Skocz do zawartości

Zagoniony Labeotropheus


Micha1994

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra. Narazie spokuj jest zobacze co bedzie dalej


Jak prosisz o pomoc to czytaj uwaznie co do Ciebie piszą inni a juz powyżej koledzy napisali wyraźnie :!:

Taka obsada w takim akwa nie ma szans.

Chcesz zobaczyc co bedzie dalej :?: to jest bardzo proste - bedzie coraz gorzej masz w obsadzie bardzo agresywne ryby od auratusów i lombardoi począwszy na drapieznym N. venustusie skończywszy. Masz jak na Malwai naprawdę malutkie akwa - taki venustus dorasta do 25 cm czyli tak obrazowo to jest niewiele mniejszy od karpia którego pewnie jadłes w wigilie - w Twoim akwa zapewne taki nie urośnie bo skarłowacieje ale jeżeli jest to agresywny samiec to i tak mu to nie przeszkodzi w wybiciu reszty obsady - choć żeby ją wytłóc to w zupełności wystarczą auratusy.

Jeżeli zależy ci na rybach to sprzedaj lub oddaj za darmo to co masz i dokup sobie do posiadanych "2 Labidochromis caerulus" jeszcze z 5 sztuk z tego samego gatunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem Labeo... i jeśli to będzie się powtarzać to zmienie obsadę tak jak mi mówicie.


Lubie moje ptysie ale już ok. jak trzeba będzie to oddam i kupię takie jak powiedzieliście.

Narazie myślkę o 10 Pseudotropheus Saulosius



i tak trzymaj :D


a i jeszcze


Saulosius


pisze sie SAULOSI[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem Labeo... i jeśli to będzie się powtarzać to zmienie obsadę tak jak mi mówicie.


To się będzie powtarzać. Proponuję oddać wszystkie ryby, charytatywnie albo za pieniądze w jak najszybszym czasie, i nie liczyć, na to że to się przestanie powtarzać.. bo to będzie się nasilać tak jak napisał Mars.


Fajna to obsada - ale do akwarium 4.5 tys. litrów - nie do 112 litrów ..


Czekamy na zdjęcie akwarium z salulosi z utęsknieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem Labeo... i jeśli to będzie się powtarzać to zmienie obsadę tak jak mi mówicie.


To się będzie powtarzać. Proponuję oddać wszystkie ryby, charytatywnie albo za pieniądze w jak najszybszym czasie, i nie liczyć, na to że to się przestanie powtarzać.. bo to będzie się nasilać tak jak napisał Mars.


Fajna to obsada - ale do akwarium 4.5 tys. litrów - nie do 112 litrów ..


Czekamy na zdjęcie akwarium z salulosi z utęsknieniem.



Temat zakończony powiedziałem że jak się to powtóży to pomyślę coś.

Bartek (i inni) ja wiem że wy jesteście profesjonalistami ale ja nie.

Wieć bez takich tekstów typu

Fajna to obsada - ale do akwarium 4.5 tys. litrów


Ja się grzecznie pytam i chcę tylko odpowiedzi. Wiem że popłniłem okropny błąd i teraz muszę za niego zapłacić. Jest mi przykro że być może będę musiał je oddać ale jak będzie trzeba to oddam.


Pozdrawiam i mimo dziękuje szczególnie panu "nimbo"

TEMAT ZAMKNIĘTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy profesjonalistami. Może należałby to ująć w taki sposób, że jesteśmy dojrzałymi akwarystami po przejściach - bo i niektórzy z znas zrobili ten błąd.


Chciałbym sprostować - nikt z nas się nie czepia. Tylko pisze, po koleżeńsku. Ja również się nie czepiam, choć może to tak wyglądać - ale będę pisał, dopóki nie unormujesz swojej obsady, bo jest ona w takim akwarium zatrważająca. I nie ma czekania - musi być działanie :!: w takiej sytuacji..


est mi przykro że być może będę musiał je oddać ale jak będzie trzeba to oddam.


Niestety zawsze jest przykro. To są nasze pupilki. Ale martwi mnie jedna rzecz - że jeszcze nie widzisz potrzeby ich oddania. Musisz to zrobić w jak najkrótszym czasie. Większe gatunki - będą karłowaciały - jest to proces nieodwracalny. Dodatkowymi minusami tego procesu może być zniekształcenie ciała - wraz z kręgosłupem. To na trwałe spowoduje "kalectwo" Twoich ryb. Moim zdaniem - lepiej jest je oddać z dużym bólem - niżeli patrzeć się na męczące się ryby, a później obwiniać siebie jakim się było sadystą.


Naprawdę - nikt tutaj nie chce Ciebie oszukać. Chcemy Ci pomóc - daj sobie pomóc i swoim rybom przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.