Skocz do zawartości

Obsada 200l max. 4 sztuki(1+3)


Rekomendowane odpowiedzi


Nie zapominajcie, że ryb będzie 4 tylko przez pewien czas. Po kilku tarłach będzie już znacznie więcej i o to właśnie chodzi - wielopokoleniowe grupy wcale nie wieją nudą, a im mniej ryb wpuścimy, tym lepiej.

Przepraszam, ale nie rozumiem dlaczego takie akwarium ma być nudne? Na początek oczywiścię kupię odpowiednio więcej ryb, potem redukcja do docelowego układu i zobaczymy co czas przyniesie.



Właśnie o tym piszę, że takie akwarium wcale nie będzie nudne. Z resztą ja jestem wielkim zwolennikiem jednogatunkowych akwariów, więc trzymam kciuki :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym piszę, że takie akwarium wcale nie będzie nudne. Z resztą ja jestem wielkim zwolennikiem jednogatunkowych akwariów, więc trzymam kciuki
ja również polecam- z własnego doświadczenia. Auratus 1+3 może się udać, chociaż IMO lepsze byłoby większe akwarium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz proszę cię :) 1 samiec i 3 samice... Do roku będzie super ale potem kompletnie nic się nie będzie działo poza tym że samiec będzie zapładniał co się tylko ruszy. Taka obsada to fajna do 112 na rok góra dwa lata.


Jeżeli chodzi o saulosi to daje sobie głowe uciąć że bez konkurencji rzadko kiedy pokaże piękne barwy. Moja rada jest taka by kupić 8 młodych i po prostu czekać. Samo się okaże ile samców trzeba będzie usunąć. W takim akwa równie dobrze może być 1 samiec ale też mogą być 2. To nie są ryby agresywne ale potrzebują konkurenta.

Obsada jak powyżej będzie w akwarium 200l praktycznie nieruchoma i nieatrakcyjna.

Akwa jednogatunkowce są piękne ale obsada jednosamcowa w akwa które uciągnie więcej to jak blokada 300KM wozu do 30KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że saulosi są idealne do tego typu zbiornika, ale zupełnie nie odpowiada mi ten kolor, z tego zamego powodu auratus odpada. Zresztą gdybym się już zdecydował na taką kolorystykę, to zdecydowanie wybrałbym gatunek pierwszy.


Z mbumy najbardziej odpowiadają mi dwa gatunki: flavus i polit :mrgreen:. Niestety wiem, że na żaden z tych gatunków pozwolić sobie nie mogę. Dlatego też szukam odpowiednika wśród bardziej łagodnie usposobionych "pysków", chociaż podobno to nigdy nie wiadomo i nawet saulosi potrafi pokazać swój charakterek.


Bardzo podoba mi się ta

nie wiem tylko, czy rzeczywiście jest to Cynotilapia White Top? Na filmie rybka ma piękny biały kolor i wyraźne czarne pasy. A większość zdjęć opisanych jako fotografie tego gatunku przedstawia rybę o niebieskim ubarwieniu; jak choćby tutaj.. Najładniejszy samiec jakiego udało mi się znaleźć to ten.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam wszystkie posty na forum;)


Nie muszę zgadzać się z Harisimi prawda? Dla mnie flavus nie nadaje się do takiego zbiornika.


Druga sprawa to co już mówiłem, akwaria jednogatunkowe jak najbardziej ale jednosamcowo jednogatunkowe zdecydowanie na nie w przypadku mbuna. I nawet w tym temacie co podesłałeś jest mowa o tym że w takim akwa więcej niż jeden samiec odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam wszystkie posty na forum;)


Nie muszę zgadzać się z Harisimi prawda? Dla mnie flavus nie nadaje się do takiego zbiornika.


Druga sprawa to co już mówiłem, akwaria jednogatunkowe jak najbardziej ale jednosamcowo jednogatunkowe zdecydowanie na nie w przypadku mbuna. I nawet w tym temacie co podesłałeś jest mowa o tym że w takim akwa więcej niż jeden samiec odpada.




Ale autorowi tematu starcza 1+3 jak napisał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.