przynajmniej - wiecej test nie pokazuje....


A jedyne co sie zmienilo na przestrzeni miesiaca to symfonia dolana jakies ~3 tygodnie temu...

W ciagu 2 dni spokojnymi podmianami zjechalem juz do jakis 60-80 ale obawiam sie co bedzie dalej i skad taki skok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie oryginalną symfonię bez KNO3 to nie może być związku pomiędzy nią a zwiększonym poziomem NO3. Teoretycznie jest możliwość dolania takiej ilości symfonii że miedź w niej zawarta wytruje ślimaki i NO3 skoczy, ale to rozważania czysto teoretyczne. IMO hydroponika jest po prostu niewydolna: Albo donica jest za mała, albo przepływ zbyt wolny, albo brakuje światła lub innych niż NO3 składników. Skoro NO3 skoczyło to trzeba zrobić podmianę i obserwować dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.