aarset Opublikowano 9 Października 2009 #11 Opublikowano 9 Października 2009 Na pH, KH, GH może być nawet Zoolek. Na NO3 kup innej firmy np. JBL, Sera, Tetra.( ja używam Salifert'a, jest prosty w obsłudze i wydajny. Używam też Tunze, najlepszy jaki miałem, ale drogi)
PawlusW Opublikowano 10 Października 2009 Autor #12 Opublikowano 10 Października 2009 kupiłem kropelkowy test na ph z tropicala, wyszlo 7,5
greghor Opublikowano 10 Października 2009 #13 Opublikowano 10 Października 2009 Przy podmianach dodawaj przynajmniej sodę oczyszczoną. Przy dość miękkiej wodzie do podmian jaką zdaje się dysponujesz, lepsze będzie jednak np JBL AquaDur MALAWI, które bardziej kompleksowo podnosi PH i twardość wody. Najlesza opcja to jednak dekoracja lub podłoże które będzie korzystnie wpływało na parametry - podłoże dolomitowe (tak jak ma Mutra i za jakiś czas będę miał ja ), dekoracje z piaskowca, lub wapieni.
PawlusW Opublikowano 10 Października 2009 Autor #14 Opublikowano 10 Października 2009 woda prosto z kranu ma ok 7,2 podloze w akwa to piasek kwarcowy, a skaly nie wiem co to za rodzaj
nabe Opublikowano 10 Października 2009 #15 Opublikowano 10 Października 2009 KH masz niestety niziutkie.Zaopatrz się w jakiś bufor pH, po co z tym walczyć sodą. Najlepsze będą skały jak wapienie,piaskowce w odpowiedniej ilości czy coś podobnego - żwir koralowy w filtrze też będzie dobry.Aha, last but not least - ponoć cementowe tło z cerasitu też załatwia sprawę pH.
PawlusW Opublikowano 11 Października 2009 Autor #16 Opublikowano 11 Października 2009 a może przyczyna ze glony już bardziej nie rosną jest glonojad;/ jak myślicie czy dal by rade w takim stopniu zjadac glondy ze wydaje sie zeby nei rosly wiecej?
eljot Opublikowano 11 Października 2009 #17 Opublikowano 11 Października 2009 jak nie ma nic innego do zjedzenia to będzie wcinał glony. Glonojady im starsze tym chętniej idą na łatwiznę i konsumują jakąkolwiek karmę zanim wezmą się za glony
PawlusW Opublikowano 11 Października 2009 Autor #18 Opublikowano 11 Października 2009 czyli jak kupie pokarm dla niego to są szanse ze zostawi glony w spokoju?
aarset Opublikowano 11 Października 2009 #19 Opublikowano 11 Października 2009 Najlepiej będzie jak go komuś oddasz. Glonojad to inny biotop, inna bajka...
PawlusW Opublikowano 11 Października 2009 Autor #20 Opublikowano 11 Października 2009 oddal bym bez zastanowienia, tylko jak go zlapac... ;/
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się