Skocz do zawartości

moje 2800 l.


Krzysiek S

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum, więc nieco o sobie, na imię mam Krzysiek, od około 30- tu lat zajmuję się akwarystyką, przez około 15 ostatnich lat były to pielęgnice środkowoamerykańskie, w tym roku nastąpiła wielka zmiana i postanowiłem zająć się pielęgnicami z Malawi, do tego też celu przystosowałem moje akwaria, a oto mój główny zbiornik:


- podstawa z bloczków YTONG 363 cm x 100 x 80 (chyba) wysokości, oczywiście w centymetrach (w tle, "na sztorc" akwarium o rozmiarach 140x50x50- można się zorientować w rzeczywistych wymiarach)

- akwarium "w stanie surowym"

- akwarium już funkcjonujące


acha, rozmiary 363 cm długości, 100 cm szerokości, 77 cm wysokości- po krawędziach zewnętrznych


obsada: nie jestem zwolennikiem przerybiania, więc w akwarium będą docelowo dwa stada: Nimbochromis venustus (te widać na zdjęciu w zbiorniku, na razie 10 sztuk około 6-7 cm) oraz Tyrannochromis nigriventer (aktualnie w zbiorniku 1000 l, bo to są takie zupełne maluszki po 2-3 cm)

wystrój to piasek i kilka dużych piaskowców, bez tła, tył i boki oklejone czarną folią- mi się tak podoba najbardziej

filtracja EHEIM 2260 z pompą 2250 i jeden kompresorek na dwa kamienie napowietrzające

- no i na zdjęciu maluszek Tyrannochromis

post-9295-14695712342704_thumb.jpg

post-9295-14695712343189_thumb.jpg

post-9295-14695712344172_thumb.jpg

post-9295-14695712344817_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee, wystroju nie zmienię, po pierwsze jak już pisałem wydaje mi się, że rybom pasuje, po drugie mi się podoba, po trzecie nie wyobrażam sobie wkładania do tego zbiornika jeszcze większych kamieni, te największe które tam są mają po około 15- 20 kilo i już mi i tak o mało żyłka nie pękła jak je tam dawałem (a co strachu było, że mi coś wypadnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak tak dalej pójdzie, to za niedługo aby zarejestrować się na forum będzie trzeba posiadać min. 1000l :wink:. A teraz bardziej na poważnie. Czy ten Eheim to jedyna pompa w tak dużym zbiorniku? Nie stosujesz dodatkowych obiegówek, albo cyrkulatorów? Napisz jak rozwiązałeś kwestię podmian i okresowego sprzątania/odmulania dna. Nawet przy nielicznej obsadzie, bez filtrów wewnętrznych, będzie kiedyś trzeba posprzątać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, drapiezniki (OK drapieznik i pedofag?!)... to i wystroj taki, nie kazdemu sie podoba. BTW, z czystej zazdrosci Ci napisze, ze akwarium do kitu - juz wyobrazam sobie zdrapywanie okrzemkow z szyby, ktora ma niecale 4m...

BTW2 O juz rosnal :mrgreen:

Co do filtracji, rzeczywiscie biologa IMO dobrana adekwatnie (wielki zbiornik, malo ryb), tylko co z cyrkulacja o ktora pytal aqua skalar?

Nie myslisz o jakichs chocby pompach, coby woda mogla pokonac te niemale odleglosci?

Jeszcze jedno wysokosc samych ytongow.. bedziesz szyscil dno z drabiny, czy wysoki chlop jestes?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.