Skocz do zawartości

Czarne plamy na Red Blue


MARCEPAN

Rekomendowane odpowiedzi

Ten poziom NO3=0,2 to chyba pomyłka(?)


aarset - masz rację! W pośpiechu pomyliłem literkę, test jest na NH3. W tej chwili NH3 jest na zero.

NO2 - zmalało do 0,5 PH zmalało do 7,5. Czy spadek PH przy podmiankach może być szkodliwy?


Pojawiły się nowe fakty, na powierzchni wody zrobił mi się brzydki kożuch. Nie dodałem, że mam w akwa trzy kryptokoryny. Pokryły się brunatno - czarnym nalotem. Na liściach zbierają się takie kulki, jak rdzawy kurz, końcówki liści postrzępiły się i zbrązowiały. Może to jest przyczyną pogorszenia się parametrów?

W dodatku, kiedy ruszyłem kamienie, by poszukać rybki, okazało się, że wewnątrz jaskiń zbierają się odchody. Filtr tam nie sięga, odmulacz też niestety nie. Jak sobie z tym radzicie?


Póki co, podmieniam wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten poziom NO3=0,2 to chyba pomyłka(?)


aarset - masz rację! W pośpiechu pomyliłem literkę, test jest na NH3. W tej chwili NH3 jest na zero.

NO2 - zmalało do 0,5 PH zmalało do 7,5. Czy spadek PH przy podmiankach może być szkodliwy


Aby nie dopuści do obniżenia pH przy podmianach, możesz dodać do wody sody oczyszczonej.

Nie zaobserwowałeś spadku kH i Ph wody między podmianami?

Jaki jest poziom NO3?


Pojawiły się nowe fakty, na powierzchni wody zrobił mi się brzydki kożuch. Nie dodałem, że mam w akwa trzy kryptokoryny. Pokryły się brunatno - czarnym nalotem. Na liściach zbierają się takie kulki, jak rdzawy kurz, końcówki liści postrzępiły się i zbrązowiały. Może to jest przyczyną pogorszenia się parametrów?


Gnicie roślin i zalegające odchody na pewno nie wpłyną na poprawę parametrów wody.


W dodatku, kiedy ruszyłem kamienie, by poszukać rybki, okazało się, że wewnątrz jaskiń zbierają się odchody. Filtr tam nie sięga, odmulacz też niestety nie. Jak sobie z tym radzicie?


Odpowiednio dobraną cyrkulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arset powiedział już wszystko, kożuch na powierzchni ma związek prawdopodobnie ze spadkiem pH (jeżeli wcześniej go nie było). Skoro mówisz że masz zalegające odchody w elementach dekoracji to w tym bym upatrywał Twoich problemów ze złymi parametrami. Miałem podobny problem w poprzednim akwarium- w obecnym kamienie układałem tak żeby nie było "slepych"zagłębień tzn. żeby woda miała wszędzie drogę "na przestrzał". Do tego dostatecznie silny cyrkulator i problem powinien zniknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest objawem tylko bardzo prawdopodobnie jest z tym spadkiem związany.

albowiem, ponieważ, dlatego że:

bakteryjki które często tworzą kożuch (złożony najprawdopodobniej z subst. tłuszczowych) rzadko produkują go przy odczynie zasadowym (jeden)Gnijące resztki pokarmu często odpowiadają za spadek pH wody i jednocześnie uwalniają różne substancje (znowu różne tłuszcze) przy pomocy bakteryjek - substancje owe z natury lżejsze od wody płyną sobie na powierzchnie i tam tworzą korzuszek (dwa)


Co prawda to tylko teoria ale jest ona spójna, logiczna, zgadza sie z tym co wiem o bakteryjkach gnilnych i słyszałem ją od kilku osób (mniej lub bardziej wiarygodnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż u mnie wygląda to tak:


Akwarium przednią i tylną szybę połaczoną ma szklana szybką szerokości ok. 10 cm. Wody nalałem po brzegi, więc szklane połaczenie tworzy jakby mostek na powierzchni. Po jednej stronie wypływająca woda z filtra robi falę, napowietrza i i ruch wody sprawia, że nic nie ma, po drugiej stronie, gdzie ruch wody powstrzymany jest szkłem, kożuch robi się tłusty i strasznie brzydki.


Ruch wody (jeśli zmiejsze poziom wody) zlikwiduje kożuch. A zlikwiduje go tylko wizualnie, ale czy zlikwiduje przyczyny jego powstawania? Pewnie nie.


Czym jest pompa cyrkulacyjna, o której napisał aarset? Czy wypycha odchody z dna, tak by wciągnął je filtr? To spory wydatek, więc chcę dowiedzieć się czy warto?


P.S. Rybki maja się już znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.