lukaszra Opublikowano 4 Października 2009 #1 Opublikowano 4 Października 2009 suchajcie zaraz bedzie rok jak mam juz moje sauloski aktualnie sa 2 samce dorosle i jeszcze zolto niebieski 11 samic w tym mozliwe ze bedzie jeszcz jeden samiec 3 malutkie i reszta duze samice i jeszcze zadna nie inkubowala parametry wody idelane temp 26 no2 0 no3 15-20 krystaliczna czystosc wody i piasku na kamieniach glony i.... nie widzialem aby zadna nosila samce zamuja sie tylko mega rozganianiem ,,, mozna jakos wymusic/pomoc im zapoczatkowac tarlo ??
eljot Opublikowano 4 Października 2009 #2 Opublikowano 4 Października 2009 Może to kwestia wystroju u mnie też przez długi czas inkubowały tylko yelo aż do momentu gdy powiększyłem dwie "grotki" Efekt po 3 dniach i saulosi i calainos nosiły aż miło
lukaszra Opublikowano 4 Października 2009 Autor #3 Opublikowano 4 Października 2009 maja tu grot z 5 .. gruzowisko z kamieni zrobilem i chowaja sie co chwila gdzies ,,, ale i tak lipa
eljot Opublikowano 5 Października 2009 #4 Opublikowano 5 Października 2009 Nie pisałem o ilości grot ale ich wielkości tzn. że w danej grocie ma zmieścić się samiec z samicą i musi zostać trochę miejsca na taniec godowy Przy mniejszych grotach samica wpływała i wypływała a samiec szalał Nie twierdzę że to konieczność ale u mnie pomogło (u saulosi miałem 1 wybarwionego samca i 3 które zaczęły wybarwianie)
cezarix Opublikowano 5 Października 2009 #5 Opublikowano 5 Października 2009 Podnieś temperaturę, tak do 27-28 st. No chyba że już taką masz
slawek gorol Opublikowano 5 Października 2009 #6 Opublikowano 5 Października 2009 Osobiscie stwierdze, iz u mnie temp.wynosi 24*C i inkubuje wiekszosc samic az sie boje co by bylo gdybym podniosl do 27:)
greghor Opublikowano 6 Października 2009 #7 Opublikowano 6 Października 2009 U mnie parallelusy również nie chciały podchodzić do tarła. Raz tylko widziałem jakieś próby, ale nie zakończyło się to inkubacją. Kilka dni temu przeprowadzałem akwarium do nowego mieszkania - ryby ponad 30 godzin spędziły w wannie, temperaturę utrzymywałem w niej nieco niższą niż w akwarium - 22st. No i co dziwne - kilkanaście godzin po wpuszczeniu całej obsady do akwarium na nowym miejscu - parallelusy odbyły przed moim oczami tarło, samiczka ma pyszczek wypchany. Akwariu stoi na razie bez piasku, kamienie po prostu włożone do środka, a nie poukładane w przemyślane kompozycje, chwilowo nie ma tła, a tu taka niespodzianka,) Nie doradzam Ci wprowadzania drastycznych zmian, aby tylko ryby odbyły tarło, ale według mnie to właśnie temperatura była decydującym czynnikiem - najpierw obniżona, a potem podwyższona.
yaro Opublikowano 6 Października 2009 #8 Opublikowano 6 Października 2009 w akwarystyce, i to nie tylko w biotopie malawi podwyższenie temperatury, często powoduje u ryb chęć na amor
lukaszra Opublikowano 6 Października 2009 Autor #9 Opublikowano 6 Października 2009 okejo probujemy najpierw nieco nizej pozniej nieco wyzej
lukaszra Opublikowano 22 Października 2009 Autor #10 Opublikowano 22 Października 2009 dupa jak podnioslem temp zebywiscie jakby cos sie dzialo ale skonczylo sie na niczym hehe zostalo mi chyba zakupienie inkubujacej juz wczesniej doroslej samicy bo jednak u mnie caly czas samiec dominant jest sporo wiekszy od samicy najwiekszej :x
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się